Κοινοτοπίες

“πάτωμα”

πόσο μάλλον όταν ξέρεις ότι αυτός που το έγραψε εκτός απροόπτου δεν άλλαξε καν έκφραση στο πρόσωπό του όταν διαβαζε το επίμαχο ποστ.

Σε φάση:

Μετα απο Πανελληνιες/εξεταστικες και αλλα τετοια(κυριως Πανελληνιες βεβαια),τετοιου στυλ απαντησεις σωνουν αρχιδια απο βεβαιο πρηξιμο,οταν ρωτανε μανες/θειοι/θειες/θειτσες κλπ.“θα δειξει”,“μαλλον περασα”,“εβαλε δυσκολα αλλα το παλεψα” ειναι must για να βγεις απο τη συζητηση με το νευρικο σου συστημα ακεραιο.

οταν βλεπεις καποιον στο δρομο και σου λεει

ωπ τι λεει ;;
ή
που σαι ρε ;;

ενω σε εχει προσπερασει

αυτο μπηκα να γραψω :lol::lol:

χαχα κλασικό :lol:

“oι δικές μου κλανιές δε βρωμάνε”

ο αλλος: εχεις προβλημα ;
εσυ: ναι
ο αλλος : τουαλετα

οποιος μου το λεει αυτο μου ρχεται να τον …

Στο χει πει ενηλικος?Εγω το θυμαμαι στη version “να πας στη τουαλετα να το λυσεις”…και μετα ηρθε η Πεμπτη Δημοτικου.

εμείς λέγαμε

-έχεις πρόβλημα
-ναι
-στον γυναικολόγο σου

ειμαι λυκειο και το ακουω ακομα

στην καφετερια οταν σε συνανταει γνωστος και μετα παει να φυγει
-ακομα εδω εισαι?
(γιατι συμβολαιο θα κανω ή μηπως χαλαει το οπτικο σου πεδιο κ ετς…)

συγγενεις οταν ακουνε για καμια επερχομενη συναυλια
-παλι συναυλια??μεγαλωσες και μυαλο δεν εβαλες(αυτο το τελευταιο παει κ μονο του)
(ναι…με επεισες…τωρα δεν θα παω!)

σιωπη1…
(-οτιδηποτε σχετικο με καιρο)
(…με νοιάζει!!!καλυτερα να μην πεις τιποτα!)

σιωπη2…
-λοιπον…τι αλλα??? ή -αααυτάαα
(τα δυο χειροτερα μου…οταν τα ακουω τρελαινομαι)

-τι να κανουμε…ετσι ειναι αυτα
(:blow:)

Τα κεφαλια μεσα τωρα δουλεια!!!

επισης οταν σου λενε

“πανω απ’ολα υγεια” ή σκετο “υγεια”

"Όπου και να είσαι αν είσαι με καλή παρέα περνάς φανταστικά!"Βλακείες…Το ίδιο να’σαι Παρίσι με γκρουπ και ίδιο στο Λουτράκι με φίλους?Καμία σχέση…Παρίσι δαγκωτό (την πόλη την έφερα ως παράδειγμα)
“Δεν κάνουν τα ρούχα τον άνθρωπο , ο άνθρωπος κάνει τα ρούχα” Δηλαδή , λίγο στυλ κάνει κακό και δεν δείχνει το βιωτικό επίπεδο…
“Έχει ψυχικά χαρίσματα γι’αυτό είμαι μαζί του” Ναι , τα οποία βρίσκονται στο παντελόνι του και δεν τα βλέπει κανένας άλλος εκτός από εσένα.

Θα θυμηθώ άλλα εν καιρώ…

Αυτό με την ηλίθια φράση του Κοέλιο είναι η χειρότερη μακράν…!Σιγά μην κάτσει το Σύμπαν να ασχοληθεί μαζί σου…

επισης οταν λες κατι σε καποιον και ενω περιμενεις απαντηση αυτος απαντα ‘εσυ ξερεις’
:S

“πάλεψε με το ληστή”

“η πύρινη λαίλαπα”

“είναι καλό παιδί”

“ξέρωγω…”, στα αγγλικά “you know…”

“μέχρι να παντρευτείς θα γιάνει”

η μαυρη γαζελα της πασαρελας.

H επιστροφή των εκδρομέων στο κλεινόν άστυ αν δεν έχουν γίνει θυσία στο Μολώχ της ασφάλτου κάθως το όχημα στο οπόιο επέβαιναν μετατράπηκε σε μία άμορφη μάζα…

Τι περιμένετε, ποτε θα βάλετε μπρος? (μπιρι μπιρι απο τα συγγενολόγια για να κάνεις παιδί)

Ο τόπος έχει ανάγκη απο…, για το καλό του τόπου, ο τόπος πρεπει να πάει μπροστα, θα κάνουμε το καλυτερο για το συμφερον του τόπου κτλ… Πολιτικός λόγος που συναρπάζει…

Ο δράστης μιλουσε σπαστά ελληνικά… και διέφυγε με μηχανή μεγάλου κυβισμού

Το τελευταίο μας άλμπουμ είναι ότι καλύτερο έχουμε κάνει ως τώρα

Την “επέλλαση του χιονιά”, τον “πύρινο/λευκό κλοιό” και το “στο έλεος της πύρινης λαίλαπας” ξεχάσατε

με την βοήθεια του θεου…