Κατατακτηριες εξετασεις

παιδες ξερει κανεις τι παιζει ακριβως με αυτο το θεμα;; εχει δωσει ποτε κανεις;;
βασικα για εκει που ενδιαφερομαι εγω (νομικη) εχω βρει κατι πληροφοριες, αλλα εχω ακουσει οτι ειναι αγγουρι…οχι μονο απο αποψη διαβασματος (που οκ για να παω δεν με απασχολει), αλλα οτι παιρνουνε λιγους και οτι παιζει να χρειαζεσαι μεσο για να περασεις…
βασικα οταν ακουσα αυτο το τελευταιο μου κοπηκαν τα φτερα λιγακι και απογοητευτηκα…
πειτε οτι γνωριζετε τη γνωμη σας κτλ…

Στη νομική θεσσαλονίκης αν θες να γίνεις καθηγητής χρειάζεσαι να έχεις μέσα 2-3 κουμπάρους, 3-4 συννυφάδες κλπ οπότε δε θα με παραξένευε αν έπαιζε κάτι τέτοιο και με τις κατατακτήριες -ή ίσως πάλι όχι!. Ότι παίρνουν λίγους είναι σίγουρο και θέλει να λιώσεις στο διάβασμα και σ’ αυτές τις περιπτώσεις φοριούνται πολύ τα διάφορα πανάκριβα φροντιστήρια, οπότε ο ανταγωνισμός είναι σκληρός. Σ’εχω αποθαρρύνει τέρμα ε; :stuck_out_tongue: Αν έχεις χρόνο και όρεξη αξίζει μια προσπάθεια σίγουρα, ειδικά αν ήσουν τίποτα διεθνών σπουδών, πολιτικές επιστήμες και τέτοια, λογικά θα αφομοιώσεις γρήγορα την ύλη των εξεταζόμενων μαθημάτων.

χα νομικη θεσσ θα ηθελα να μπω και οντως ειμαι διεθνων ευρωπαικων σπουδων τωρα!!!

Ε αντε τι περιμένεις, ξεκίνα διάβασμα :stuck_out_tongue:

Φίλε μου φετος εδωσε ο αδερφος μου Ψυχολογια Θεσ/νικης. Αυτα που μπορω να σου πω ειναι τα εξης:

  1. Οι υποψηφιοι στις “καλες” σχολες ειναι αρκετοι=ο συναγωνισμος αυξανεται=Πρεπει να γραψεις πολυ καλους βαθμους για να περασεις. (συγκεκριμενα στην Ψυχολογια ηθελε ενα Μ.Ο των 3 μαθηματων γυρω στο 17,5)
  2. Ο αδερφος μου ακουγε τα ιδια(αααα, δεν εχεις μεσο, ξεχνα το). Κλασσικες μπαρουφες. Αν δεν εχεις απεναντι σου τον γιο του Πρυτανη, που προφανως θα σου παρει τη θεση, μη φοβασαι τιποτε.
  3. Θελει καθημερινο διαβασμα, σοβαροτητα, και αν σε παιρνει οικονομικα, κανε ιδιαιτερα μαθηματα σε κανενα φροντιστηριο για Κατακτηριες (στυλ ΚΑΡΦΙ).
  4. Προχωρα, Καλη επιτυχια και καλο διαβασμα!

ααα μαλιστα…thnx βεβαια πρεπει να τελειωσω τη τωρινη σχολη ακομα, για να προχωρησω, στο 3ο ετος ειμαι αλλα οκ, σκεψεις κανω ακομα…

Φίλε εγώ τελειώσα ΤΕΙ Αθήνας τμήμα Δημόσιας Υγείας και έδωσα Ιατρική Πατρών…αν θέλεις πληροφοριές για Ιατρική στείλε pm…

ΥΓ
Πάντως οι κατακτήριες είναι δύσκολη φάση απαιτείται [SIZE=“6”]ΤΡΕΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ[/SIZE]