Η εξαφάνιση ενος θρύλου

Ρε αρχοντοblaster κάνε κατι Σούνιο πλευρά… θα’ναι ωραία. Θα σ’αρέσει! Θα δείς. Αν δε μπορείτε όμως μάγγες δε πιέζω, αρκεί να μη καταλήξουμε 2 άτομα στα Εξάρχεια. Θα είμαι με μπλουζάκι Obituary (από τη περιοδεία World Demise 94). Ας επιβεβαιώσουν όσοι είναι μέσα…

Μετά τη συνάντηση στο Σούνιο, περιμένω να δω τα μέλη του salatas f.c. απόψε στη συναυλία των soulfly.

Ερώτηση: Σε ποιό τραγούδι των sepultura έχει γράψει τη μουσική ο Σαλάτας και παίζει κρουστά-βαρέλια προπανίου;

Με μπέρδεψες μεγαλε! Αυτό μου μυρίζει Slipknot!
Το βράδυ να είμαστε όλοι Soulfly.
Αλήθεια, ο Kartelas θα παέι στη συναυλία? Έμαθα ότι του την έπεσαν πυρηνικά χελωνονιντζάκια και του έκλεψαν το εισιτήριο

Ευκολο. Στο “From the Past come the storms” του Schizophrenia 87’. Ειχε ζητήσει να παίξει και congas στο Killing Fields των Slayer αλλά έπαισε ακυρο από την παραγωγή.

Ρε μάγκες, επειδή έδινα αίμα (είμαι εθελοντής αιμοδότης) κι έχασα την συνάντηση στο Σούνιο, μήπως μπορεί να γίνει τίποτα προς Μπουρνάζι?? Άμα είναι να φέρω κι εγώ ένα μπούτλεγκ που έχω, το “not enough salad for you, not enough salad for me”, από τζαμάρισμα στη Νέα Υόρκη το 1972 μαζί με Iggy Pop και David Bowie.

Spokε like a true Κορυδαλλέας(Κορυδαλλέας και η αφεντιά μου γαρ)
Δεν δίνουμε καλύτερα ραντεβού στο Κρατικό Νικαίας να ανταλάξουμε αίματα και cd-ιά?
Αν αφήσουμε τον καρτέλλα θα μας τρέχει στη Λεβαδιά για σουβλάκια, αλλά όχι Μπουρνάζι ρε μαν!!!
Θα μας πάρει σβάρνα κάνας πιτσιρικάς με μαλλί φράχτη και στρογγυλοφάναρο παπί.

Κι ομως, η είδηση της εβδομάδας ήρθε χθές! Απίστευτο κι ομως αληθινό: Όσοι παραβρέθηκαν στη συναυλία των soulfly θα είδαν τον μεγαλόσωμο roadie του γκρουπ, με την πυκνή γεννιάδα!

Ε ναι λοιπόν, επρόκειτο για την αυτου μεγαλειότητα, τον Ντίνο “Σαλάτα” ή “Κιούπη”! Απίστευτο! Κι όμως πιστέψτε το! Στο τέλος της συναυλία, ο Ντίνος κατέβηκε και μίλησε με κάποιους απο εμάς που είχαμε την υπομονή να περιμένουμε. Σύντομα θα σας πω τι ακριβώς μας είπε και τι ετοιμάζει για το μέλλον. Άξιος Εστί!!!

Σωστός! Καλά ρε φίλε, ποιός ήσουν? Εμένα δε με είδες που με είχε πάρει καβάλα στο τέλος και παίζαμε φάπες. Επίσης, όλη την ώρα ήμουν με τη γυναίκα του και τη κόρη του στο μπάρ και τις κέρναγα σφηνάκια Ursus (η κόρη έπινε τεκίλες). Καλά ήταν.
O Ντινος ετοιμάζει το “For those about to make a salad…we salute you!!!” Θα σπάει κόκκαλα, κατι σαν sequel του “Salad Bloody Salad” (1980).

Σαν περιέργα μας τα λές ρε Καρτέλα… Νόμιζα οτι είχε γιο! Εκτος και αν στη πορεία άλλαξαν τα πράγματα, if u know what i am talking about! Όπως και να χει, εγω μπουρνάζι δε πάω. Τη τελευταία φορά έχασα το ποτό μου. Το είχα ακουμπήσει σε ενα τραπέζι που αποδείχτηκε αεροτομή απο κωλοφτιαγένο yugo! Έφυγε το yugo έφυγε και τζονιι με τη κόλα… Πάμε καμία Σαλαμίνα καλύτερα που έχω και ενα στρεμμα να κάνουμε μπάρμπεκιου τωρα που φτιάχνει και ο καιρός, να σκαλίσουμε λιγάκι και το αμπέλι μου που το χω παρατημένο…

Φίλε αν θες να σκαλίσουμε το αμπελάκι οκ.Αλλά για μπάrμπεκιου ξέχνα το γιατί είμαι χορτογάγος.Αν μου ψήσετε τίποτα πιπεριές και παίζει και καμιά μπάμια οκ.
Διαφορετικά έχω να προτείνω το piano bar του Zizel στο Λέχαιο Κορινθίας.
Σπάει!Και ο Zizel βαράει άγρια!.
Χαιρετώ λοιπόν κύριοι.
Πλάκα είχε.
:twisted:

Τέλεια! Τρεις οι δηλωμένοι χορτοφάγοι εδώ μέσα? να κάνουμε ένα κίνημα!
Να βγούμε με σημαίες και πλακάτ.
Να προσηλυτίσουμε και τους υπόλοιπους στον δρόμο του θεού και της χορτοφαγίας?

Btw, εγώ δεν σκαλίζω αμπέλια? αν θέλετε να έρθετε από το δικό μου κτήμα και να φυτέψετε κάνα δέντρο, πάντως, οκ.

…νταξ’ να’ουμ καλα ειν’…

ΥΓ: Αρχοντοblaster γίνεσαι φλύαρος και μου τη δίνεις. Για κοίταξέ το…

Εγω πάλι πιστεύω οτι ζηλέυεις το πλούσιο και γεμάτο μπούκλα μαλλί μου. Και λογικό το βρίσκω για κάποιον που έχει μαλλί Θόρν Φόρεστερ και προσπαθεί να τσιγκελώσει τη κυρία Σαλάτα…

αγοράκι,

αυτό που κρατάς να το βάλεις μέσα αφού έτσι κι αλλιώς δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις…

Καρτέλα, ξέρω που συχνάζεις και θα σε βρώ! Σε έχω δει να τρώς burger στα fridays, και το τυρί να κρέμεται απο το στόμα σου. Σε έχω δει να τρώς μακαρονάδα στα Goodies, και να την σπρώχνεις με χαρτοπετσέτα. Βουλιμικο κτήνος, αυτο δε θα περάσει έτσι. Θα γίνεις και εσυ χορτοφάγος. Θα σε αναγκάσω να τρώς ραπανάκια, βρούβες και μπρόκολα για το υπόλοιπο της ζωής σου. Κάθαρμα!

Το ποτήρι τώρα ξεχύλισε. Ποιός είσαι? Έλα Σουνιο το Σάββατο να σου 'ξηγήσω…

ΥΓ ας κλειδώσει κάποιος αυτό το θέμα !!! Τι άλλο πρέπει να γράψουμε εδω μέσα…

Αγαπητέ φίλε, εαν εσύ δεν επιθυμείς να πάρεις μέρος σε μια όμορφη και πολιτισμένη συζήτηση σχετικά με εναν μουσικό θρύλο όπως ο Ντίνος “Σαλάτας”, θα πρέπει να σεβαστείς την επιθυμία των υπολοίπων που αγαπούν τον μουσικό αυτό και τη ροκ σκηνή γενικότερα.

Με το να σαμποτάρεις το συγκεκριμένο thread δεν καταφέρνεις τίποτα περισσότερο απο το να μας αποδεικνύεις οτι είσαι ενας ενας κλασικός λαϊκός τύπος που το μόνο που πραγματικά τον ενδιαφέρει ειναι να κλείσει τραπέζι στη Πέγκυ και να κάνει -επιτέλους-αυτη τη περιβόητη διεθνή καριέρα ή Βίσση…

Με τη σειρά μου λοιπόν εγω θα παρακαλούσα τους administrators να κάνουν Ban εσενα, αφου ειναι προφανές οτι ο στόχος σου ήταν απο τη πρώτη στιγμή να χαλάς τις συζητήσεις, ακόμα και αυτες με χιουμοριστική διάθεση, και γενικότερα να κωλοχανέψεις το site…

Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Όποιος έχει κρίση, βλέπει και κρίνει!

Ωραια ακου αυτό ΦΛΩΡΕ.

ΣΕ ΛΕΝΕ ΝΙΚΟ. ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ (ΚΑΙ ΤΟΥ POULPOUL KAI TOY KATS) KAI O SALATAS EINAI ENA ΨΕΜΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ.

Όλα τα μέλη του rocking.gr ειναι φίλοι μου αν αυτο θες να πείς… Το οτι δεν γνωρίζεις το Σαλάτα είναι δικό σου πρόβλημα. Κατα τ?αλλα επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς σε αυτον που τους εξαπέλυσε και ελπίζω να σε διαγράψουν σύντομα. Απαξιώ να συνεχίσω να ασχολούμαι μαζί σου, είναι προφανείς οι στόχοι σου. Καλα να περάσεις στο Πλούταρχο και να μας αφήσεις ήσυχους

Μα ποιοί είναι αυτοί οι γελοίοι τύποι που χρησιμοποιούν το ονομά μου χωρίς λόγο?
Ένας πιστολέρο της δεκάρας και ένας ελαφρολαϊκός βουλιμικός τύπος γράφουν ακατάπαυστες παπαρολογίες. Θα προβώ σε καταγγελίες και θα αποκαλύψω τη μεγάλη πλεκτάνη που κρύβεται. Πιθανά να έχει σχέση και με το σκάνδαλο των υποκλοπών ή τη νόσο των πουλερικών (αυτό αφορά ειδικά τον PoulPoul)