Δίλημμα για πεταλάκι!βοηθειααααα!

λοιπον…ψανχω γενικα για πεταλακι που βγαζει σκληρους μεταλ ηχους…σε στυλ system of a down,disturbed,slipknot κλπ.
εχω βρει 2 περιπου στην ιδια τιμη,γυρω στα 50 ευρω.απ οτι εχω δει το πρωτο ειναι ακριβοτερο αλλα το βρηκα φτηνο επειδη ειναι μεταχειρισμενο.εσεις ποιο θα επιλεγατε?αν εχετε και καποιο αλλο να προτεινετε,ελευθερα!
boss mt-2 metal zone

ibanez sm7 smash box

εγώ έχω το πρώτο
μια χαρά βγάζει τον ήχο που θες
βέβαια προτείνω να μην το πάρεις μεταχειρισμένο

λες να υπαρχει θεμα δλδ με τα μεταχειρισμενα?

εξαρτάτε πόσο καιρό χρησιμοποιούνταν.Να ξέρεις αυτό το πετάλι υπάρχει απο μέσα 90’ς στην αγορά.Αν ο άλλος το είχε αγοράσει πριν 8 χρόνια ε δεν λέει πάρε ενα καινούριο με 100 ευρό και 3 χρόνια εγγύηση

80αρι καπου κανει το mt-2…απτα 2 αυτα το boss σου προτεινω…

Tο πρωτο ειναι θεριο ανημερο

thanks guys…παω στον father να τον πρηξω να μου δωσει κανα ψηλο!:stuck_out_tongue:

και γω το σκεφτομουν για το πρωτο…απλα νομιζω θα μ πεσει πιο βρωμικο αποτι θελω…και θα ψαχτω λιγο ακομα.

papardela μπορείς να το ρυθμίσεις και να παίζεις μέχρι και 70’ς hard rock.Τα πάντα εξαρτούνται απο τη θέση που θα βάλεις τους διακόπτες και απο τη κιθάρα που χρησιμοποιείς

το χεις δοκιμασει?απλα οσες φορες το χω ακουσει ηταν υπερβολικα βρωμικο.δεν ειχα την ευκαιρια να το ψαξω μονος μ ομως.

Κανένα από τα 2. Δε λένε, ούτε είναι δυνατόν να βγάλεις σοβαρό distrortion με 50 ευρώ, δυστυχώς.
Το γκάζι πρέπει να βγαίνει κυρίως από την κεφαλή ή τον combo ενισχυτή του καθενός. Εαν είναι να πάμε σε πετάλια πρέπει να δωθεί, τουλάχιστον, κανα φράγκο παραπάνω, και να τα σκάσουμε για πετάλι λαμπάτο.