Ανώτατη Εκπαίδευση (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

Τα μαθήματά μου ξεκινάνε αύριο και εγώ το έμαθα πριν από μισή ώρα.
Δεν υπάρχει σε καμιά επίσημη ανακοίνωση στο site, σε καμιά επίσημη ανακοίνωση στο site του τμήματός μου. Το μόνο που υπάρχει είναι το πρόγραμμα, το οποίο βγήκε χθες.
Το μόνο τμήμα του ΤΕΙ που όντως λέγανε ότι ξεκινάει αύριο, ήταν στο φόρουμ των Πολιτικών Δομικών Έργων.

Που έμαθα ότι ξεκινάω;
-Φίλε μπες στο facebook της ΔΑΠ, το λένε εκεί.

και γω τώρα τρέχω σαν τον Βέγγο(ριπ) να μαζεύω πράγματα και ιστορίες.

τραγικό.

να το εκλάβω ως θερμό καλωσόρισμα στην τριτοβάθμια εκπαίδευση;

αχ μικρε ignorant.:roll:

καλη αρχη οπως και να χει.

Όταν ήμανε πρώτο έτος, έμαθα ότι έχω το πρώτο μάθημα 5 λεπτά πριν ξεκινήσει.

το ότι είμαι ignorant, είμαι.

εδιτ. αχαχαχα. ωραία μαλάκες. ξεαγχώθηκα.

πφφ σιγα.

εγω μια φορα ειχα μαθημα στις 2 και τελειωσε 2 παρα τεταρτο

Μια φορά είχα μάθημα στις 8.45 το πρωί που ξεκίνησε 3 το μεσημέρι. Νίκησα;8)

Εγω που πηγα φετος πρωτη φορα στο πανεπιστημιο να γραφτω,εκανα το ταξιδι μεχρι του ζωγραφου και μολις εφτασα εμαθα οτι εχει σταση εργασιας η γραμματεια.Βεβαια βγηκε 2 μερες μετα ανακοινωση στο ιντερνετ :lol:

Εγω δεν εχω ιδεα ουτε ποτε ξεκιναω,ουτε πως δηλωνω μαθηματα,ουτε πως και ποια συγγραματα πρεπει να παρω γιατι γραμματεια και site τον παιζουν μανιωδως.Τελεια.

ελα ρε νταξ μην αγχωνεσαι.εμενα η γραμματεια μου πε πως εχω συμβουλο καθηγητη μια κυρια που δεν υπαρχει πουθενα στις ανακοινωσεις περι συμβουλων του τμηματος μου.

για ολες σας τις αποριες να απευθυνεστε παντα στις [U]εξυπηρετικοτατες[/U] γραματειες της εκαστοτε σχολης!

Έτσι για να μάθετε να περνάτε σε πουστοσχολές.
ΤΕΙ Πληροφορικής Θεσ/νίκης , τα μόνα προβλήματα που συναντάμε είναι στις απεργίες. Για όλα τα άλλα στη χειρότερη πάμε και τους γαμάμε τα πέταλα αυτοπροσώπως και λύνουμε ότι θέμα έχουμε. Κομπλέ;

τι παιζει με τα πασο φετος? εληξαν σημερα η θα ισχυουν μεχρι να βγουν τα καινουρια? γιατι ειναι και το τελευταιο μου…

Tι ειναι ο συμβουλος καθηγητης ρε παπαρδελα? :stuck_out_tongue:

Ε τα καινούρια βγήκαν

Και πέρυσι θεωρητικά έληγαν τέτοιο καιρό αλλά πήρε παράταση η ισχύς του παλιού μέχρι να προμηθευτούμε τα καινούρια. Και σήμερα που πέτυχα ελεγκτή και του έδειξα το παλιό πάσο όλα οκ.
edit: επειδή λέτε παραπάνω κάτι για τους συμβούλους, τουλάχιστον σε εμάς πιο πολύ για τον τύπο είναι.
Εγώ ποτέ δε τη χρειάστηκα για απορίες και μια φορά που μας είχε καλέσει στο γραφείο της δεν ήξερε τι να μας πει…
Επίσης μην αγχώνεστε για δηλώσεις μαθημάτων και συγγραμάτων. Τώρα πια όλα γίνονται ηλεκτρονικά με αρκετή προθεσμία.

25/09/2012 - Παράταση ισχύος Δελτίων Ειδικού Εισιτηρίου 2011-12

Από τον ΟΑΣΑ ανακοινώνεται ότι, η ισχύς των Δελτίων Ειδικού Εισιτηρίου (φοιτητικών πάσο) έτους 2011-2012 παρατείνεται έως την 31η Οκτωβρίου 2012.

Οι πρωτοετείς φοιτητές θα μπορούν έως τις 31 Οκτωβρίου 2012, να κάνουν χρήση μειωμένου κομίστρου στα συγκοινωνιακά μέσα αρμοδιότητας ΟΑΣΑ με την επίδειξη της Βεβαίωσης εγγραφής τους και της Αστυνομικής τους Ταυτότητας.

αυτα ειναι!!! καντε τα λιγο πουτανα οι νεοι φοιτητες να παρει παραταση μεχρι τελος νοεβρη…

εχει καθε καθηγητης-λεκτορας κτλπ απο 5-6 φοιτητες που μπορουν να ρωταν οτι απορια εχουν γενικη η ασχετη λεει ξερω γω τι βρακι φοραει η γυναικα του και τετοια

Παιδιά για πρακτική άσκηση σε ιδιωτική επιχείρηση ξέρει κανείς πόσα λεφτά παίρνουμε πλέον και κάθε πότε; Ποιες είναι οι διαφορές χρηματοδότησης μέσω ΕΣΠΑ και ΟΑΕΔ;

Στη γραμματεία της σχολής που ρώτησα δεν ήξεραν λέει. Σοκαρίστηκα.

Καθε σχολη εχει εναν καθηγητη συνηθως που ειναι υπευθυνος για αυτα. Κανονικα η Γραμματεια πρεπει να ξερει ποιος/α ειναι ο/η αρμοδιος για εσας. Συνηθως ειναι 300 ευρω το μηνα, αν δεν εχουν παρει χρηματοδοτηση και πληρωνει η επιχειρηση μπορει να σου πουν και 200, αλλα εχω ακουσει και περιπτωσεις να εχουν κανει πρακτικη στην εφορια και για ενα 6ωρακι να παιρναν ενα 500ρικο+… πως εγινε αυτο τωρα, δεν ξερω.