Ανώτατη Εκπαίδευση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Α μπράβο, να’σαι καλά freedom ;p

http://metegrafes.minedu.gov.gr/

ανοιξε το σαιτ για οποιον ενδιαφερεται,με τα δικαιολογητικα που χρειαζονται και αλλα χρησιμα

ξεκιναμε απο την δευτερα…:wink:

Καλώς μας βρήκες! Σύντομα για τη σχολή μας θα καταλάβεις από που έλεγαν και οι Anthrax: It’s a Madhouse!!:D:D

Άντε να τελειώνουμε γρήγορα με τις κωλομεταγραφές.Αλήθεια, μεχρι να έρθουν δικαιούσαι να συμμετέχεις σε εργαστήρια?

Σε εργαστηρια οχι, σε εμας το ξεκαθαρισαν σημερα. Ειδικα στα υποχρεωτικα που παιρνουν και παρουσιες προφανως δεν γινεται. :stuck_out_tongue:

Τί μαλακία, ειδικά από τη στιγμή που στη σχολή παίζει να υπάρχουν καμία εκατοστή παιδία από μεταγραφές(καλά ίσως κάπως λιγότεροι)

δηλαδη οσοι παιρνουν μεταγγραφη μπορουν να συμμετεχουν σε ολα τα μαθηματα εκτος εργαστηριων??

ειναι στο χερι του καθηγητη ή του υπευθυνου του εργαστηριου…

σε μας στο βιολογικο ειπαν 2 οτι δεχονται και 1 οτι δεν δεχεται μαθητες χωρις εγγραφη[αρα χωρις ασφαλιση αρα ευθυνη του καθηγητη σε περιπτωση ατυχηματος]…του χρονου παλι…:roll:

αν τωρα με το ηλεκτρονικο συστημα γινουνε οι μεταγραφες πριν ξεκινησουν τα εργαστηρια ή αν γινει ενα εργαστηριο που κατα κανονα δικαιουται ο φοιτητης μια απουσια τοτε θα μαστε κομπλε…αλλιως αναλογα τον καθηγητη…

το καλυτερο ειναι να πας να τον ρωτησεις προσωπικα,αν ενδιαφερεσαι…

παραδοσεις ειναι ελευθερες για ολους :wink:

ίσως και περισσότερα…:p:p

για ώρες κλπ εμπιστευόμαστε την γραμματεία με τα ινφο κατά τη διάρκεια των εγγραφών ή τις επίσημες ανακοινώσεις του site? είμαι στην τσίτα 2 μέρες τώρα. πείτε καμιά ιδέα.

Ποτέ τη γραμματεία.Ποτέ.Απλά σε αποπροσανατολίζει.

Πρώτη εμπειρία του HopeRidesAlone από τη γραμματεία της σχολής του.Πάω Πέμπτη να ρωτήσω πότε ξεκινούν τα μαθήματα και μου λένε 5 Οκτωβρίου. Την επόμενη μέρα με παίρνουν τηλέφωνο κάτι φίλοι από τη σχολή μου στις 3 και μου λένε ότι έχουμε μάθημα εκείνη την ώρα. Μετά παίρνω τηλέφωνο τον καθηγητή του μαθήματος και μου λέει ότι έχουμε κανονικά μάθημα τη Δευτέρα(μόνο στο δικό του μάθημα) αλλά επίσημα τα μαθήματα ξεκινάνε 5 Οκτωβρίου. Τα συμπεράσματα δικά σου(aka μόνο site και ιστοσελίδες καθηγητών και το φόρουμ της σχολής σου)

Και διασταυρώνεις επί 3 φορές οποιαδήποτε πληροφορία μαθαίνεις

Το πρόγραμμα που θα βγει στο site της σχολής σου κοίτα. Αν αυτό βέβαια ανανεώνεται διαρκώς.

Kαλα, τα παραλετε, σιγα μην κανει ολοκληρο ρεπορταζ για να παει σε ενα μαθημα, και στην τελικη δεν παει και καθολου στην πουτσα του

αν η πούτσα είναι δικιά μου τότε έχουμε μπερδευτεί λίγο ή έχω δώσει λάθος εντύπωση ^ :stuck_out_tongue:
ναι, που λέτε, τα του site ισχύουν λογικά (πέμπτη το ανέβασαν το πρόγραμμα), απλά με έχει μπερδέψει η γραμματεία με τις πληροφορίες από τόοοοτε. τί να θέλουν στην τελική ξερωγώ? ενημέρωση έγινε. μιλάμε και για διαφορά 3 ωρών. να δω τί θα κάνω αν πάω από τις 8 εκεί :? τεσπά.
ευχαριστώ, παιδιά :smiley:

Σε όλους όσοι αρχίζουν αύριο σχολή κι είναι και πρωτοετείς εύχομαι καλή ακαδημαϊκή χρονιά! Είμαστε πλέον και homines academici τρομάρα μας!:p8)

Άντε και μακριά από “ασπάλακες”!
Ε Sylas;:smiley:

XAXAXAXAXA! θεός!!!:lol:

να σας πω…είναι κανείς απο σάς στα τεί της σίνδου?

Η ξαδέρφη μου!:stuck_out_tongue:
Λογιστική