Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας

νομιζω το εχω ξαναπει

πρωτα φτιαχτηκαν οι αναπτηρες και μετα τα ζαρια

με την καμία όμως,.

και μετα τα σπιρτα ηθελα να πω #-o

:lol::lol::lol:
Όντως ισχύει και εγώ το έχω διαβάσει(για τα σπίρτα:p)

Τα ανθρώπινα μαλλιά μπορούν να σηκώσουν βάρος τριών κιλών 8O

τι εννοείς?

φαντάζομαι ότι εννοεί να σύρουν βάρος 3 κιλών (και μετά μένεις καραφλός :p)

μου φαίνεται πολύ μικρό το νούμερο… για δώσε πηγή!

σε mail το είδα όπου έλεγε και άλλα σχετικά για το ανθρώπινο σώμα…

η 11η απριλιου του 1954 έχει ανακηρυχθεί [B]η πιο βαρετή μέρα της σύγχρονης ιστορίας[/B]…

τους υπολογισμούς έκανε ένας βρετανος επιστήμονας χρησιμοποιώντας λογισμικό με την ονομασία [B]true knowledge[/B] , για να αξιολογήσει κοντά στα 300 εκατομμύρια γεγονότα…

σε παγκόσμιο επίπεδο εκείνη την ημέρα έγιναν μόνο 3 σημαντικά γεγονότα…

[B]έγιναν εκλογές στο βελγιο[/B](μια μάλλον βαρετή χώρα, λέει το κείμενο:p)
[B]γεννήθηκε ενας τουρκος επιστήμονας[/B], και
[B]πέθανε ένας ποδοσφαιριστής[/B]…

το πρόγραμμα(true knowledge) είναι εργαλείο για έξυπνες αναζητήσεις στο internet

*πηγή δεν έχω…το διάβασα σε τοπική εφημερίδα…

edit…απάντηση για το από κάτω… οχι… λογικά μια από τις πιο ενδιαφέρουσες είναι 11η σεπτεμβριου που έγινε των διδύμων πύργων

έγραφε και για την πιο ενδιαφέρουσα μέρα?:stuck_out_tongue:

Επίσης 11/09 είχε κερδίσει και ο Παναθηναϊκός την Σάλκε 0-2:p

Σαν σήμερα το 1649 ο Γάλλος στρατάρχης Πραλίν κάλεσε κάποιους φίλους του και τους παρουσίασε μια λιχουδιά που πήρε τ’ όνομά του…(Πραλίνα)… =P~
Ευχαριστούμε… :metal:

Ρε εντάξει, δεν υπάρχει αυτό :!: —>>

[B]Overkill [/B]once delayed a show by half an hour when [B]Rob Cannavino shat himself[/B] about 15/20 minutes before going onstage. Whilst cleaning the mess from his trousers, he decided to go for broke, throwing the trousers and pants out of a small window in the venue toilet, thinking he had a spare pair in his dressing room. However, he soon found out that they had been stolen and spent the next half hour running around the venue cupping his balls, trying to find a spare pair, before taking a cab to a nearby Gap and buying the cheapest pair of trousers they sold, a pair of beige cordoroy trousers. He performed the gig in the beige trousers.

:lol3::lol3::lol3:

Το αιώνιο ερώτημα :stuck_out_tongue:

[B]μελομακάρονο[/B]: είναι εύκολο να συνδυάσουμε την ετυμολογία του χριστουγεννιάτικου παραδοσιακού γλυκίσματος, του μελομακάρονου, από τις λέξεις: μέλι + μακαρόνι. Μη ψάξετε, όμως, να βρείτε ομοιότητα σχήματος ανάμεσα στα μακαρόνια και τα μελομακάρονα. Ψάχνοντας προσεκτικά σε ελληνικά και ξένα λεξικά θα βρείτε την εκδοχή ότι η λέξη ?μακαρόνι? παράγεται από τη μεσ. ελληνική λέξη ?μακαρωνία? (: νεκρώσιμο δείπνο με βάση τα ζυμαρικά). Η μακαρωνία με τη σειρά της έρχεται από την αρχαία ελληνική λέξη ?μακαρία?, που δεν ήταν άλλο από την ψυχόπιτα, δηλαδή, ένα κομμάτι άρτου, στο σχήμα του μελομακάρονου, το οποίο το προσέφεραν μετά την κηδεία. Στους νεότερους χρόνους ένα γλύκισμα που έμοιαζε με τη μακαρία βουτήχτηκε στο μέλι και γι αυτό ονομάστηκε μελομακάρονο.

Αχρηστο οσο δεν παει, αλλα παντα μου φαινοταν τοοσο ακυρη η ονομασια και τελικα αυτο εδω ξεπερναει καθε φαντασια πια.

το κανταιφι επρεπε να λεγοταν μελομακαρονο

[SPOILER]ή μελοφιδές[/SPOILER]

οπως ετρωγα κατι μπισκοτακια…πρωτη φορα μετα απο τοσα χρονια,παρατηρησα οτι η κορωνα της φιρμας ειναι φτιαγμενη απο ανθρωπακια 8O πςςςςςςςςςςςς!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Άκου εδώ τι είδε η άλλη!

ουτε εγω το ειχα παρατηρησει ποτε…λολ :slight_smile: