Το ΑΠΟΛΥΤΟ κομμάτι

Από εδώ Guyana αλλά λείπουν πολλά ρε Mάνο…

ΟΛΑ
.-

Hatred ρεεεεεεεεεεε

Αρνούμαι να ψηφίσω!!! :stuck_out_tongue:

Μα είναι αδύνατο σας λέω!!! Πως να διαλέξω;;; ,/

Battle Hymn ανετα :metal:

Το Heart of steel πάνω απ’όλα. Μα πάνω απ’ολα λέω.

Άλλο. Άλλο. ΑΛΛΟ.

[SIZE=“3”]Η ΓΕΦΥΡΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΩΡΕΕΕ…[/SIZE]


Ας πω τωρα λοιπον και δυο λογακια για τα δικα μου πιο αγαπημενα κομματια των Απολυτων Βασιλιαδων Του Μεταλ.

Hail And Kill : Το αγαπημενο μου MANOWAR τραγουδι. Τιτανοτεραστια εισαγωγη, στη συνεχεια ενα ηρεμο μερος, για να προετοιμαστεις για το απολυτο ολοκαυτωμα και το γαμηστεροτερο οπαδικο ρεφραιν ολων των εποχων !!! Ειδικα το σημειο απο το 3.57 μεχρι την κραυγη στο 4.20 και το καυλωτικο γυρισμα στα ντραμς στο 4.09 με την μελωδιαρα στην κιθαρα να συνοδευει, ειναι Η ΠΟΡΩΣΗ Η ΙΔΙΑ !!! :vibrate: ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΦΑΓΑ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ !!! :twisted:

Battle Hymn : O ορισμος του EΠΙΚΟΥ στη Μουσικη. Με το που σκασει η πρωτη νοτα, τα κεφαλια κατω και ΥΠΟΤΑΓΗ. Το πιο ΑΡΧΙΔΑΤΟ κομματι ολων των εποχων. Mπασο απιστευτο, τυμπανα απιστευτα, κιθαρα απιστευτη, φωνη απιστευτη. Λεγονται MANOWAR και δεν αστειευονται. :bow2:

Μountains : Ο ορισμος της ΨΥΧΗΣ στη Μουσικη. Η απαντηση στον καθε ασχετο που πιστευει οτι γραφουν στιχους διχως ουσια. Ο Υμνος αυτος δεν ακουγεται απλα, ΒΙΩΝΕΤΑΙ. Μοναδικη ατμοσφαιρα. Α ρε DeMaio ΑΡΧΟΝΤΑ ! :bow:

Greatness waits for those who try
None can teach you it’s all inside

I am in the ground I am in the air
I am all, I live in the hearts of men
I am the call to greatness not all can hear
I awaken the creator in those who dare

Το εζησα, το ενιωσα, το ειδα. Και το θυμαμαι σαν να συνεβη τωρα. :eek:

Heart Of Steel : O ορισμος της ΚΑΡΔΙΑΣ στη Μουσικη. Η κορυφαια μπαλαντα που γεννησε το Metal (μαζι με το Believe των Savatage το διδυμο της κορυφης). ΠΟΣΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ - ΠΟΣΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ… Ανεπαναληπτη στιγμη το solo που ακολουθει/συνεχιζει την κορωνα του Adams στο 3.53 και ανατριχιαζεις ολοκληρος…Ευχαριστω Heavy Metal που μου προσφερεις τετοιες συγκινησεις…8O

Stand and fight
Live by your heart
Always one more try
I’m not afraid to die
Stand and fight
Say what you feel
Born with a heart of steel

Στιχοι που αποτελουν σταση ζωης. :respect:

Thor : Hρωισμος. Περηφανεια. Ανωτεροτητα. Δυναμη. MANOWAR δηλαδη. Γροθιες στον αερα για τον Μεγα Θορ !!! :metal:

Blood Of My Enemies : Στιβαρο και σοβαρο, εμπνεει ΣΕΒΑΣΜΟ… Ελατε τωρα ρε μαλακες τι αλλο να γραψω δηλαδη, ΓΙΑ ΤΟ BLOOD OF MY ENEMIES ΜΙΛΑΜΕ ΓΑΜΩΤΟ !!! Βαλτε το στο στερεοφωνικο και καντε τα ΠΟΥΤΑΝΑ ΟΛΑ ΡΕ !!! :lightsabre:

Αντε φτανει τοσο, αφηνω τα υπολοιπα ΕΠΗ σε καναν αλλον για περιγραφη.

Τhor, όντως από τα αγαπημένα μου και καλύτερα rock ‘n’ roll κομμάτια που έχει γράψει ο Ντεμάιος.

Κομματάρες όλα, αλλά Bridge of Death και Each Dawn I Die οι προτεραιότητές μου.

Eυκολα η αιωνια αγαπη.

Strong winds,magic mist…

ΌΛΑ εννοείται.

ας ακουστούν κι αυτά γαμώτο.

Hector’s Final Hour
The Glory of Achilles

ένα πρόχειρο best of μέχρι το 92.

Dark Avenger
Battle Hymn
Defender
Secret of Steel
Gates of Valhalla
Hatred
Revelation
March for Revenge
Blood of My Enemies
Each Dawn I Die
Kill With Power
Thor
Mountains
Sign of the Hammer
The Oath
Guyana
Heart of Steel
The Crown and the Ring
Hail and Kill
The Power of Thy Sword
Master of the Wind

Battle Hymns
Into Glory ride
Hail to England
Sign of the hammer
Κings of metal

.

Ρε άμπαλοι οι 2 τελευταίοι σας, έχετε βάλει τα πάντα εκτός από το καλύτερο τραγούδι τους

Eντωμεταξύ όντως και στο Achilles… υπάρχουν κομμάτια που τα σπάνε. Αλλά τι τα θέλανε αυτά τα σολο ντραμς και μπάσου? Χωρίς αυτά θα μπορούσαν να έχουν ένα 15-16λεπτο έπος!

:L

κάνεις πλάκα ή δεν κατάλαβες ότι ο ρεδ ραμ έβαλε ΔΙΣΚΟΥΣ?

εμένα όχι, ποτέ δε με ενθουσίασε το bridge of death, τι να κάνουμε…

Κουφός αλέρτ:p:p

καλά πάντως αυτό με τον Red Rum δεν το κατάλαβα, πρωι βλέπεις χωρίς καφέ αλλά μόνο και μόνο που έβαλε το Kings Of Metal θα έπρεπε να καταλάβω ότι δε μιλάει για τραγούδια:lol::lol:

Τι να λέμε τώρα. Πλάκα-πλάκα κάθε κομμάτι τους ειδικά μέχρι το Kings… είναι και μία δυνατή ανάμνηση. Γραφικοί-ξεγραφικοί αυτά που έπαιζαν τότε ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ…

Secret of steelσκέφτομαι το τέλος του κομματιού και ανατριχιάζω. Σαν να το έχω στα αυτιά μου…

Hail and kill Rip their flesh, burn their hearts… πίσω ωρέ κιοτήδες, θα πάρω τσεκούρι και θα σας φάω όλους…

Guyana Καλά, αυτό αρέσει και στη μάνα μου που κοντεύει τα 70 και δεν κάνω πλάκα…

Βlood of my enemies

Bridge of death Δεν περιγράφω άλλο…

@shadowking69: πόσο δίκαιο έχεις για το Achilles…

Βridge of death ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!