Ποιός νεκρός μουσικός θα δίνατε τα πάντα για να αναστηθεί

Οντόπι:

Μάικλ Τζάξο.

οχι αυτον ρε μαλακα. θα βιαζε παιδακια.

Θα σε χάλαγε να δεις συναυλία Jimi Hendrix ε; Το τι θα μπορούσε να προσφέρει ο καθένας δεν είναι το μόνο κριτήριο πιστεύω. Άσε που μιλάμε για κάτι ουτοπικό, οπότε έτσι κι αλλιώς μπορούμε να υποθέσουμε ότι το resurrection spell μπορεί να τους φέρει πίσω στην ηλικία που πέθαναν και όχι κωλόγερους.

Quorthon ρε μάγκες…ούτε εγώ τον σκέφτηκα. Αλλά γιατί να τον φέρεις πίσω; Είναι στην Valhalla και παιρνάει γαμώ. Μάχες και σφαγές όλη μέρα και το βράδυ λιώμα στο υδρόμελο και διακόρευση νεαρών βαλκυριών.

myspace?

+1
Εκτος απο τον Dio που και 1 χρονο ακομα να ζουσε θα μας ηταν αρκετο:(

Νecroμακελειο, αμα δεν γουσταρεις εσυ ή οποιος αλλος δεν γουσταρει ας παρει τον πουλοπουλο απο δω, εγω δεν αναγκασα κανεναν να ποσταρει, νταξει; Δεν ειδα και πολλους να διαμαρτυρονται που ανοιξα το θρεντ οποτε…
Λοιπον, προφανως και ειναι κοινη λογικη οτι αμα αναστησεις εδω και τωρα τον Λεννον θα χασει το μυαλο του πιθανως, γι’αυτο μαλλον δεν θα ηθελες να φερεις πισω αυτον, επισης δες τι εγραψε ο Vangelis και θα καταλαβεις.
Οταν το ροκιν θα εχει 20 επιλογες για poll θα κανουμε ενα all-around thread διχως να παιρνουμε υποψιν αυτο που προειπα, νταξει;

εγω λεω να κρατησουμε λιγο μανα παντως για τους scorpions. ειναι και σε επικινδυνη ηλικια. τουλαχιστον για ενα λαιβ.

Φανταζεσαι επιλογη πολλ reserved for ταδε…
:lol::lol::lol::lol: Τελειως μακαμβριο

Αιώνιε σε παρακαλούμε μη μας δείρεις! :cry:

Βασικά η αποθέωση είναι που προσπαθείς να επιχειρηματολογήσεις με σοβαρότατο ύφος για το ποιός “έχει νόημα” να αναστηθεί. :lol3:

Τελειως μακαμβριο.

Πάρε mana potions μαζί σου.

Πάντως aionios το πρόβλημα δημιουργήθηκε επειδή δεν έχεις βάλει καθόλου ροκάδες στο πολλ, αλλά καταλαβαίνω γιατί και πάω πάσο.

Α και κρατιόμουνα να μην το πω:

Οκ, δεν υπάρχει λόγος να αναστήσεις κωλόγερους από τα 70ς. Τον Midnight που τα τελευταία 20 χρόνια δεν έκανε τίποτα τι θα τον κάνεις άμα τον φέρεις;

Κανέναν. Δώστε βήμα στα βρέφη.

Ναι ρε δίκιο έχεις. Απέκτησα καινούριο ξαδερφάκι πριν μερικές μέρες και ήδη το ανατρέφουμε με Ramones και Motorhead. Θα γίνει ο νέος Lemmy όταν μεγαλώσει, είμαι σίγουρος.

Χαίρομαι.

Άμα το πάμε έτσι Richard Wright

ψηφισα Cliff Burton. αμα συνεχιζε με μεταλλικα θεωρω θα ειχαν φτασει πολυ ψηλα.
απο το πολλ λατρευω Ballof και Dimebag αλλα και οι δυο ειχαν φυγει απο τις μπαντες που τους λατρεψαμε και δεν θα περιμενα τοσα πολλα απο αυτους.

kurt…

μάλλον ο πιο δημιουργικός και πρωτοποριακός ροκάς κατά τη δεκαετία του 80 στην Ελλάδα. Πήγε να ξεχωρίσει κάτι τύπους που τσακωνόντουσαν στην Βουλιαγμένης και τον πάτησε φορτηγό…

Από Ελλάδα Σιδηρόπουλος.
Από εξωτερικό Gallagher.

Σωστός. Βάλε και τον Syd Barrett κι είμαστε ok :stuck_out_tongue:
Εγώ βέβαια θα επέλεγα Lennon, γιατί πιστεύω ότι είχε ακόμα να προσφέρει στη μουσική και θα ήθελα να άκουγα τα τραγούδια που θα έκανε τώρα και τέλος πάντως θα ήθελα να τον δω live διάολε!:stuck_out_tongue:
Οπότε συγνώμη aionios που επέλεξα άτομα από περασμένες δεκαετίες…

Νταξει το πρόβλημα μου δεν ήταν πιο πολύ με το να πετάξει κάποιος όνομα παλαιών δεκαετιών πιο πολύ μου την έδωσε που λέγανε καλά Πλάκα κανείς δεν έχεις τον τάδε μέσα; Ντροπη