Καλύτερες συναυλίες 2010

Βασικά μπορούμε να βάλουμε poll “ποια ήταν η καλύτερη συναυλία του 2010” με επιλογές:
[ol]
[li]Bolt Thrower[/li][li]Bolt Thrower[/li][li]Bolt Thrower[/li][li]Bolt Thrower[/li][li]Bolt Thrower[/li][li]Bolt Thrower[/li][li]Bolt Thrower[/li][li]Bolt Thrower[/li][li]Bolt Thrower[/li][li]Bolt Thrower[/li][/ol]

ώστε να τελειώνει το ζήτημα:p
σοζ για το spam.

Greece:

Italy:
Deftones
Silver mt,Zion
Ulver
The Modernist
Congo Natty

Switzerland:
Sonisphere

μεχρι τωρα, φετος, εχω παει σε 7-8 αλλα οι 3 καλυτερες (στα σημεια) ηταν :

OZZY
AEROSMITH
BOB DYLAN

δυσκολα να αλλαξει μεχρι το τελος του χρονου γιατι μου εχουν μεινει firehouse, wasp, scorpions για φετο…

OZZY OSBOURNE k SCORPIONS!!!

Sonisphere Festival, αξέχαστη εμπειρία. Κ επίσης Aerosmith.

Πάντως η χρονιά έχει ακόμα μέλλον…

η χρονια πραγματι εχει ακομα πολλα πραγματα! σιγουρα πιστευω θα μπει στης αγαπημενες γκυμπε σουανς γουβεν χανντ και neu!

Από όσες είδα πάντα αντικειμενικά οι 3 καλύτερες ήταν:

Sonisphere - Terra Vibe
AC/DC - ΟΑΚΑ
U2 - ΟΑΚΑ

Aλλά υποκειμενικά θα πω:

Gotan Project - Θέατρο Λυκαβηττού
Brendan Perry - Gagarin 205
Epica + The Rain I Bleed - Fuzz

και μία που θα ήτανε τέλεια υπό καλύτερες συνθήκες Prodigy - Tae Kwon Do αλλά μετά το μπάχαλο με τον κλειστό εξαερισμό δυστυχώς δεν μπορώ να την μετρήσω.

Μεταλικα και Προντιτζι

Είδες Michael Rother hallogalo tour, και Swans;;; Προφανώς δεν είσαι Ελλάδα, η πήγες να τους δεις έξω, θέλω εντυπώσεις εδώ και τώρα. :stuck_out_tongue:

ναι πραγματι σπουδαζω τορινο και εχει πολλα εβεντ εδω:p
σουανς θα δω 4 δεκεμβριου αρα ειναι ακομα νωρις! χαλογκαλο παλι ειναι σε 2 βδομαδες οποτε θα χεις συντομα νεα μου 8)

Slauter Xstroyes/Doomsword/Enforcer/Savage Grace (UTH)
Bolt Thrower
Gamma Ray
Accept/Annihilator/Queensryche/Gamma Ray/Axel Rudi Pell/Kiske/Destruction(Τσεχια)
Bad Religion
Metallica
Mono
επετειακο Ημισκουμπρια:D

MONO ΒΙΑFRA!!!

Sonisphere Festival
Ozzy
The Prodigy
Nevermore
Ejekt

και σιγουρα θα ειναι και οι Annihilator!!!

Lamb of God
Sonisphere
The Prodigy

αχμ…δυσκολο…

μαλλον θα πω Sonisphere,Bolt Thrower,Gamma Ray,Nevermore,Ozzy kai Suicidal Angels… εκπληκτικες εμπειριες το καθενα για ξεχωριστους λογους…

Ελλαδα:
Uriah Heep
Arryan Path/Mortician/Enforcer/Slauter Xstroyes(UTH)
Flotsam and Jetsam
Bolt Thrower
Destroyer 666
Aerosmith
Metallica/Megadeth/Slayer/Anthrax(Sonisphere)
Ozzy Osbourne
Napalm Death
Triptykon/Anaal Nathrakh

locals:
Violent Definition
Mentally Defiled
Conspiracy
In-Fest
Faithreat
Accelerator
Marauder
Suicidal Angels
Released Anger
Μωρα στη Φωτια

Eξωτερικο:
AC/DC(Bulgaria)
Blood Feast/Trench Hell/Destruction/Demon/Shok Paris/Jameson Raid/Tygers of Pan Tang/Raven(Headbangers,Germany)
Iron Maiden/Overkill/Grave Digger/Lizzy Borden/Slayer/Suicidal Angels(Wacken,Germany)
Megadeth/Slayer/Testament(The American Carnage,USA)
KISS(USA)

Ποιοί έπαιζαν; (Επίσης χωρίς πλάκα)

Όσο για τις συναυλίες επιφυλάσσομαι να τις γράψω το Δεκέμβρη μια και καλή…
Έδιτ: Βασικά Φακ ιτ. Είδα Sleep. αυτό το Σ/Κ το πρόγραμμα έχει Primus και Corrosion of Conformity/Today is the Day/Keelhaul, σε δυο βδομάδες την περιβόητη (http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=18061) High on Fire/Kylesa/Torche και σίγουρα έχει συνέχεια…

Δεν ξέρω ρε φίλε, και θα ήθελα να μάθω, δεν ξέρω γιατί οι[I] “του κάμπινγκ”[/I] ήμασταν οι μόνοι ξέμπαρκοι της υπόθεσης, και εγώ ντρεπόμουν να ρωτήσω κάποιον ντόπιο. :stuck_out_tongue:

Lamb of God
Χασμα (στην πατρα)
Metallica/Anthrax
Prodigy
Napalm Death

και αναμενω Sodom (κ ισως Annihilator)

Porcupine Tree
sonisphere
The Gathering
Katatonia
The Cranberries
Triptykon/Anaal Nathrakh…