Αγαπημένες κλισέ εκφράσεις (για μουσική - μουσικούς)

Ποιες είναι οι αγαπημένες σας???

Τσίτα!

Η τελευταία:):!:

“τρου πραματα”

Στις συνεντευξεις με μελη απο συγκροτημα:“Πιστεύω ότι αυτό το album είναι ότι καλύτερο έχουμε βγάλει μέχρι τώρα.Δουλέψαμε πολύ και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι με το αποτέλεσμα”.

ηταν μεχρι και το

  • όταν εγώ…

“Αυτό το άλμπουμ είναι η επιστροφή των … στον κλασικό τους ήχο. Σαφώς ανώτερο του προκατόχου του, είναι ό,τι καλύτερο έβγαλαν απ’τον καιρό του κλασικού “…” του '95. Όλα τα στοιχεία που τους χαρακτηρίζουν είναι και πάλι εδώ. Άψογη παραγωγή, καλοπαιγμένες κιθάρες, στιβαρό rhythm section και ώριμες συνθέσεις.”

[RIGHT]8/10[/RIGHT]

:bow::bow:
το τελευταιο συνοδευομενο απο το “ακουγα απ’ το ντεμο”.
Και γενικα ο,τι εχει να κανει με πρωτο αλμπουμ, ακομα καλυτερα με demo. “Το demo/πρωτο αλμπουμ τους ειναι το καλυτερο”, “μονο το πρωτο/demo αξιζει”, “οι mastodon μετα το Remission χαλασαν” κι αλλα τετοια.

:respect:

εμπλουτισαν τον ηχο τους με νεα στοιχεια,πηγαινοντας τον ενα βημα πιο κει,χωρις ομως να χασουν τη μουσικη ταυτοτητα τους.Το το ταδε,το τεινα και το ετσι ειναι ακομα εκει

Εχω βαρεθει λιγο και με το “σβηνει δισκογραφιες” εδω στο rocking κυριως γιατι εχει γεννησει και απειρες αλλες φρασεις με το ιδιο point.Καταπινει γαλαξιες,σπαει πλανητες στα 2,συνθλιβει το συμπαν,κανει χαβαλε στα μισα που ακουτε,πηδαει εσας το γειτονα σας και το σκυλο του κτλπ Ιδιως αν αυτα ειπωθουν κατα τις πρωτες ακροασεις και εν τελει μεταλλαχτουν σε “τελικα ξεφουσκωσε”

.

εγώ πάντως προτιμώ ένα φανμποϊκό κλισεδάκι τέτοιου τύπου παρά μια “αντικειμενική” προκάτ προσέγγιση σε ένα δίσκο.

Ωραια μουσικη παιζουν αλλα με χαλανε τα φωνητικα…Το εχω πει αρκετες φορες…!:smiley:

Ε,παραμενουν κλισε ομως.Και γω τα χρησιμοποιω,γιατι μερικες φορες βαριεμαι να γραφω πολλα πολλα.Αλλα χρησιμοποιουνται σε βαθμο κουρασελ,αυτο λεω.Τουλαχιστον αλλαζουν οι φρασεις:p

Ε,παραμενουν κλισε ομως.Και γω τα χρησιμοποιω,γιατι μερικες φορες βαριεμαι να γραφω πολλα πολλα.Αλλα χρησιμοποιουνται σε βαθμο κουρασελ,αυτο λεω.Τουλαχιστον αλλαζουν οι φρασεις:p

σβηστε αυτο δω,κατα λαθος

Θεός!!! (για ροκ σταρ της αρεσκείας μου)

δεν υπαρχει θεος , μονο λεμμυ :expressionless:

Κλασσικα η τελευταια επιλογη.:stuck_out_tongue:

Αυτο δεν ειναι κλισε.Ειναι αντικειμενικη αληθεια. 8)

-στον νεο μας δισκο θα ειμαστε πιο μελωδικοι και πιο χεβυ
-ειμαστε πλεον πιο ωριμοι συνθετες και καλυτεροι τεχνικα απο οτι στον προηγουμενο δισκο
-φυσικα και ακουω τα παντα,μουσικος ειμαι
-προσπαθουμε να προχωρουμε τον ηχο μας ενα βημα μπροστα με καθε κυκλοφορια μας
-βασικα εγω ακουω παλια πραγματα:sabbath,maiden…δεν μου αρεσουν τα καινουργια
-εφυγε απο το συγκροτημα λογω καλλιτεχνικων διαφωνιων(ΑΚΑ του εριξαν φολα)
-ποτε επιτελους θα γινει το reunion cavalera-sepultura;
-αν θελετε να ακουσετε κατι παρομοιο απο αυτο το ειδος καλυτερα να ακουσετε τους…
-δεν εχουν καταφερει να ξεπερασουν τον πρωτο δισκο τους