Τι ταχυτητες 'πιανετε'?

Σας πρόλαβαν όμως!!!

μικρή την έχω τελικά…πφφφφφφ :stuck_out_tongue:

κυττωντας που τωρα γκρινιαζουμε που εχουμε πχ ταχυτητες ΜΟΝΟ 5 ΜΒ/s

θυμηθηκα τις εποχες PSTN (ουτε καν ISDN ) που κατεβαζαμε με ρυθμους χελωνας

παλαιολοθικες εποχες…8O

αν και εχω ιντερνετ εδω και 9 μηνες μονο , δεν θα ξεχασω την συνδεση του κολλητου μου…
θελαμε να κατεβασουμε το πρωτο cd των slipknot και το βαλαμε μεσημερι …
παιξαμε ταβλι, ειδαμε τηλεοραση, χαζευαμε με διαφορα αλμπουμ πανινι και μετα κατεβηκε ο δισκος…!!
και τωρα κατεβαζω ταινια σε 6.5 λεπτα και λεω αργο ειναι ρε γαμωτο…:lol:

αφου θυμαμαι τον κολητο μου που κατεβαζε ενα κομματι και εκανε 30 με 45 λεπτα

πωπω ζηλεψα :frowning:

τι ταχυτητες εχεις πιασει μαξ σε τορρεντς ρε κρις ?

πφφ

παναγιώτη … πες μ πως δν κατεβάζεις από τη δουλειά για να τρελαθώ !!! :stuck_out_tongue:

επρεπε να χουν σερβερ θεσσαλονικη να φατε ownage ολοι οι φλωροι :twisted:

Χωρίς φώτοσοπ φιλαράκια…

μα καλά πως γίνεται με τον σέρβερ στην αθήνα να πιάνεις καλύτερες ταχύτητες ? :-k

Αυτό μου κίνησε και εμένα την περιέργεια…

νεες μετρησεις:
dl 12,48
ul 0,72
ping 14ms

](http://www.speedtest.net)[/IMG]

Σορυ για το offtopic αλλα δεν βρηκα καποιο καταλληλο thread με ενα προχειρο Search
Ξερει κανεις πως μπορεις να δεις αν σου ‘‘κλεβουν’’ ιντερνετ???:-k

edit βρηκα το topic pc αποριες
σβηστε το απο δω αν ειναι

Λεπόν δεν ήξερα που έπρεπε να το ποστάρω αλλά εδώ νομίζω ότι είναι το καταλληλότερο Thread. Από τότε που είχα Internet ανέκαθεν είχα σαν πάροχο τον Otenet, πήγαινα λίγο με τα σίγουρα βρε αδερφέ. Θες ότι τουλάχιστον πριν από 2-3 χρονάκια ότι άκουγα από άλλα άτομα ή διάβαζα στα Forums του ADSL.GR είχα τρομάξει με τους άλλους παρόχους τηλεφωνίας/Internet. Κάτι για μήνες μέχρι να μπει η σύνδεση, κάτι που άμα ήθελες να την κόψεις σου έβγαινε η πίστη, κάτι που άμα σου έπεφτε(η σύνδεση ντε) για να βρεις ανταπόκριση στο τεχνικό τμήμα θα έπρεπε να κάνεις ευχέλαιο στο Θεό και το Σατανά ταυτόχρονα και άμα την έβρισκες θα έπρεπε να ξανακάνεις το αντίστοιχο ευχέλαιο για να γίνει η δουλειά κτλ.

Τον τελευταίο καιρό αποφάσισα να αλλάξω πάροχο(μεγάλοι αγιογδήτες ρε πούστη μου) και ρωτούσα γνωστούς μου στη δουλειά οι οποίοι μου προτείναν την On που έχουν και οι ίδιοι. Επίσης στην πολυκατοικία που μένω κλέβω Internet(8)8)) από κάποιον που έχει On ο ίδιος και την βλέπω που ψιλοφυσάει. Η περιοχή μου είναι Σεπόλια για να συμπληρώσω και το ψηφιδωτό των πληροφοριών. Έχει κανείς άποψη επί του θέματος από προσωπική πείρα ή από γνωστούς για το συγκεκριμμένο ή άλλους παρόχους μπας και βγάλω καμιά άκρη?

Θα με συνδέσουν σε λιγότερο απο εξάμηνο? Θα έχω Internet ή θα μου κόβεται κάθε λίγο και λιγάκι? Έχουν αλλάξει τα πράγματα στους ιδιωτικούς παρόχους Since the last time i checked?

εδώ και καναδυο βδομάδες που έβαλα 24άρα αυτό.
το αστείο είναι ότι είχα 2άρα, και μένοντας στον ίδιο πάροχο (ΟΤΕ) τώρα πληρώνω 2 ευρώ λιγότερα. yeah.