Μια τέλεια συναυλία

:oops: Για μένα η τέλεια συναυλία θα ήταν με τους NIGHTWISH και support children of bodom ή sonata arctica :stuck_out_tongue: Είναι λίγο έως πολύ ακατόρθωτο αλλά καλό κάνει να ονειρέυεσαι…Εσάς?

ps:Μπορείτε να πείτε και για συναυλία που έχετε πάει και σας έχει μείνει… :stuck_out_tongue:

Έχω την εντύπωση ότι οι Sonata Arctica δε λένε και πάρα πολλά live, παρόλο που οι 2 δίσκοι τους που έχω είναι πολύ αξιόλογοι. Έχω ακούσει ορισμένα κομμάτια live και τα έχουν ψιλοσκοτώσει (άσε που τα παίζουν και πιο γρήγορα).

Οι συνδυασμοί πάντως για μια καλή συναυλία είναι πολλοί. Επίσης σημείωσε ότι Children Of Bodom και Sonata Arctica δεν πρόκειται ποτέ να παίξουν ως support στην Ελλάδα, όλο ελληνικά και σχετικά μικρά ακόμα groups βάζουν. Σε κάποιο festival ίσως.

Τέσπα, θα ήθελα πολύ να δω Guns N’ Roses και μαζί με κάτι πιο mainstream, πχ Bon Jovi.

Για την τελεια συναυλια κραταγα στα χερια μου το εισιτηριο αλλα ο μαλακας ο μπινες λαντεν εριξε τα δυο αεροπλανα+κατεστρεψε τους διδυμους πυργους… :evil:
Για οσους δεν καταλαβαν αναφερομαι στην συναυλια SLAYER-PANTERA στην ελλαδα.Ειχαμε παρει τα εισιτηρια ωραια και καλα,ειχαμε πορωθει για θανατο και μετα απο μερικες μερες πηγαιναμε στο ticket house να παρουμε τα λεφτα μας πισω.Μαθαμε οτι η περιοδια ακυρωθηκε λογω των γεγονοτων που συνεβησαν αμερικη.
Δεν θα τον πιασουν τον λαντεν?Ευχομαι να τον βασανισουν οσο ποτε κανεναν ανθρωπο δεν εχουν βασανισει ποτε… :twisted:

Βασικά δε νομίζω να έφταιγε ο Λάντεν αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Τέλεια συναυλία για εμένα θα ήταν να έβλεπα Europe όμως εδώ και 11 χρόνια είναι αδύνατον οπότε περιορίζομαι σε μία συναυλία Nightwish+After forever+Sonata arctica…Και αυτό αδύνατον…Πολλές συναυλίες θα μπορούσαν να είναι τέλειες αλλά το θέμα είναι με τι όρεξη πας να τις παρακολουθήσεις…Εγώ ακόμα θεωρώ ότι η συναυλία της Χάρις Αλεξίου δίπλα στη λίμνη Πλαστήρα είναι αυτή που δύσκολα θα ξεχάσω…και να σκεφτεί κανείς ότι δεν έχω ούτε ένα cd της…Ούτε που την ήξερα τότε τόσο καλά(πριν 7 χρόνια περίπου)

Gia mena “teleia” tha itan support Pentagram kai Saint Situs kai Headliners BLACK SABBATH :twisted:

Λίγο δύσκολο για τους EUROPE αλλά για τους αλλούς ίιιιιιιισως…Μη χάνουμε την πίστη μας… :twisted:

Λοιπον επειδη οι EUROPE ειναι κατα καποιο τροπο η τρελα μου…
Σας γραφω τις μεχρι σημερα τσεκαρισμενες ημερομηνιες σε διαφορα φεστιβαλ…
2004-06-11 Hamar (NOR) Valset Arena
2004-06-12 Sölvesborg Sweden Rock swedenrock.com
2004-07-02 Vizovice (CZ) Masters of Rock festival mastersofrock.cz
2004-07-03 Senec (SLO) Masters of Rock festival
2004-07-05 Budapest (HUN) Petofi Hall
2004-07-17 Vaasa (FIN) Rockperry Festival rockperry.fi
2004-07-28 Denmark Langelands festival langelandsfestival.dk
2004-08-07 Gent (BEL) Lokerse Feesten lokersefeesten.be
2004-08-14 Murcia, (ESP) Lorca Rock lorcarockfestival.com
2004-08-22 Lutisburg (SUI) Tufertschwil Website
Χθες το βραδυ ημουν online μ’ ενα φιλο μου Ελληνα απο την Αυστραλια, ο οποιος ειναι o webmaster του EUROPE SUPPORTERS CLUB της Οκεανιας, ο οποιος ηταν online με τον Mic Michaeli και οπωσδηποτε μπορεσα να κανω μερικες ερωτησεις. Τον ρωτησα εαν εχουν κλεισει σε καποιο απο τα δυο Ελληνικα φεστιβαλ. Δυστυχως ο Mic δεν ηξερε τιποτα (τοσο πολυ ενδιαφερονται). Παντως ρωτησε καποιες πληροφοριες και υποσχεθηκε οτι θα προσπαθησει να κανει κατι. Εγω παντως επειδη ειμαι απαισιοδοξος, αφου στην Ελλαδα γκρους σαν τους EUROPE θεωρουνταια μιαρα, εχω κλεισει να τους δω στο SWEDEN ROCK FESTIVAL. Σημειωτεον για οποιους γνωριζουν απο EUROPE στην stage band θα εμφανιζονται με δυο κιθαριστες και το NORUM και τον MARCELLO, ενω στο νεο CD το οποιο θα κυκλοφορησει το φθινοπωρο θα παιζει μονο ο NORUM. Ο ηχος τους θα ειναι πιο σκληρος και ριφατος απο ποτε και μετα το νεο CD θα ξεκινησουν παγκοσμια περιοδεια… Αυτα με τους EUROPE…

Οσον αφορα το θεμα του topic, για μενα θα ηταν ονειρο να δω RAINBOW με DIO (κι ομως κατι ακουγεται) και LED ZEPPELIN με drums ακομα και απο υπολογιστη… Οσον αφορα τα καινουργια θα ηθελα να δω τους DREAM THEATER να παιζουν το TRAIN OF THOUGHT live και τους PARADISE LOST σε μεγαλη σκηνη, γιατι στο ΡΟΔΟΝ και το GAGARIN δεν τους χαρηκα. Οσο για JUDAS PRIEST, SCORPIONS και τ’ αλλα που χουν αναφερθει, απλα δεν τ’ αναφερω ειτε γιατι ηδη τα εχω δει, ειτε γιατι προκειται να τα δω στο SRF… Εγω στη θεση σου θα ζηλευα ICE QUEEN ΧΑ ΧΑ πλακα κανω βεβαια…

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΤΟ 1996 ΣΤΟ WEMBLEY … THESE DAYS TOUR …
BON JOVI ME SPECIAL GUEST VAN HALEN .

TA ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.

Metallica
Queensryche
Dream Theatre
Sentenced
Paradise Lost
Pain of salvation

Σε ενα 15ωρο σοου … ;p

Aς το κάνουμε φεστιβάλ, έχουμε και λέμε:
Danzig
Electric Wizard
Unida
The Hidden Hand
Saint Vitus
Rush
Ac-Dc
Black Sabbath

με το κάθε συγκρότημα να έχει τουλάχιστον 2 ώρες στην διαθεσή του :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Α θελώ και γώ…Λοιπόν…

:!: SIRENIA
:!: NIGHTWISH
:!: WITHIN TEMPTATION
:!: TRISTANIA
:!: ENSIFERUM
:!: LACRIMAS PROFUNDERE
:!: CHILDREN OF BODOM

και φυσικά στο τέλος για να ηρεμήσουμε:
:!: LOREENA MCKENNIT

Αυτό θα είναι Ice_Queen festival… :twisted:

Λοιπόν…

Natas
Hellacopters
Monster Magnet
Motorhead
ACDC

και στην κορυφή…

BLACK SABBATH!

8O 8)

Εμενα μου κανει 3ημερο φεστιβαλ

1η Ημερα
Headliners . Bon Jovi & Pride Of Lions , Pink Cream 69 , Danger Danger , Firehouse , Ignition

2η Ημερα
Headliners : Journey & Hardline , Thunder , Talisman, Jaded Heart , Gotthard

3η Ημερα
Ηeadliners : Europe & Harem Scarem , Pride , Fair Warning , Shakra , Raw Silk (Να ξαναδημιουργουνταν για το festival και μονο )

[/b]

Δεν ζητας και πολλα… Ειδικα στην Ελλαδα, θα τα δεις ολ’αυτα τον αιωνα τον απαντα…

Κακε .!!!

Κιss … που μαμανε !!!

Λοιπόν επειδή συγχίστηκα με το RW θα διοργανώσω δικό μου φεστιβάλ…

1η Μερα
Evergrey
Nevermore
Fates Warning
Queensryche
Dream Theater

2η Μέρα
Children of Bodom
Amorphis
Dark Tranquility
Anathema
Opeth
In Flames

3η Μέρα
Saxon
Judas Priest
Motorhead
Kiss
ACDC

4η Μέρα
Jethro Tull
Uriah Heep
Deep Purple
DIO
Black Sabbath

:evil: :evil: :evil: :evil:

Lady_Starstruck εγω μαλλον θα ερθω στο δικο σου festival εστω και αν ειναι virtual.

Ποτε βγαινουν τα εισητηρια;

Παντως περα απο την πλακα, καπως ετσι θα επρεπε να ηταν το line-up του Rockwave η παρομοιου festival.

Να πεθάνει η Ντιντι

Ayto einai festival:

1h mera:
Metallica (3 wres)
Black Sabbath (i prwth sun8esh, 1 wra gia na anteksoun)
Motorhead

2h mera:
Nightwish
Motorhead (giati goustaroume Lemmy)
Iron Maiden

3h mera:
Black Sabbath (giati mia fora den arkei)
AC/DC
Apocalyptica (gia na xalarwsoume)

4h mera:
Metallica (2-3 wres)
Queen (an zouse o Freddy)

5h mera:
Metallica - Black Sabbath - Iron Maiden - Motorhead (oloi mazi kai oloi xwria, kai xamos sto iswma!!!)