Κοινοτοπίες

Δεν υπάρχει…

Αούργκ.
Αφού δεν υπάρχει τι το τσιγλάς κι εσύ…

Και οτιδήποτε τύπου Εγώ στα νιάτα μου… που καταλήγει με μαθηματική βεβαιότητα σε αρλούμπες τύπου η γενιά μας vs η γενιά σας

‘θα με ψηφίσεις?’ λίγο πριν γίνουν εκλογές για το πενταμελές - δεκαπενταμελές

“Ρε 'συ να σου πω.Αυτό έτσι δεν ήταν;”

Όταν,όντας μικρά παιδιά,χαλούσαμε κάτι που είχαμε δανειστεί πόδηλατο π.χ.

“Ρε να σου πω σε εκεινη την ερωτηση,στο αλλο ερωτημα…ξες μωρε με αυτο και αυτο και μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα δεν διαλεξες το “β”???”

Κλασσικα,οι συμμαθητριες που οποτε γραφουμε διαγωνισμα και οποιος τελειωνει βγαινει εξω περιμενουν εξω απο την ταξη και μολις βγεις σε βομβαρδιζουν με ερωτησεις για τις ερωτησεις πολλαπλης επιλογης για το τι αποτελεσμα βρηκες στο ενα και στο αλλο και ποιος ειναι ο σωστος ορισμος νομιζοντας οτι θυμασε ο,τι εχεις απαντησει απ’εξω και νομιζοντας οτι καταλαβαινεις για ποιο απο τα 30 πραγματα που ζητουσε το τεστ μιλανε!

“η λεβεντογέννα κρήτη”

“κόψε την πολύ λακαμία ρε!θα τυφλωθείς.”

[B]"- τι κάνεις?

  • καλά."[/B]

“πωπω, ψήλωσες!”, από συγγενείς που έχουν να σε δουν από μικρό παιδί.

“έχεις facebook?”

“καλό χειμώνα.”

“τα κεφάλια μέσα.”

“…οι λιλιπούτειοι καρναβαλιστές” :blow:

Τι να πουμε και εμεις οι Πατρινοι δηλαδη… :stuck_out_tongue:

Γκοκι περτσιόοοοοοζι

Ο Χ (παίκτης) πατάει πολύ καλά στο γήπεδο

Tι ακούς?
Απ’ όλα.

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

Η ελληνικη ψυχη

Το ελληνικο μεγαλειο

Αρχιδια μαντολες ^^^^

Κουραζεις ομως…πολυ…

‘καλά ρε δεν σκας με τόσο μαλλί?’

όχι ρε μαλάκα δεν σκάω δικό μου είναι το μαλλί εσένα τη σε νοιάζει :stuck_out_tongue:

(εκφωνητής) εδώ βλέπουμε τους δύο παίχτες να τα λένε - και εν το μεταξύ πέφτουν μπουκέτα

δεν φοβαμαι τις κατσαριδες, απλα τις σιχαινομαι.

Ποοοο…μου την ψιλοσπαει οταν ρωταω καποιον τι μουσικη ακους και μου λεει απ’ολα!!!Ρε φιλε σε ρωταω τι μουσικη ακους,οχι τι βαζεις στο σουβλακι σου!!

Κάποιος φαίνεται ότι είναι πολύ στενοχωρημένος κλπ και ρωτάει κάποιος:
“Τι έχεις”?
“Τίποτα”

κλασσικότατη γυναικεία απάντηση με κρυφό νόημα

Υπαρχουν και χειροτερες απαντησεις απο το σκετο ‘απο ολα’ οπως το ‘απο ξενα τα παντα, ελληνικα δεν ακουω’ #-o

Tωρα που το σκεφτομαι εχεις δικιο :stuck_out_tongue:

[SIZE=“5”]ΑΠΕΙΡΑ +++[/SIZE]
Ειδικά 1 βδομάδα πριν αρχίσει το σχολείο,σε όποιο σπίτι πήγαινα ΟΛΕΣ η μανάδες:“Αντε τώρα ξεκινάνε τα σχολεία-(κιαυτό σπαστικό κάθε 10λεπτά στο λένε όλο το καλοκαίρι)-τα κεφάλια μέσα και κομμένα τα παιχνίδια” :blow:

edit: Κλασική κουβέντα με κάποιον/α που δεν έχεις τη να πείς:
-Γεια
-γεια
(μετα απο 1 λεπτό)
-τι κάνεις
-καλα…εσύ?
-καλα
(μετά απο κανα 10λεπτο,σε ρωτάει καμια παπαριά για το σχολείο)