Γεια σας κ απο μένα!

Αν και κάνω από κανένα post εδώ και καιρό, είπα να συστηθώ επίσημα…

Να σας πώ ότι τα γούστα μου στη μουσική ξεκινάνε από κλασσική μέχρι black metal, με ιδιαίτερη αγάπη στο prog (rock κ metal)…

Επίσης παίζω κ κιθάρα, ηλεκτρική και κλασσική.
Αυτάαααα :stuck_out_tongue:
Καλώς σας βρήκα λοιπόν

καλώς τον ! καλά να περνάς και καλές ακροάσεις !

Για πες.

Welcome φιλε! Καλη διαμονη!!

Για πες περι προγκ…

Λοιπόν, απο κλασσική “κλασσικα” πράγματα, όπως Bach (ο αγαπημένος μου), Vivaldi, Schubert κλπ…
Για prog τώρα, φυσικά όλα τα παραδοσιακά prog συγκροτήματα, Dream Theater (μεγάλη αγάπη), Fates Warning, Camel κλπ. Γενικά μου αρέσουν ακούσματα που προκαλούν να καθήσεις να προσέξεις το τι παίζει και προτιμώ “δύσπεπτα” τραγούδια.

Κατάλαβα. ΟΚ, αν θες κάποιον να συζητάς για κλασσική μουσική εγώ είμαι εδώ. Οι περισσότεροι από τους υπόλοιπους εδώ μέσα δεν έχουν ιδέα, δεν έχω με ποιόν να τα πω. [-X:p Υπάρχει και θρεντ αλλά θαμμένο στα έγκατα του φόρουμ, ορίστε.

wellcome…

και το αλμπουμ που εχεις στο αβαταρ μαμαει…και ασε τους αλλους να λενε…!!

:smiley:

Σωστό σε βρίσκω…Αν και τελικά ο μισός δίσκος έχει αντέξει στ αυτιά μου, αλλα μόνο το count of tuscany ανεβάζει το επίπεδο πάρα πολυ :smiley:

καλως ήρθες φίλος!
για πες και από black metal.

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα…
Θα αναφέρω μερικές μπάντες:
Bathory, Burzum, Mayhem, Ulver, Dodheimsgard, Nachtmystium, Tiamat, Rotting Christ…

Καλωσήρθες! :smiley:

:stuck_out_tongue:

εκτός από rotting christ όλα κομπλέ από μένα.πήγαινε στο black metal thread.
εκεί οι ειδικοί θα σε μυήσουν ακόμα περισσότερο.8)

Από κόσκινο τους περνάς νέε; 8O

σήμερα συμπληρώνω ένα μήνα στο φόρουμ.
οπότε μπορώ να ξεκινήσω την αναζήτηση νέων ταλέντων.
και δε θα χαρίσω τίποτα σε κανέναν…:stuck_out_tongue:

Κατι μου λεει πως θα τα παμε πολυ καλα οι δυο μας :p:p

Xαίρομαι χαίρομαι…
Πρέπει να δραστηριοποιηθώ κ στο topic για prog metal σιγά σιγά…
Εσύ τι μπάντες ακούς γενικά?

Κλασσική και prog ε?
χμμμμμ

Olivier Messiaen

Αυτό το κουαρτέτο ξεκίνησε ως ιδέα όταν ο messiaen ήταν κρατούμενος σε στρατόπεδο συγκέντρωσης. Ο τίτλος είναι Vocalise, pour l’Ange qui annonce la fin du Temps - “Vocalise, for the Angel who announces the end of time”


[SPOILER]Aπό το έργο 20 regards sur l’enfant jesus - 20 βλέμματα στο μωρό Ιησού, το πρώτο είναι το Βλέμμα της Παρθένου, το δεύτερο το Βλέμμα του Άστρου.

[/SPOILER]

Είναι και orthodox, αφού σ’αρέσει το black!
Σόρυ για το ξερολέ ποστ, ο Sheldon μέσα μου δεν κρατήθηκε, θα μου εκρηγνυόταν η φαιά ουσία αν δεν το έγραφα:p

Οσον αφορα prog πραγματα γουσταρω τρελα Camel, Yes, Kansas, Genesis etc. και σε ποιο προγκ μεταλ καταστασεις Ryche, Fates Warning, Theater, Shadow Gallery etc.

Νομίζω ότι βρήκα ήδη δύο μέλη με κοινά μουσικά ενδιαφέροντα… :D:D

welcome,enjoy your stay,and have fun 8)