Σε σοβαρή κατάσταση νοσηλεύεται ο Αντώνης Τουρκογιώργης

Να δώσω και εγώ τις ευχές μου για ταχεία ανάρρωση. Τεράστια μπάντα οι Socrates!

Όντως κάποιο νέο υπάρχει για την καταστασή του?

Ας ελπίσουμε ότι θα γίνει καλά…

no news is good news

Eiναι σε καταστολη και με οξυγονο.Ισως βγει απο τον Ευαγγελισμο την Τεταρτη!!

Μακαρι να πανε ολα καλα και να βγει και να αναρρωσει ο ανθρωπος.

Eννοείς για να μεταφερθεί αλλού Jiopa;
Δεν είναι καθόλου καλό πως βρίσκεται σε καταστολή τόσες εβδομάδες μετά…:frowning:

τα respects μου και καλη αναρωση οσο το επιτρεπουν οι καταστασεις απο μενα

Μην γίνει κάνα αστείο κ εδώ… Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι! [-X

Σόρυ που διπλοποστάρω αλλά μ’ενδιαφέρει το θέμα και ψάχνω net κ δε βρίσκω τίποτα… Ρε ξέρει κανείς τπτ νεότερο; Άν είναι εύκολο να μάθουμε τίποτα από κάπου… :frowning:

μου ρθε στο ξεκάρφωτο σήμερα το “η ροκιά θέλει μαγκιά” κι έψαξα να βρω για κάνα νέο, αλλά τζίφος. γνωρίζει κανείς τπτ?

Νομίζω ότι ο Γιούλης (αν δεν κάνω λάθος) είχε ποστάρει στο facebook πριν λίγο καιρό ότι έχει ανακτήσει τις αισθήσεις του και αναρρώνει. Μακάρι να είναι έτσι και να επιστρέψει σύντομα.

Μακαρι ο ανθρωπος να γινει συντομα καλα…

Google-αρα πριν λίγο και βρήκα σημερινή είδηση:

Θετικά σημάδια για την υγεία του Τουρκογιώργη
Δημοσιεύθηκε: 24.08.10 09:36

Σημάδια ανάνηψης για τον Αντώνη Τουρκογιώργη… Ο γνωστός τραγουδοποιός από τα τέλη Απριλίου νοσηλεύεται στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Ευαγγελισμού έχοντας υποστεί σοβαρό εγκεφαλικό επεισόδιο. Όλο αυτό το διάστημα ο ιδρυτής των Socrates βρισκόταν σε καταστολή ύστερα από λεπτότατη χειρουργική επέμβαση εμβολής στην οποία υποβλήθηκε στο 401 Στρατιωτικό Νοσοκομείο (το μοναδικό νοσοκομείο στην Ελλάδα που διαθέτει την κατάλληλη υποδομή για τέτοιου είδους επεμβάσεις). Όλο αυτό το διάστημα που ο Αντώνης Τουρκογιώργης νοσηλεύεται οι δικοί του άνθρωποι δεν σταμάτησαν να ελπίζουν. Το θαύμα φαίνεται ότι έγινε ο Αντώνης άνοιξε τα μάτια του και έχει επικοινωνία με το περιβάλλον. Γνωρίζει τους ανθρώπους γύρω του, αλλά δεν είναι σε θέση να επικοινωνήσει, αφού εξακολουθεί να βρίσκεται σε μηχανική υποστήριξη. Αυτό και μόνο όμως για τους δικούς του ανθρώπους αποτελεί το μεγαλύτερο δώρο. Μερόνυχτα η σύζυγος του, παρ’ όλο που δεν επιτρέπεται η είσοδος στη ΜΕΘ, βρισκόταν στο νοσοκομείο.

Τώρα αυτή είναι σίγουρα μια ανακουφιστική εξέλιξη αλλά από την άλλη κοντεύουν τρεις μήνες από την αρχή αυτής της περιπέτειας…
Μακάρι όλα να πάνε καλά, να μην υπάρξει καμία επιπλοκή και να επανέλθει δριμύτερος. [-o<

[SIZE=“4”]Κράτα γερά ρε Αντώναρε![/SIZE]

Η ροκιά θέλει μαγκιά!

[SIZE=1]Please lengthen your message to at least 5 characters.[/SIZE]

Αυτό ακριβώς…’‘Κράτα Ρε Φίλε Γερά’’:):!:

Μακαρι, μακαρι, γιατι πολλες απωλειες εχουμε τελευταια…

ρε παιδια εδω και καιρο δεν εχει γραψει κανεις τιποτα…εχουμε κανενα νεοτερο?

Λοιπόν!!!Ευχάριστα!!! :smiley: :smiley:

Inside informations!!!

Ο Αντώνης έχει αναρρώσει απο το κώμα εδώ και αρκετό καιρό!!
Όμως είχε πάθει σοβαρή ζημιά (γέμισαν αίμμα και οι δύο πλευρές του εγκεφάλου) και ήταν σχεδόν παράλυτος και τον είχαν σε κλινική για αποκατάσταση…
Από την προηγούμενη εβδομάδα τον πήγαν στην κλινική που δουλεύει η κοπελιά μου και της είπα να τον αναλάβει και να τον προσέχει,φυσιοθεραπευτής είναι ένα άλλο παιδί μεταλοροκας και τον έχουν πάρει εργολαβία!!!
Του μιλάνε συνέχεια για μουσική και τρελαίνεται απ’ τη χαρά του!!! :smiley:
Μιλάει και συνενοείται μια χάρα με τον κόσμο και σήμερα για πρώτη φορά μέτα το εγκεφαλικό τον περασμένο Απρίλη τον σηκώσανε και έκατσε σε καρέκλα μόνος του!!!

Μακάρι να τα καταφέρει και να επανέλθει στην καλύτερη δυνατή κατάσταση!!

Σπουδαία νέα…άντε να βγει γερός και δυνατός:):!:

Άντε ωραία! Όπως καταλαβαίνεις, περιμένουμε τακτικό news feed από δω και πέρα… :wink: