Ανώτατη Εκπαίδευση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

O αδερφός μου έκανε πρακτική σε δημοτικό θέατρο. 300 ευρώ τον μήνα από το θέατρο και 300 ευρώ από το ΕΣΠΑ.

Ενταξει… γελαω λιγο. Οχι με αυτο που λες, αλλα πραγματα.

Έχω ξάδερφο από επαρχία που μπήκε φέτος και περνάω δεύτερη νιότη - έχω συγκινηθεί πολύ με καλούδια τύπου mystudies.

Aπορία άσχετου: δλδ πάσο μπορεί κανείς να βγάλει μόνο μία φορά το χρόνο? Αν χάσει κανείς την τωρινή προθεσμία περιμένει μέχρι του χρόνου το Σεπτέμβρη???

ο αδερφός μου μου πάντως που δεν είχε πάρει πάσο στις αρχές της χρονιάς έπρεπε να περιμένει ως τις επόμενες εγγραφές (σεπτέμβρη πάλι). Άσε που με μια φορά που δεν είχε ανανεώσει στη σχολή (φλεβάρη) τον διαγράψανε.Άλλα κόλπα πλέον!

Εντομεταξυ υπαρχει προθεσμια για το πασο αλλα οι μισοι εχουν παρει τους κωδικους που χρειαζονται απο το πανεπιστημιο και οι αλλοι μισοι οχι.Και δε μιλαω μονο για διαφορετικες σχολες η τμηματα.

Εμείς τους κωδικούς τους πήραμε με ηλεκτρονική αίτηση πάντως, να’ναι καλά η Reddish Nut για τις οδηγίες. Το Πανεπιστήμιο - στ’αρχίδια του.

Tι ειναι το mystudies,τι ειναι ενα μειωμενο κομιστρο και πως φευγω απο το Ελλαδισταν.

Λογω ενος μαθηματος που πραγματεύεται την Κίνα σε οικονομικο,πολιτικο κτλ τομεα εκ των εσω,μας παρεχουν και ενα μαθημα εισαγωγης στα Κινεζικα απο εναν μεταπτυχιακο φοιτητη απο την Κινα :expressionless:

Mystudies είναι μια σελίδα όπου έχεις αναλογικά ανά εξάμηνο βαθμολογία ανά μάθημα. Σου δείχνει τι είχες δώσει κάθε εξάμηνο, από εκεί δηλώνεις μαθήματα (μπαίνεις τικάρεις κουτάκια και tadaaa) και από εκεί κάνεις και αιτήσεις για πιστοποιητικά στη γραμματεία ώστε να σε περιμένουν φρέσκα φρέσκα όταν πας να τα πάρεις στη σχολή.

Ρε μαλακες τι λετε, εγω πασο για τη "σεζον 11-12 πηρα τον ιουλη του 12 :stuck_out_tongue:

Για το Καποδιστριακό

Ναι οντως,σε αλλα Πανεπιστήμια ειναι με διαφορετικη ονομασια νομιζω,οποτε τα ιδια ισχύουν.

Σε μας στο UOC ειναι studentsweb πχ

Σε μας(duth), unistudent

Σε άλλα νέα, με τη παραλαβή του πάσο θα μας πασάρουν και καρτούλα στη βόνταφον(τζαμπέ φυσικά) και μπαίνεις και σε κλήρωση για δώρα
Τζάμπα πελάτες κονόμησε, 1 στους 5 να πάρουν…
Άντε του χρόνου παραλαβή από τα Goody’s με δώρο club+cola(330ml)
[-X

έχω μπερδέψει τα μπούτια μου με τις δηλώσεις των εργαστηρίων και έχω διορία μέχρι την κυριακή :?

Τι πρόβλημα έχεις; (μέχρι κυριακή; Τει Αθήνας είσαι;)

ΤΕΙ Σερρών.

δεν μου βγάζει επιλογή να διαλέξω τμήμα/μέρα/ώρα.

διαλέγω όλα τα μαθήματα, διαλέγω και εργαστήριο αλλά όταν έρχεται η στιγμή να επιλέξω τμήμα μου βγαίνει αυτό : [SPOILER][/SPOILER]

ενώ κανονικά θα έπρεπε να έχει ασπουμε κάτι σαν ΔΕΥ 18.15-19.00, σωστά;

Ε τότε λογικά θα έχει μόνο ένα τμήμα ρε συ. Αφού το δήλωσες το μάθημα, θα είσαι γραμμένος στα αρχεία άρα δεν παίζει να παιχτεί μαλακία και να το χάσεις

μπα, 6 τμήματα είναι. και δεν είναι δυνατόν να κλείσανε όλα

Μήπως σε βάζουν αυτόματα γιατί είσαι πρώτο εξάμηνο;

Πάω σήμερα στη γαμωvodafone να πάρω το πάσο…Μετά τα περσινά ξεφτυλίκια που παίρναμε το πάσο από το Γερμανό το νταβατζιλίκι το πήρε η vodafone που σου δίνει και 100 λεπτά δώρο ομιλίας να χαίρεσαι. Αν είναι δυνατόν, πέρα απ’ το αίσχος του ηλεκτρονικού (επιπλέον) φακελώματος, να δίνουν τα πάσα οι εταιρίες και να χορηγούν με το ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ -καλή ώρα η vodafone- αριθμό δηλωμένο με τα στοιχεία σου. Ρε με ρωτάτε ΑΜΑ θέλω αριθμό; Γαμώ τις μαλακίες του μάρκετινγκ και δε ξέρω ‘γω τι άλλο έχει σχέση μ’ αυτά τα κόλπα…ΨΟΦΟΣ!