Ανώτατη Εκπαίδευση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

να μου τη γνωρίσεις :stuck_out_tongue:
αφήστε,σήμερα πήγα και γύρισα πτώμα…απο τις 8 το πρωί μέχρι τις 4 το μεσημέρι εκεί ήμουν!!
κατι με λέει,οτι θα με ψοφήσουν στο 1ο εξάμηνο!

Χαχαχα ok!
Υπομονή πάντως…κάθε αρχή και δύσκολη!

λολ. εμείς χαλλλαρά. μία ώρα χημεία και δύο ιστολογία κάναμε. και γενικά μέχρι τουλάχιστον 11 έτσι φαίνεται θα κυλίσει γιατί δεν έχουν λίστες μαθητών για να μοιράσουν τα εργαστήρια

Εγω ηδη εχω αρχισει να διαγραφω μαθηματα…απτις 26 ωρες,ειμαι γυρω στο 16ωρο τωρα

καλά πας!!!:lol::lol:

γιατί το μαθηματικό στα Γιάννενα έχει 3 μαθήματα στο 1ο εξάνηνο και τα άλλα μαθηματικα έχουν περισσότερα?

προφανως για τον ιδιο λογο που η πληροφορικη ιωαννων εχει 5 μαθηματα,ενω στο αριστοτελειο 7

Μην μασας γω εκει τει πληροφορικος ειμαι και τριτη ενω εσυ εχεις 8-4 εγω εχω 8-6…
ΠΟΥΤΣΑ! Αντε να δουμε στο δευτερο εξαμηνο που θα δηλωνουμε εμεις εργα

εμεις (ΤΕΙ) 5 εχουμε…
Εισαγωγη στο αντικειμενο
Προγραμματισμος(Java)
Δεξιοτητες επικοινωνιας
Ψηφιακα Συστηματα
Μαθηματικη Αναλυση(τα παντα ολα απο λυκειο)

εδιτ: λουλζ, νταμπλ ποστ, ειμαι τελειως αλλου, χαχαχαχα

Μήπως είναι 3 υποχρεωτικά?Γιατί εμείς έχουμε 3 υποχρεωτικά στο μαθηματικό αθήνας και άλλα 4 που μπορούμε να επιλέξουμε…

γίνεται να πάρεις επιλογής απο το πρώτο εξάμηνο?Μπας και εχω κάνει μαλακία,και δεν έχω παρακολουθέισει αλλα μαθήματα?Πωωω…Αφου ο οδηγός σπουδών λεει υποχρεωτικά απειροστικό λογισμο Ι,γραμμική αλγερβα,αναλυτική γεωμετρια,στο 1ο εξάνηνο,και δεν έχει μαθήματα επιλογής,εργαστήρια ή ασκήσεις.Απο το 5ο εξάμηνο έχει εργαστήριο…

Ανοίγω αυτό ώστε ότι ερωτήσεις, απορίες έχουμε να τις θέτουμε εδώ. Μεταφέρω εδώ καμιά 40άρια ποστ από το thread των πανελληνίων, που αφορούν πανεπιστήμια.

angel τι σχολη εισαι συ?

Ναι γινεται, η κολλητη μου στο πολιτικης επιστημης εχει 3 μαθηματα που τα κανει κοινα με ολους, και επιλεγει αλλα 3 απο μια λιστα.
Ξαναριξε μια ματια στο προγραμμα σπουδων σου.:stuck_out_tongue:

Στην ΑΣΠΑΙΤΕ στο τμήμα Ηλεκτρονικών.

απορία με αφορμή τον τίτλο και μια κουβέντα που είχα: τα ΤΕΙ δε θεωρούνται ανώτερη εκπαίδευση και όχι ανώτατη;

κανονικα ειναι τριτοβαθμια εκπαιδευση…μετα χωριζεται σε ανωτερα εκπαιδευτικα ιδρυματα και τεχνικα εκπαιδευτικα ιδρυματα

εχει σχεση με την παλια σελετε η κανω λαθος? παιδαγωγικη δεν ειναι?

Προπερσι βαφτιστηκαμε και μεις Πανεπιστημια…
Τωρα πια τα Πανεπιστημια χωριζονται απλα σε 2 μερη
Αλλα και που μας ειπανε ετσι, μονο στο ονομα υπηρξε διαφορα, ουσια καθολου

Ναι δεν κάνεις λάθος. Το 2004 άλλαξε ονομασία από ΣΕΛΕΤΕ σε ΑΣΠΑΙΤΕ(όπου τότε μπήκε και στο μηχανογραφικό) και να από κει βγαίνεις Καθηγηταράς:p

Πλήρης όνομα: Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης