Έλληνες οδηγοί,Μύθος η πραγματικότητα?

η αλήθεια είναι πως κάποια στιγμή θα το φάω από κάποιον το ξύλο μου, γιατί αν κάνει κάποιος μαλακία δαιμονίζομαι και κράζω φουλ. αν κάνω μαλακία εγώ κάθομαι υπομονετικά να τα ακούσω (δεν έχει τύχει να ξεπεράσει κανείς τα όρια σε καντήλια ή κράξιμο).

O κολλητός μου έβρισε έναν μαλάκα που έστριψε χωρίς φλας και θα καρφωνόταν πάνω του και εκείνος τον πήρε στο κυνήγι με το αυτοκίνητο(ο φίλος μου με μηχανάκι) να τον χτυπήσει
Του ξέφυγε και μετά βρήκε το αμάξι του και του έσπασε το παρμπρίζ:lol:

…και λίγα του 'κανε του πούστη:!:

ΕΠΑΛ?

Και λίγα λες…

Και για να μην είμαι οφτοπικ και δώσω αφορμή σε κανένα γερόλυκο του φόρουμ να με κραξει να πω και εγώ ότι έχω να πω πάνω στο θέμα.

Εγώ οδηγαω 1 χρόνο και τα Χριστούγεννα μπαίνω στον δεύτερο. Όσο είμαι στο τιμόνι μόνο ένα συμβάν είναι άξιο σχολιασμού και αυτό είναι ότι εφαγα κλήση. Δεν είναι το θέμα ότι την εφαγα αλλα γιατί την εφαγα. Όπως και να έχει το στορυ είναι ότι πήρα μια στροφή κλειστά και πάτησα την διπλή διαχωριστική, χωρίς χιλιόμετρα χωρίς τίποτα. Απλά πάτησα τη γραμμή. Μην φανταστείτε όμως ότι έφυγε το αμάξι στο άλλο ρεύμα… Με σταματάει και αφού με κραζει ότι πήγα να κάνω αντικανονική προσπεραση τη στιγμή που ερχόταν μηχανάκι απο απέναντι, μου κόβει μια 80αρα και 7 (!) πόντους απο το δίπλωμα. Το πρόστιμο ναι να το καταλάβω του έλειπαν και ήθελε να μου τα πάρει και εγώ έκανα μαλακία που χειρίστηκα έτσι το αυτοκίνητο, παει στο διάολο, αλλα τούς πόντους γιατί; Γιατί φορουσα τη ζώνη μου, το αμάξι είχε περάσει ΚΤΕΟ,είχα ασφάλεια, είχα τα χαρτιά μου και δεν του έκανα το χατήρι να μου κόψει 300αρα; ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί έχω αυτή τη στιγμή -7 πόντους αλλά δεν με πειράζει. Τον ΚΟΚ τον ακολουθώ μια χαρά (όχι γιατί είμαι ψάρι,απλά είμαι ΚΑΤΑ της επιθετικής οδήγησης), σέβομαι τον εαυτό μου και φυλαω πάντα τα ρούχα μου για να έχω τα μισά. Δεν δίνω γενικά αφορμές να μου την πει κανένας την στιγμή που θα είμαι στο δρόμο και θα παίζω με ζωές.

Γενικά έχω μάθει με τους ελληναραδες οτι στους δρόμους εδώ η πιο γρηγορη ανταπόκριση απο θα παρατηρήσεις θα είναι αυτή του απο πίσω σου απο την στιγμή που θα ανάψει το πράσινο μέχρι να πατήσει την κορνα. είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα ανταποκρίνονται εκει. Κατα τα αλλά τα ζώα μου αργά.

Γενικό και πλέον σπουδάζει μηχανολόγος μηχανικός :bye:

Χτες γύρισα από τις διακοπές μου οπότε, καλή σεζόν μάγκες!
Λοιπόν, αποφάσισα το πρώτο μου ποστ του Φθινοπώρου να γίνει εδώ, γιατί πήγα μετά από 2 χρόνια στο εξοχικό που έχουμε στο χωριό του πατέρα μου, 20 λεπτά από την Πάτρα, και θυμήθηκα πόσο κάφροι είναι στο τιμόνι οι Πατρινοί και κυρίως αυτοί από τα γύρω χωριά. Μιλάμε, αν δεν έχετε οδηγήσει στην παλιά εθνική χάνετε! Αν μπορούσαν να προσπεράσουν διαστημόπλοιο, θα το έκαναν χωρίς κανέναν ενδοιασμό. Πομπή από 2 νταλίκες και 5 γιώτα-χι δεν αποτελεί πρόβλημα, ακόμα και σε στροφή. Και με τους προβολείς αναμμένους πάντα για να τυφλωθείς και να κάνεις στην άκρη. Μπάσιμο σε στροφή με 140 επίσης δεν αποτελεί πρόβλημα. Δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση που υπάρχουν τουλάχιστον 2 λέξεις-συνώνυμα του κάγκουρα σε εκείνα τα μέρη.

Λιγα για την Πατρα ε !
Οι χειροτεροι οδηγοι ανετα ε.Καφροι.

Που ησουν ρε ?

Λιγα ρε για τους Πατρινους οδηγους !
Ειναι σιγουρα στους χειροτερους :stuck_out_tongue:
Καλα στο κεντρο ειδικα τα βλεπεις ολα.

Που ησουν εδω κοντα μεσιε ?

Ε, θα το ξέρεις το κοσμοπολίτικο Δρέπανο! Είναι από εκεί ο πατέρας μου.

σήμερα γνώρισα εναν οδηγό φορτηγού.
αν αυτός είναι ικανός να οδηγήσει έστω χελώνα σε αυτόματο πιλότο, εγώ είμαι η lucy lawless και ολη μέρα ψηλαφίζω το στήθος μου.
μιλαμε για iq μικρότερο και απο λιωμένης πατάτας στην εθνική που την έχουν πατήσει 4,5 χιλιαδες οχήματα.
α ρε τι κυκλοφορεί στους δρόμους και δεν το ξέρουμε.

*η κουβέντα που πέταξε για την ημερήσια αμοιβή του(κάτω απο το 1/3 της κανονικής αμοιβής), μπορεί να σε αφήσει στον τόπο

Στην Κομοτηνή πέτυχα ξανθιά να οδηγάει σκουτεράκι με το ένα χέρι, στο αριστερό να κρατάει κάτι και να μιλάει στο κινητό το οποίο στήριζε στο αυτί με τον ώμο:!:
Δεν ξέρω αν μπορείτε να φανταστείτε για τί σκηνή μιλάμε…καρφί για final destination…ο τρόμος ο ίδιος

βαριέμαι , οχι απλά να ψάξω, αλλά και να σκεφτώ. οπότε το βάζω εδώ.
έχει σχέση κανείς εδώ μέσα με ενοικιάσεις αυτοκινήτων ??