Βανδαλούπ

οτιναναι σκαπανκ ελληνικη φαση με πολιτικο κυριως στιχο.και νταξ οι τυποι ειναι αρρωστια :stuck_out_tongue:

Παπαρδέλα φύγε απ’ το γκρουπ. Φύγε από τους βανδαλούπ.

Έλα ο παπαρδέλας θρεντ!!!

Ντάξει σκαπανκ δεν είναι. Είναι όμως κατ’ εμέ μία από τις καλύτερες ελληνικές punk μπάντες που έχουν βγει, οι οποίοι μετρούν 20χρόνια ζωής.

Ο,τι και να πω είναι λίγο. Απλά το live τους το 2007 στη πλ. εξαρχεία είναι απ’ τα αγαπημένα μου live (και μόλις τώρα συνηδητοποιώ ότι έχω ξεχάσει να το βάλω στις πιο συγκλονιστικές συναυλίες που’ χω δει)

μπαχαχαχαχ!

Λοιπόν ΑΥΤΟ το βίντεο είναι το τελειότερο βίντεο ελληνικής μπάντας στα χρονικά. Και είναι και κομματάρα.

Βleeding κλασσικό και θεικό:lol:

KΑΛΤΙΛΑ

Το έβλεπα αυτό το χειμώνα μαλάκα και έλιωνα στο γέλιο με τα πανκιά από κάτω. :stuck_out_tongue:

Ωραίο κομμάτι παρ’όλα αυτά…

Σταματαει τα παπακια και βαραει τα γυφτακια:!:

Τσεκαρω τωρα απο εδω και απο κει, μετα απο παροτρυνση Παπαρδελα, και μου αρεσει η μουσικη τους! Θα ακουστουν παραπανω!

papardela εξελισεσαι σε ΕΙΔΩΛΟ! Ευγε για το θρεντ.
Η αγαπημενη ελληνικη μπαντα (που δεν εχω δει ποτε λαιβ :()
υπαρχουν πουθενα κανενα απο τα cd τους?

H ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΟΥΤΙΑΑΑ…ΓΙΑ ΝΤΟΜΑΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑΑΑΑΑΑΑ

Πριν 4 χρόνια είχα αγοράσει αυθεντικό το cd τους ως ζώα προς εξαφάνιση απ’ το rythm. Δε ξέρω αν υπάρχει ακόμη. Ψαξτο μπας κι έχει ξεμείνει κάτι

Τα άλλα τους τα’ χα παραγγείλει το 2004 απ’ το punk.gr όταν βρισκόταν στα μεγαλεία του κι εκανε παραγγελιες

χαχαχα
ήμουν εκεί 8)
αν θυμάμαι καλά, μετά έπαιξαν και οι Γκούλαγκ

Ανεξιτηλο παραμενει στη μνημη μου το θρυλικο live στο στεκι του Βιολογικου πριν δυο χρονια. :drunk:

Τι σκηνικα ζησαμε και τοτε ρε…!! :twisted:

Εεεεελα ρε μλκ τι λές τώρα!!!

Πραγματικά το βίντεο αυτό το θεωρώ υπέρμετρη καλτίλα! Το βλέπω εδώ και χρόνια στο youtube και πέθαινα. Κι εσύ το δες από κοντα???

Εντάξει, το πώς μαζεύτηκαν τόσες καλτ μορφές σε μια συναυλία σε επαρχιακή πόλη, παραμένει μυστήριο. Θυμάμαι και σκηνικό με ντόπιο ντίλερ που θα σκέφτηκε “α ωραία ήρθαν τα φρικιά, πάω να πασάρω τίποτα”. Μόλις έγινε αντιληπτός ο σκοπός του, τον πήγαν κλοτσηδόν για 200 μέτρα και δεν τον χάλασε καθόλου. Επίσης δεν ξέρω αν φαίνεται από το βίντεο, αλλά η συναυλία γίνετε σε ανοιχτό γήπεδο βόλεϊ.

Ρε στη συναυλία είναι όλοι ένας κι ένας! Απλά. Ο τυπας με το μπουκάλι που κοπανιέται. Κατι μοικανoι που περπατάνε μόνοι τους. Kαι στο τέλος ένας τελιωμένος τύπας που έρχεται παραπατώντας προς αυτόν που βιντεοσκοπεί.:lol:

γεια σου παπαρδέλα πάνκη:!:

τσεκάρετε και το άλμπουμ των Ζώα Προς Εξαφάνιση (στην ουσία είναι οι Βανδαλούπ με άλλο όνομα) που βγήκε το 2004 (νομίζω).

γενικώς, δεν είχα ποτε την ιδιαιτερη τρέλα με βανδαλουπς αλλα τους ακούω ευχάριστα κατά καιρούς. Η φάση στον Τύρναβο είναι κλασσική.

Κατά τα αλλα, σε παρόμοιο στυλ, και κατ΄εμέ αρκετά καλύτεροι, ήταν οι Slobs με το απίστευτο κομμάτι ρομποτ

κι αν νομίζουνε πως είμαι ενα ρομποτ
τα αντερα θα τα βγάλω να τους δείξω!!!

τσεκάρετε οπωσδήποτε, θα την καταβρείτε αμα γουστάρετε βανδαλουπ. (δυστυχώς το παραπάνω βίντεο κοβεται πριν το τελος του κομματιού αλλα οκ)

Όντως οι Βανδαλούπ έχουν φάση. Κλασικά κομμάτια τα ‘‘Σβήστε μας απ’ το χάρτη σας’’, ‘‘Τρελός’’, ‘‘Τσιμεντένια Βαβυλώνα’’, ‘‘Αει σιχτίρ’’ κ.ά. Γενικώς σου βγάζουν τρελό κέφι. Μάγκικο punk. Στο live τους στο Βιολογικό είχα μυρίσει για πρώτη φορά δακρυγόνο. :lol:

μαστουρωσες ε? γιαυτο γουσταρεις τωρα…:stuck_out_tongue:
αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι το σχετικο βιντεο
http://www.youtube.com/watch?v=K1eKTIaisEg&feature=related (απ’εξω)
http://www.youtube.com/watch?v=34CUtvztJxc (νωριτερα μεσα)

μπαντάρα απο τις λιγες. τελευταια φορα τους ειδα βολο σχετικα προσφατα. το τι εγινε δεν λεγεται. χαμοοοοοοοοοοοοοοοοοος