Ποιός νεκρός μουσικός θα δίνατε τα πάντα για να αναστηθεί

Εισαι σιγουρος?:twisted: Εγω σου λεω οτι αραζει με τον Βελζεβουλη και ακουνε το καινουριο Μπουρζουμ.Δισκογραφικα peakαρε,για το live του 06 δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα οποτε να γυρισει να κανει τι?Μια χαρουλα ειναι κει,στην μυθαρα του…

Τον Ingo φερτε πισω:(

Ισως και να ειχαν κανει.Ειδικα το 1995 με την κυκλοφορια του Anthology 1 θα ηταν η καλυτερη στιγμη για κατι τετοιο.

Εδώ κάνανε reunion οι Floyd που μόνο ξύλο δεν είχαν παίξει οι Waters-Gilmour.
Και ο Macca είχε πει νομίζω πως θα είχαν παίξει και πάλι μαζί αν ήταν και οι άλλοι 2 εν ζωή

Βλέπω ότι οι περισσότεροι έχετε γράψει στ’ αρχίδια σας John Bonham, Phil Lynnot και Cozy Powel. ΟΚ.

Bασικα αυτο ερχομουνα να γραψω.

Δεν εχω ξαναδει πιο ηλιθιο πολλ (σορρυ κιολας ε στο δημιουργο).

Bon Scott, Jon Bonham, Phil Lynott, Cozy Powell, Freddie Mercury, Jim Morrison, Jimi Hendrix και βαριεμαι να θυμηθω αλλους.

Oliva

Midnight

Schwichtenberg

Dimebag Darell

ο Oliva για όλη την heavy/progressive/power σκηνή, ο Darell για όλη την groove/metal/-core σκηνή και ο Chuck για την death σκηνή…
πάντως πιστεύω πως ο Oliva αν ζούσε θα ηγούνταν της σκηνής και θα αποκτούσε την αναγνώριση που πάντα άξιζε…:roll:

ξεχάσαμε βέβαια και τον πρόσφατο Paul Gray που μας άφησε αρκετά νωρίς και αυτός…και πάντα υπήρχε και μια κρυφή ελπίδα για καινούριο carnivore album από τον κύριο Steele…:frowning:

…επίσης δεν είδα να ανaφέρεται κανείς και στον Randy Roads…λέω εγώ τώρα…

ημουν μεταξυ dime και cliff απο το πρωτο δευτερολεπτο! πιστευοντας οτι εχουν να προσφερουν πολλα στα ακουσματα μ αμα ξαναγραψουν! επελεξα τελικα Darel για εναν και μονο λογο… οι τωρινοι μεταλικα κατ εμε ειναι ολιγον τι για μπατσες! αν και θα παω να τους δω live τα fail τελευταια 2 αλμπουμ με ξενερωσαν…

Aionia αμνησία πού είναι ο Quorthon?

πωπω, σωστοί.

Αυτομαστιγώνομαι κι εγώ που ξέχασα να τους αναφέρω. Μέσα στις 5 σημαντικότερες απώλειες κι οι δυο.

Πω μλκ νταξει, μαλακια χοντρη, να φανταστεις τον baloff τον εβαλα σαν λυση αναγκης:?

Εξηγησα πιο πριν οτι εγραψα οτι μου ηρθε στο μυαλο εκεινη την στιγμη και ενταξει σορρυ δεν ακουω πια hard rock για να μου ερθουν στο μυαλο…
[SIZE=“6”]ΕΠΙΣΗΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 90 Ή ΤΟ 80 ΞΕΡΩ ΓΩ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΘΑ ΚΑΝΑΝΕ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΝΕΣΤΑΙΝΕΣ ΤΩΡΑ ΕΝ ΕΤΕΙ 2010;[/SIZE]

Τρελενομαι οσο σκεφτομαι τι ακομα θα μπορουσαν να προσφερουν ο Criss και ο Chuck…
Κ Ρ Ι Μ Α

Aionia σκεπτόμενε να μην έκανες το θρεντ τότε.

με την ίδια λογική τι θα έκανε και ο dio αφού ανήκει στη γενιά αυτών που πέθαναν πριν από το 90 ή το 80.
τεσπα.οι 10 επιλογές είναι όντως λίγες.απλά δυο-τρείς θέσεις θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικές.

Καλα, ξεκολλα τωρα δεν εισαι αστειος και προφανως το πολλ δεν καθοριζει το θρεντ γι’αυτο υπαρχει και η επιλογη Αλλος… Εγω μπορει να ειμαι μαλακας και να γουσταρω να δω απο τους συγκεκριμενους 9 ποιος θα νικησει, τι θες τωρα;

Ε. ενταξει αντε να μην εβαζα Midnight και Baloff, εσεις μου λετε βαλε αυτον εκεινον τον αλλον τουλαχιστον για 7 διαφορετικους μουσικους

Λολ, ε μα κάνεις θρεντ και μετα λες ξεκολλάτε μαλάκες μην ποστάρετε αυτούς που πέθαναν το 80 ε πες να μην ποσταραν απ την αρχη, βάλε ένα όριο βρε αδερφέ.

τσακ
νταρελ
κλιφ
κερτ

α…δεν μπορω να ψηφισω μονο εναν…ισως να εβγαζα απο αυτους τον κερτ γιατι θελησε και εφυγε(αν δεν υπαρχει συνομωσια κ ετς)οποτε θα με καταριοταν μετα:-s

ε να αναστησουμε καποιον που πεθανε νεος ομως ε. τον ντιο τι να τον αναστησεις, να πεθανει σε 5 χρονια? μαλακια. ε χεντριξ τζοπλιν σκοτ μποναμ κτλ δεν εχει ουσια. θα την εκαναν παλι απο πρεζα η αλκοολ. τεσπα δεν τους αφηνουμε εκει που ειναι καλυτερα?