Τι ταχυτητες 'πιανετε'?

forthnet speed

εγώ με forthnet κατεβάζω με 1,4 mb/s…μια χαρά δηλαδή
απλά μερικές φορές πρήζει με τις αποσυνδέσεις…

όταν είχα πρωτοβάλει και εγώ με τόσο κατέβαζα… αλλά μετά το ανώτερο που έχω πιάσει είναι τα 400 kb/sec και αυτό σπάνια πλεον

την σύνδεση την έκανα πριν από ενα χρόνο…ελπίζω να μη πέσει τώρα…

μακρυα απο ΟΝ

ερασιτεχνες.ακομα τους γαμωσταυριζω.

ποτε ξανα με τους απατεωνες.

(ειμαι φορθνετ τωρα κ ειμαι οκ , δεν ξερω τι παιζει με αλλους παροχους)

ρωτα κ για ΗΟL

Για κλεμμένο μια χαρά είναι!8)

Και εγώ On έχω. Αν εξαιρέσεις ότι συνδέθηκα μετά από 5 μήνες(βέβαια σε αυτή την περίπτωση έφταιγε ο (π)ΟΤΕ, είχε χαλάσει ένας βρόγχος και έκαναν οι (π)οτετζίδες τόσο καιρό να το αλλάξουν), μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Με 16 mpbs μέγιστο, “πιάνω τα 12”. Η σύνδεση άντε να “πέσει” μια/δυο φορές τον μήνα και αν. Στην εξυπηρέτηση πελατών, ούτε ευαγγέλια ούτε ευχέλαια ούτε τίποτα, μέχρι στιγμής άψογοι.
Απλά αν επιλέξεις On να αλλάξεις το router που σου δίνουν. Έχω αντιμετωπίσει αρκετά προβληματάκια.

:smiley:

Εδώ και μια βδομάδα δεν κλέβω πλεόν!:stuck_out_tongue:

ικανοποιητικό

Κατεβάζω ταινία 720p απο τορρεντ με 2.1 Mb και είμαι συγκινημένος μπορώ να πω!!

?>?>>>>>>>>???

ρε μαλακα μεσα στον βρογχο μενεις?

πάντως και εγω είμαι μια χαρά με 1.5 πλέον…
εxω μαμηθει να κατεβάζω bootleg dvd’s :smiley:

Πως γκένεν αυτό :?

Ρε παιδια αυτα τα speed tests ειναι της πλακας.

Πηγαιντε κατεβαστε κανα torrent με πολλους seeds & λιγους peers, ή κατεβαστε τιποτα απο καναν ftp server.

150 kb/s με τόρρεντ κλασσικά.

Από torrent πάντως μην περιμένεις να βγάλεις άκρη αφού είναι πολλά στη μέση(seeders, peers κ.λ.π)

Ένας τρόπος που μου έχουν πει είναι:
Κατεβάζεις [COLOR=“Red”][COLOR=“Red”]αυτό[/COLOR][/COLOR] το αρχείο με έναν download manager(π.χ idm,flashget) και περιμένεις μέχρι να σταθεροποιηθεί η ταχύτητα.Μετά την ταχύτητα που δείχνει την πολλαπλασιάζεις επί 8
π.χ αν κατεβάζεις με 1.6 κάνεις 1.6*8=12.8mbps

Μια χαρα ακρη βγαζεις απο σωστα τορεντ, πχ αυτο του openoffice.

Και το αρχειο που εβαλες, στην θεση του βαλε οτι θες, αρκει που ειναι απο ftp server(στην περιπτωση αυτη της οτενετ).

Hot-spot στο πλοίο —>

[B]Download : 0.33 Mb/s

Upload : 0.05 Mb/s

ping: 909 ms[/B] :?

Πάλι καλά πάντως…