Ηφαίστειο Εϊγιαφιαλαγιοκούλ, ΠΟΣΟ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!

Σαν να μην έφτανε η απεργία των ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας την επερχόμενη πέμτη, μέρα που θα έφευγα για Βέλγιο, για ένα φεστιβάλ που κανόνιζα από πριν τα χριστούγεννα, οι κατάρες που δέχομαι ανελέητα, και οι χλέπες που μου ρίχνει η μοίρα συνεχίζονται, με την έκρηξη (τι σκατά έπαθε) αυτού του κωλοηφαιστείου:blow::x:evil::thumbdown::lol2::cry:

Δεν μπορώ να πιστεψω αυτό που συμβαίνει!!! Τρελένομαι όμως ε.

Σαν να μην έφτανε αυτό οι μίσες συναυλίες που θα πηγαίνατε ακυρώθηκαν.

Εκφράστε το μίσος σας ελεύθερα

κάτι άκουσα κ για ακύρωση ανθραξ … ισχύει ;

(ανθραξ … ειρωνία)

Ξέρουμε για πόσο καιρό θα κρατήσει αυτό με τις πτήσεις?

Εαν συνεχιστεί το όλο πανηγύρι μπορεί και κανα 6μηνο. Ελπίζω μέχρι τότε να 'χουν μάθει να πετάνε μέσα στη τέφρα:p

H Air France έκανε μια δοκοιμαστική πτηση πάντως και όλα ήταν οκ.

http://troktiko.blogspot.com/2010/04/air-france_18.html

Δοκιμαστικές πτήσεις κάνουν και άλλες αεροπορικές

"Η ηφαιστειακή σκόνη μπορεί να προκαλέσει κατά τις εκτιμήσεις των ειδικών τεράστια προβλήματα στους κινητήρες και τους αισθητήρες των αεροσκαφών, αλλά και στις ατράκτους τους. Πάντως, οι δοκιμαστικές πτήσεις που πραγματοποίησαν η KLM και η Lufthansa έκαναν αρκετά στελέχη των εταιριών να αισιοδοξούν.

Η KLM ανέφερε ότι αεροσκάφος της πέταξε στο συνηθισμένο υψόμετρο των 10 χλμ. ως τα 13 χλμ. χωρίς προβλήματα. Η Lufthansa ανακοίνωσε ότι πραγματοποίησε 10 πτήσεις από τη Φρανκφούρτη στο Μόναχο, σε ύψος έως και 8 χλμ, χωρίς να προκύψει «τίποτα το ασυνήθιστο, ούτε στην διάρκεια της πτήσης, ούτε στην διάρκεια της πρώτης επιθεώρησης στο έδαφος»."

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1127251&lngDtrID=245

Τον παίρνει πατόκορφα το ηφαίστειο που τα έβαλε με το ροκ:p

Παρεπιπτόντως είχε να σκάσει από το 1821 και σύνεβη την τρίτη βδομάδα του Απρίλη του 2010.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑ ΧΑ ΥπέροΧΑ :cry:

όντως μπορεί να διαρκέσει για κανά εξάμηνο?άκουσα πως πάνε για αναβολή και οι αγώνες του τσάμπιονς λίγκ.άν ισχύσει κάτι τέτοιο την κάτσαμε μάγκες…
έχει να σκάσει από το 1821?τυχαία η σύμπτωση?..:stuck_out_tongue:

E είναι επειδή έκλεισε ένας κύκλος “εθνικής υπερηφάνειας” μάλλον. Απο το 1821 που έγινε η επανάσταση μπας και γίνουμε κράτος ως το 2010 που είμαστε στην ένδοξη οικονομική κατάσταση που είμαστε.

Ναι, άσχετο, αυτό μου ρθε απλά.

παντως τωρα που ειδα λιγο ειδησεις λενε οτι θα ειναι ακομα χειροτερα τις επομενες ωρες…!!
καλα αντι να ειναι καλυτερα θα γινει χειροτερα??

ακομη απλωνει δηλαδη??

Ο Λιακόπουλος τα λέει ότι μας ψεκάζουν αλλά δεν ακούτε :stuck_out_tongue:
Στο μεταξύ η τέφρα λέει εμποδίζει τα κλιμάκια να έρθουν…οι ελ μας προστατεύουν ρρεεεεεεεεεεεεεεε

ακόμη…

:lol::lol:

και ημουν σιγουρος οτι καποιος θα το πιασει το “νοημα”
περιμενα τον chrisp αλλα μαλλον δερνει τους ματατζηδες στο καραησκακη τωρα…(out of service)

Και εγώ ετοιμάζω ταξίδι για τις 30 του μήνα, αν υπάρχει μέχρι τότε πρόβλημα θα γελάσω πολύ. Ηφαίστειο αποτέτοιο, ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ και από μένα.

Ρε μπας και εχουν δικιο αυτοι οι κεραταδες οι Μαγιας και το 2012 ψοφησουμε ολοι παρεα? Οχι τπτ αλλο, να ηξερα να μην πηγαινα φανταρος και να μην διαβαζα και τοσα χρονια :stuck_out_tongue:

Κατακλυσμιαίες εκρήξεις ηφαιστείων, μαγνητικές καταιγίδες, ακτινοβολία από το διάστημα… Μόλις σε 4 χρόνια θα έρθει η συντέλεια του κόσμου, σύμφωνα με όσα προφητεύει ο Λόρενς Ε. Τζόζεφ, Αμερικανός φυσικός και συγγραφέας του βιβλίου Apocalypse 2012. Αυτή η πεποίθηση βασίζεται στις γραφές του ημερολόγιου των Μάγια… κλπ

The 2012 phenomenon comprises a range of eschatological beliefs that cataclysmic or transformative events will occur on December 21, 2012

Εχω γενεθλια εκεινη την ημερα… Πεφτει Παρασκευη, και εντελως τυχαια γεννηθηκα και εγω Παρασκευη. Gademis?? :stuck_out_tongue:

Εντωμεταξύ κάτι φίλοι μου που είχαν πάει Roadburn έχουν κολλήσει τώρα στο Άμστερνταμ. Νομίζω ότι περιμένουν πως θα έπρεπε να τους λυπηθώ ή κάτι τέτοιο, αλλά πραγματικά δεν μπορώ.

μηπως εχεις τις δυναμεις να το σταματησεις…?
μηπως εισαι the chosen one…??

Roadburn δεν ειναι και οι Bleedin, Red Rum, Potofgold? Το κοβω να γινονται μονιμοι κατοικοι :p:p

Δώσε μου δύο βδομάδες, έχω ένα μέσο winkwink*
αν έχουν επανέλθει οι πτήσεις μέχρι την επόμενη Παρασκευή, τότε το μέσο μου θα έχει δουλέψει.

Αν ήμουν the chosen one πάντως και πέρναγε από το χέρι μου θα το είχαν χάσει οι %^$*& (λογοκρίνω και δεν λέω “πούστηδες” γιατί είναι φίλοι μου) το Roadburn…
:blow: :lightsabre: