Ανώτατη Εκπαίδευση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Και το χειρότερο είναι ο τρόπος που γινεται η διαφήμιση. Το και καλά όχι μόνο δεν πληρώνετε αλλά σας χαρίζουμε κιόλας “πλούσια δώρα”. Εμένα μια υπάλληλος στο ταμείο προσπαθούσε να με κάνει να αλλάξω εταιρία για ιντερνετ και οταν της ειπα οτι έχω mobile ιντερνετ και δε θελω και μοντεμ μου λέει τι πειράζει πάρε από μας και ίντερνετ με στικάκι επιπλέον.

Και ο πωλητής το νοίκι του θέλει παιδιά. Προσπαθήστε να μην είστε αγενείς με όσους εργάζονται στις εταιρίες αυτές. Φέτος πληρώνετε πάλι για το πάσο; Αν ναι, πόσα;

Φέτος ήταν δωρέαν.

Νουμεράκι σε μένα δεν έδωσαν με το ζόρι πάντως, οκ επέμενε η πωλήτρια αλλά δε πήρα.

Όχι φέτος δεν πληρώνουμε τίποτα, με αντάλλαγμα να ακούσουμε ένα κατεβατό διαφημίσεις και πληροφορίες… τουλαχιστον εγώ ήμουν όσο πιο ευγενική μπορούσα. Αλλά όταν υπάρχει μια ουρά από παιδιά που περιμένουν και αυτά τη σειρά τους δε μπορείς να κάθεσαι με τις ώρες να ακούς.

Το σημαντικό για φέτος είναι πως δεν πληρώνετε. Εγώ πέρσι φοβόμουν μήπως σας ανάγκαζαν να πληρώνετε ξανά και ξανά. Αφού το κόστος το αναλαμβάνει η Vodafone (φαντάζομαι), πάλι καλά. Φαντάζομαι πως θα καταλάβουν στην εταιρία πως το να σας παιδεύουν δεν λέγεται “διαφήμιση”…

Ανανέωση της ίδιας κάρτας έγινε ή σας εκδίδουν τελείως καινούργια;

Καινούρια εντελώς, και πολύ καλύτερη απ’ το προηγούμενο χάλι. Με barcode πάνω και ιδιότητα φοιτητή σε ελληνικά/αγγλικά (Undergraduate - Postgraduate)

Και ισχύει μέχρι να τελειώσουμε, δε χρειάζεται καινούρια κάρτα κάθε χρόνο.

Δεν φταίνε ούτε οι υπάλληλοι ούτε οι εταιρίες. Αυτή δε θα έπρεπε να είναι δουλειά των Πανεπιστημίων; Αλήθεια, τί ακριβώς κάνουν οι υπάλληλοι του Πανεπιστημίου εκτός από το να μας ταλαιπωρούν με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο; Ας κάνουν και αυτοί κάτι σωστό επιτέλους. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να το τρώμε όλο αυτό στη μάπα.

Αδήλωτο είναι

Θα ισχύει και μετά που θα τελειώσουμε :wink:

Mεχρι τα βαθια γεραματα θα χεις πασο δλδ?

Αυτό είναι που λεμε αιώνιος φοιτητης:p

Η διάρκειά του είναι όσα χρόνια σε παίρνει πλέον να είσαι αιώνιος, δηλαδή ν+2
Εγώ είμαι 3ο έτος, μου λήγει 08/2016
Εσείς όταν τελειώσετε, δώστε το πίσω:p

Δεν τα βάζω με τους πωλητές, αλλά με τη vodafone και την κάθε vodafone που πας να πάρεις πάσο και φεύγεις ταυτόχρονα ως συνδρομητής τους. Πώς γίνεται να 'ναι αδήλωτο; Αφού με τον τελευταίο νόμο ΟΛΑ τα νούμερα είναι δηλωμένα είτε καρτοκινητά είτε δε ξέρω γω τι…Πασχαλάκε την φωτοτυπία της ταυτότητας σου και δίπλα τον αριθμό της σύνδεσης δε τα δες; :slight_smile:

Ναι, όπως τα λες. Έχω μία απορία, όμως, ρε παιδιά. Εμείς που μπήκαμε με το νόμο της Γιαννάκου (ν+ν), όταν λήξει το πάσο μας το ανανεώνουμε, ε; Ώρα είναι τώρα να πείτε ότι μαζί με το πάσο παίρνουμε και των οματιών μας, όχι πείτε το κι αυτό να το τσουρομαδήσω το μαλλί μου, ώρα είναι τώρα. Και τα είχα προγραμματίσει τί ωραία, τί καλά! :stuck_out_tongue:

Μετά τα ν+2 δεν ανανεώνεται πάσο και σταματάς να παίρνεις βιβλία.

Παρέλαβα κι εγώ πριν λίγο.
Δεν είχα ιδέα για όλα τα κόλπα που αναφέρατε, μού είπε η υπάλληλος “στείλε sms για δώρα” κλπ, κάτι για ταξίδι στο Άμστερνταμ μπλα μπλα… Ένα συννεφάκι εμφανίστηκε από πάνω μου, με τη λέξη Roadburn…
Μιας και καιρό το κυνηγάω αυτό το ταξίδι, λέω από μέσα μου “στείλε ρε γκαντέμη, ποτέ δεν ξέρεις”.
Απάντηση με sms:

Super! Κέρδισες 1 δωράκι από τα: μπρελόκ Εθνικής (τράπεζας ?), [B]CD Χατζηγιάννη[/B], handsfree clips…

Oh yeah! :yahoo:

[SPOILER]Έπρεπε να ξαναλλάξουν τις ταυτότητες ΤΩΡΑ γαμώ και να γράφει με μεγάλα γράμματα “ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟΥ [B]ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ[/B]” !!?
Ρούφα τώρα αιώνιε brein.d3d και άμα ξανακαταφέρεις να μπουκάρεις στο παπόρι με φοιτητικό εισιτήριο, γράψε μου. :x
[/SPOILER]

Καλα εγω ειμαι με τα 2ν, και δε με κοβω να εχω τελειωσει στα v+2 γι αυτο το πα 8)

Nαι σιγά μην σου πληρώνουν πάσο όταν τελειώνεις. Λογικά θα σου ζητήσουν να το δώσεις πίσω για να πάρεις πτυχίο.

Για ταξίδι στο Άμστερνταμ πάντως γίνομαι και συνδρομήτρια… :?

E ναι αλλα αααν το χει χασει :roll: