Επανένωση Πυξ Λαξ

Θα συμπληρωσω και αυτο επισης…
Απο τα κορυφαια τους.:wink:

με σενα δεν ασχολουμαι…σε καλυψα με το “προβληματικη” :p:p

@ elfin : ε να ριξουμε και χολη για τον Λωρη…οχι μονο για τους Πυξ Λαξ!!:stuck_out_tongue:

@ faid85 : ισως το καλυτερο τους! σε ευχαριστω που επιβεβαιωνεις εμας τους λιγους που υποστηριζουμε την περιοδο Στοκα-Ξυδους στους Πυξ Λαξ!! :slight_smile:

ε ναι.αφου ο αλλος δινει ρεστα…

Αυτή η εμετική μόδα με τα reunion-αρπαχτές,τάχα μια για φόρο τιμής ή δεν ξέρω και εγώ για την επέτειο του χ δίσκου τείνει να γίνει γραφική.Το δε χειρότερο είναι οτι ξεκίνησε φυσικά από το εξωτερικό και οι δικοί μας οι πανέξυπνοι μην δούνε καμία ευκαιρία για αρπαχτή και την αφήσουνε να παέι χαμένη…

Αλλά τι να κάνουν τα παιδιά,περίοδο κρίσης ζούμε,ας βγάλουν κάνα φράγκο…[-X[-X[-X

Ξανακλαίω :cry:
Επιτέλους μια σωστή επιχειρηματική κίνηση :stuck_out_tongue:

Ποιός ο λόγος να έχουμε ξανά τους ΠΥΞ ΛΑΞ;
Τι έγινε, δεν μας είναι πλεον αρκετός ο Χατζηγιάννης; :smiley:

Ανακατεύομαι …

μαλλον περασε η μοδα του…παμε παλι στα παλια και δοκιμασμενα…:stuck_out_tongue:

Όλοι εδώ μέσα γουστάρουμε ΠΥΞ ΛΑΞ και όμως ούτε στην μάνα μας το παραδεχόμαστε!
Όλοι εδώ μέσα σνομπάρουμε τα reunion ανεξαρτήτου μπάντας και είδους και όμως μπορεί στις συναυλίες τους να είμαστε και πρώτη σειρά!
Όλοι εδώ μέσα κοροιδεύουμε τους ΠΥΞ ΛΑΞ και όμως όταν έχουμε τις μαύρες μας, και τύχει και ακούσουμε την “πρόσφατη” περίοδο με τα κλαψομούνικα τους, γουστάρουμε ακόμα πιο πολύ!
Όλοι εδώ μέσα θεωρούμε γελοία την μουσική τους και όμως τόσο πετυχημένα τραγούδια με τόσο απλά ακόρντα που μένουν στο μυαλό κανείς δε μπορεί να φτιάξει και άνετα θα τα θέλαμε δικά μας (ΟΚ έχουν μπόλικες διασκευές αλλά αυτό δεν αλλάζει καθόλου!).
Και τέλος…
ΟΛΟΙ εδώ μέσα κατακρίνουμε τις επιχειρηματικές κινήσεις των άλλων κοινώς μπίζνες (δουλειά τους είναι αν δεν κάνω λάθος,εσείς δεν έχετε μπλοκάκι;) ενώ στην δική μας δουλειά άμα βρεθεί έκτακτη πηγή εσόδων (πουτάνα κρίση) θα τρέξουμε σαν τρελοί. Και μη μου πείτε δεν είναι το ίδιο!!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ!!! YEAHHHH :stuck_out_tongue:

Aυτο ειναι αληθεια πλεον… ευτυχως δλδ.:stuck_out_tongue:

Πες τα ρε siags. Δεν μπορώ πια τόσο κομπλεξ! Φαίνεται για μια ακόμα φορά πως οι μεταλλάδες είμαστε η χειρότερη και πιο κολλημενη φάρα όταν κρίνουμε την μουσική.Δειτε σε πόστα posts κολλάμε αν είναι ροκ ή οχι οι Πυξ Λαξ! Εχει σημασία;;

Περι αρπαχτής…εγώ δηλαδή που γουστάρω π.χ. Sentenced αν κάνουν περιοδεία δεν θα παω γιατί είπαν οτι δεν επανενώνονται και πέθανε κι ο κιθαρίστας τους; Να ακούσω μουσική θέλω και χέστηκα αν κάνουν αρπαχτή!

Και σιγά το κόστος του εισιτηρίου. Με 11? δεν βλέπεις πια ούτε γκρουπάκια της γειτονιάς!

Το μονο κακό για μένα που θα λείπει ο Ξυδούς, τον οποίο γούσταρα πολύ και ήταν ο μόνος απο τους τρεις που παρακολουθούσα μετά την διάλυση και αγόραζα τους δίσκους του. Όπως και να το κάνεις ήταν η ψυχή των Πυξ Λαξ.

Τώρα μπινελικώστε με ελευθερα :stuck_out_tongue:

Ποιος είσαι συ ρε που μιλάς εκ μέρους όλων?


Αν πουν ότι το live θάχει αυτήν:

Να συμμετέχει σε αυτό:

Παίζει και να πάω. :stuck_out_tongue:

Κατά τ’ άλλα καλά κάνουν τα παιδιά, εντάξει το 90% των τραγουδιών τους είναι τέρμα βαρεμάρα, αλλά απλώς ΜΗΝ ΠΑΤΕ.

Ποίος είσαι εσύ ρε που θα μας πείς να ΜΗΝ ΠΑΜΕ;

Εννοεί όσους δε γουστάρουν τη φάση να μην πάνε φαντάζομαι. Όχι το σύνολο.

ΠΥΞ ΛΑΞ
ΜΙΑ ΕΠΑΝΕΝΩΣΗ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ
Ένα όνομα που έγινε σύνθημα!
Ένα σύνθημα που έγινε θρύλος!

Φίλε siags νομίζω πως όντως δεν μπορείς να μιλάς εκ μέρους όλων. Προφανώς και όταν έχω τις μαύρες μου δεν θα ακούσω πυξ λαξ, υπάρχουν ένα κάρο άλλες μουσικάρες που θα με κάνουν να νιώσω καλύτερα ή θα με ρίξουν ακόμα περισσότερο. Περί ορέξεως…
Το ότι υπάρχει ένα μέρος στενομυαλιάς στους μεταλλάδες είναι δεδομένο, το να κράζουμε τους πυξ λαξ που κάνουν reunion και όχι τους Sabbath για παράδειγμα είναι υποκριτικό και το δέχομαι. Αλλά εδώ υπάρχει μια μεγάλη διαφορά, υποκειμενική μεν διαφορά δε, το ότι οι Sabbath και οι κάθε Sabbath μας αρέσουν, οι πυξ λαξ όμως όχι.

Ε, ήθελε πτυχιο ΜΙΤ για να γίνει κατανοητό αυτό που έγραψα, σόρι.

χχαχαχχαχααχχαχαχα ε ναι και συ πως τα πετάς έτσι κάνε κανένα μνημόνιο, κάτι που να εξηγεί πλήρως τι θες να πεις!!!

οπως παρεθεσε και ο μπλιντιν νομιζω για παρομοιο θεμα

μεγαλη αληθεια για τετοια θεματα στο ροκιν

τα 2 ποστ που ειναι ολο το ζουμι του θρεντ

α μπραβο
δηλαδη ποιο συγκροτημα στον κοσμο ζει και περιοδευει με το 100% των μελων που το ξεκινησε? καλα καναν αν τους εκανε καλη οικονομικη προταση ο λωρης (η οποιος και να τους εκανε) και το αποφασισαν…επαγγελματιες μουσικοι ειναι

ναι το δελτιο τυπο ειναι γελοιο με ολες τις υπερβολες, ακομα και με τα συναυλιες φοροι τιμης, ναι ειναι γελοιο που το ανακοινωσαν ενα χρονο πριν, αλλα πραγματικα πρωτη φορα τα βλεπετε?
τωρα για το ποσο airplay μπορει να ειχαν οι πυξ λαξ, οπως ειπες και συ, ειναι το μονο που δεν φταινει οι ιδιοι, οπως δεν φταιει ο χατζηγιαννης πχ…εχουν/ειχαν επιτυχια, τελος, δεν βλεπω κατι μεμπτο σε αυτο
ουτε κατι μεμπτο βλεπω στο πως εχουν ιδιαιτερη επιτυχια σε κοριτσια (οχι μονο) μικρων ηλικιων

τωρα για τους αλλους που τους ενοχλει το στυλ του ‘καλλιτεχνη’ του πλιατσικα, αν σκεφτουμε ποσοι μουσικοι παγκοσμιως προβαλλουν διαφορετικα, αλλα εξισου γελοια image(ς) θα σταματησουμε να ακουμε μουσικη

μεγαλο μπραβο στον ντεκαρντ που ποσταρε το χαθηκες αλητισσα, το καλυτερο που εχω ακουσει απο αυτους και μεγαλη κομματαρα…εισαι ποιοτικος γιουζερ ρε :stuck_out_tongue:

:lol::lol::lol::lol:

Είναι όντως μεγάλη κομματάρα… θυμάμαι ακόμα πόσο εντύπωση μου είχε κάνει ακούγοντας το σε κασετοσυλλογή με “Καίτη Γαρμπή - κ αξυπόλητη χορεύω”, “Ελίνα Κωνσταντοπούλου - Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει”, “Στέφανος Κορκολής - Ντύσου πρόχειρα και βγάλε το κραγιόν σου” και άλλα μεγαθήρια της εποχής 8):stuck_out_tongue: