Καλυτερος αγνωστος κιθαριστας

Ποιος ειναι κατα τη γνωμη σας ο καλυτερος αγνωστος κιθαριστας. Aυτος που επαιζε απιστευτα αλλα ποτε δεν εγινε γνωστος οσο αλλοι.
εγω ψηφιζω DANNY GATTON o ανθρωπος απλα ειναι αλλου…
το απολυτο παντρεμα της jazz me blues k country…

ναι ρε ο τυπος σπερνει!!σημερα ακουγα το Relentless πολυ ωραιος ρε συ.
αλλα εγω λεω Jan Akkerman κι αυτος στην ιδια φαση,Jazz Βlues και αλλα και ξερω παραπανω απο σενα γιατι εχω 6 δισκους.χαχαχαχαχαχαα παρτα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ο Mike Donatello Equilibrium.

Michael Angelo Batio (δεν είναι τελείως άγνωστος, αλλά θα έπρεπε να είναι πολύ πιο γνωστός! :wink: )

Ο Γιώργος.

O Micheal Angelo ειναι ενας πεταμενος τρισαθλιος μεταλλας που εμαθε να κανει καλο sweep και Tap και 2-3 arpeggios και μαλακιζεται… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
συγνωμη αν φαινομαι επιθετικος.απλα ετσι ειναι 8)
Ο Σακης, εχει και την συγχωρδια Σακης!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: και γραφει και ωραια Bluezoπραγματα…[/b]

Ο Michael Angelo δεν είναι καθόλου άγνωστος… Μάλλον απο τα λεγόμενα σου δεν το κατέχεις το άθλημα! Είναι ο μόνος μου ανταγωνίζεται στο χαλαρό τον Malmsteen! Τεχνικότατος, τάχυτος και με τρομερές μελωδίες! Πραγματικά απίστευτος κιθαρίστας!

Ο Michael Angelo δεν είναι καθόλου άγνωστος… Μάλλον απο τα λεγόμενα σου δεν το κατέχεις το άθλημα! Είναι ο μόνος μου ανταγωνίζεται στο χαλαρό τον Malmsteen! Τεχνικότατος, τάχυτος και με τρομερές μελωδίες! Πραγματικά απίστευτος κιθαρίστας![/quote]

oπως ειχε πει κ ενας πολυ καλος φιλος ο angelo γραφει μουσικη για τον super mario…

Shawn Lane

ποιος ειναι αυτος ρε συ?
διαβαζω στο νετ οτι ειναι guitarist extraordinaire
θα το ψαξω… 8) 8)

Psaxto. O typos dystyxws itan foveros. Pethane prin apo liga xronakia logo provlimatwn ygeias. Itan paxysarkos tou kerata. Elege “as rixw ena solaki” kai meta erixne kai mia kefteda! Opote katalavaineis… Foveros. Opoios ton xerei sto forum na sxoliasei.

νταξ ο SL ήταν ο ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΡΑΣ. O batio είναι γαμάτος και καθαρότατος σαν παίκτης, άρτιος συνθέτης, ταχύτατος, αμφιδέξιος και ικανός να κάνει κάποια πολύ εντυπωσιακά πράγματα. ακού κανα απο τα σολο του δισκάκια και το ξανασυζητάμε…

Ο Φατούρος.

ενταξει…οποιος εχει τεχνικη ειναι και γαματος…ωραια θεωρια αμα την ιυοθετησω εγω τοτε θα βγαλω τουλαχιστον 30 και τυπους γαματουςχωρις να ειναι…και οχι ονο κιθαριστες…
αμα δεις ΠΟΛΛΟΥΣ τεχνικους θα αρχισεις να καταλαβαινεις ποιος ειναι γαματος και ποιος οχι…
και μιας και μιλαμε για καλους κιθαριστες τον Malmsteen γιατι τον αναφερεις??
Καλοι κιθαριστες…Malmsteen…ξαναλεω,Καλοι κιθαριστες…Malmsteen…???

Είπα ότι δεν είναι άγνωστος αλλά ότι θα έπρεπε να είναι λίγο πιο γνωστός. Υπάρχουν πολλοί πού όταν τον έχω αναφέρει μου έχουν πεί ότι δεν τον γνωρίζουν, αλλά απ’οτι φαίνεται εσύ είσαι ξερόλας…

psifizo…
Jonny Noifeld…
JazzBlues gamo ta atoma…

Frank Gambale :wink:

Kαι γαμω τους κιθαριστες ο Gambale!!!
Στο στιλ του Holdsworth αλλα προσωπικα μ’αρεσει πολυ περισσοτερο!!Αν βρεισ πουθενα το Gambale/Hamm/Simth χτυπα το. ΠΟΛΥ καλο fusion

Ναι είναι τρομερός! Αλλά εγώ γουσταρώ πολύ και Prashant Aswani. O άνθρωπός παίζει τις κάλτσες του :!:

Cyril Achard έχει ακούσει κανείς; (της συνομοταξίας του Patrick Rondat! Γάλλος δλδ)