Η επίθεση του γιγαντιαίου μουσακά

Ειδα οτι στο φορουμ δεν υπαρχει θρεντ για την καλυτερη ελληνικη ταινια ολων των εποχων :lol3: :respect:

Ένα λάθος που κάνουν οι εξωγήινοι και ένα κομμάτι μουσακά μεταλλάσσεται σε μία γιγαντιαία και με παλλόμενα εντόσθια πολυκατοικία, που περιφέρεται στους δρόμους Αθήνα, ως ένας άλλος Γκοντζίλα, σκορπώντας τη φρίκη και τον πανικό. Τέσσερις ιστορίες συνάντα στον δρόμο του ο γιγαντιαίος μουσακάς: ενός υπουργού με την διαρκώς χαπακωμένη σύζυγό του, ενός αστροφυσικού, μιας δαιμόνιας ρεπόρτερ κι ενός… επίδοξου τοπ μόντελ, θύμα της μόδας που ζει στον «ρυθμό της εποχής του». Η Αθήνα βυθίζεται στα τοξικά λάδια του θανατηφόρου μουσακά, εξωγήινες φθάνουν στα πρόθυρα νευρικής κρίσης, τα media είναι σε διαρκές παραλήρημα!

“Είναι ένα φιλμ για το διφορούμενο, για το τι είναι όμορφο, χάι και τι άσχημο, κιτς, τι λογικό, τι παράλογο, τι πραγματικότητα, τι φαντασίωση, τι οικογένεια”, δηλώνει ο 36άχρονος σκηνοθέτης για την πρώτη μεγάλου μήκους ταινία του. Στην εικόνες της θα συναντήσουμε ηθοποιούς ή μοντέλα που απασχολούν συχνά τα ΜΜΕ: Χρήστος Μάντακας, Τζένη Μπαλατσινού, Θέμις Μπαζάκα, Δωροθέα Αλεξάνδρα Μερκούρη, Ρουμπίνη Βασιλακοπούλου, Χρήστος Ευθυμίου, Γρηγόρης Πατρικαρέας, Μύριαμ Βούρου, Πουπέ Μαγαράκη, Κλειώ Χατζηστεφάνου.

http://video.google.com/videoplay?docid=6388977526415830179#

Ε ΟΧΙ!!!τι μου θυμισες τωρα…χαχαχααχαχχα…επος,την ειχα δει σε ενα φεστιβαλ ταινιων μικρου μηκους μεταμεσονυχτια…καλα ε…εκλασα πανω μου.δεν εχω ξαναφαει μουσακα απο τοτε

κανε το αρσεναλ-τσελσι γαι να μπορω να ψηφισω σαν ανθρωπος…εχω και γω δικαιωμα
η τουλαχιστον προσθεσε ενα ΟΤΙ αναμεσα στο “συμφωνω” και στο “η”

Η οποία ταινία είχε κάνει “επιτυχία” στη Γαλλία και πρόσφατα την έπαιξε και η Ελβετική τηλεόραση!

πως την ειδες σε φεστιβαλ ταινιων μικρου μηκους αφου κραταει μιαμιση ωρα ;;;:-k#-o

το πολλ παραμενει οπως εχει8)

ηταν ολες μισαωρες το πολυ αλλα η τελευταια που εμπαινε μεταμεσονυχτια ηταν η μεγαλυτερη της βραδυας

Πρεπει να το δω.

Κιεγώ:wink: :slight_smile: :!:

απλα μεγαλη ταινια τη να λεμε τωρα…:D:D
stef,martian μια μικρη προειδοποιηση… ειναι μεγαλο καψιμο κυτταρων!!!:stuck_out_tongue:

Kι εγώ πρέπει να την δω. Είχα δει trailer σε αυτή την ταινιο-εκπομπή της ΕΤ3 και είχα σαγηνευτεί από το concept

κι εγω στη cinemania την ειδα στο αφιερωμα με τις cult ταινιες

Ειδα τα πρωτα 30 λεπτα…Απλα δεν υπαρχει:lol:

Η ταινια είναι απλά γιατονπουτσο.

περα απο την πλακα η ταινια σατιριζει ωραια τα μμε

να χαμε κανα μουσακα να τρωγαμε τωρα… :frowning:

στην ταινια ειναι με πατατες ο μουσακας?

το “η αρσεναλ ειναι η καλυτερη ομαδα ολων των εποχων” να μπει σε ολα τα Poll του φορουμ παρακαλω 8)

Αυτό έχω…αλλά σε μικρότερο μέγεθος:):!: