Χριστόφορος Κροκίδης

Ο ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΡΟΚΙΔΗΣ,ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ,ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ ΕΠΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ LIVE ΣΤΗ ΝΕΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ‘‘ΟΞΥΓΟΝΟ’’ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ!!!

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟ SITE www.geocities.com/krokidis_fans !

Κροκίδης… ;
Τον έχω δει άπειρες φορές ως πιτσιρικάς, καλή φάση που πλέον δε με συγκινεί (να κάνω και το σχόλιο μου δηλαδής :stuck_out_tongue: )

os kitharistas pisteuo oti eksakolouthei na sugkinei!auto fanike kai apo ton kosmo pou kataxeiriokrotouse to xristoforo sto oxygono opou gia allia mia fora edose ‘‘resital’’ kitharas!!!epaikse kati trela sola kai epaikse se kati taxuthtes apiastes gia pollous diethneis kitharistes!!!pantos anamenetai meta to pasxa kai i deuteri prosopiki tou douleia pou tha einai full ilektriki kithara!!! :smiley:

Για Έλληνας εμένα μ’ αρέσει. Απ’ όσο τον έχω ακούσει δηλαδή με τον Παπακωνσταντίνου (που τον έχω δει δεκάδες φορές παλιότερα). Τώρα μόνος του τι κάνει το παλικάρι δεν ξέρω. Παίζει καθόλου διασκευές;

Τελευταία φορά που τους είδα μαζί είχε παίξει Pink Floyd και κάτι τρελά solάκια…

EXEI KSEKINHSEI EDW KAI DYO XRONIA SOLO KARIERA!EXEI KYKLOFORISEI TON PROTO TOY PROSOPIKO DISKO!EXEI 12 TRAGOUDIA KAI 1 ORXHSTRIKO!TO ORXHSTRIKO EINAI KORYFAIO!STO ORXHSTRIKO PIANEI TROMERES TAXYTHTES!KAI FANTASTEIE OTI SE LIVE TO PAIZEI AKOMA PIO GRIGORA!APO TA YPOLOIPA TRAGOUDIA AKSIZOYN 4-5 TRAGOUDIA!IDIAITERA AKSIZOYN TA TRAGOUDIA SOMATA ASOMATA KAI ELA GYNAIKA THIMOMENI OPOU PAIZEI TROMERA SOLA!
TORA STO OKSIGONO POU EMFANIZETAI KAI STO PARASKHNIO STO PEIRAIA PAIZEI ELLHNIKA KAI KSENA ROCK TRAGOUDAKIA!APO ELLHNIKA PAIZEI KAPOIATRAGOUDIA APO THN PROTI TOY DISKOGRAFIKI DOULEIA KAI ARKETA TOY VASILI PAPAKWNSTANTINOY ALLA KAI MERIKA ALLON KALLITEXNON!TA 2/3 TOU PROGRAMMATOS EINAI KSENO ROCK KAI PAIZEI PINK FLOYD LED ZEPPELIN ROLLING STONES KAI ALLA POLLA!MERIKA TRAGOUDIA OS PROS TO TOMEA TIS KITHARAS TA PAIZEI KALYTERA APO TA PROTOTYPA ENO ENSOMATWNEI MESA KAI DIKA TOY SOLA!
AKSIZEI NA PATE OSOI EISTE ATHINA NA TON APOLAYSETE!!!EPISKEFTEITE KAI TO SITE POU EXOUME FTIAKSEI GIA TO XRISTOFORO KAI ELATE KAI STHN PAREA TOY FORUM MAS! www.geocities.com/krokidis_fans

Καλώς 8)
Σε παρακαλώ μόνο μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι κάπως δυσανάγνωστα.

simera kiriaki kai kathe kiriaki o xristoforos krokidis emfanizetai sti mousiki skini paraskhnio sto mosxato mazi me to giokarini!eksakolouthei na emfanizetai kai sti mousiki skini oksigono sti nea smirni kathe pempti!

ο καλυτερος ελληνας κιθαριστας…αυτος κ ο μιτζελος…κατω ο σπαθας!!!

Ε! ε! :lightsabre:

Άκου πράματα![-X

Από τους καλύτερους Έλληνες κιθαρίστες! Τι Ρουσσέτος μου λέτε τώρα…; 8)

Ο Ρουσσέτος είναι περισσότερο φιγούρα8)

Ναι, τους έχω δει και τους δύο από κοντά και ο Ρουσσέτος είναι πιο πολύ φιγούρα.
Ο Tony (κιθαρίστας από τους Dickens’ zoo) που ήταν μάζι με τον Παπακωνσταντίνου στην ροκοπανήγυρη , νομίζω ότι είναι καλύτερος από τον Ρουσσέτο.

Πάρτε και ένα βιντεάκι που είχα βγάλει με Κροκίδη - Ρουσσέτο μάζι με τον Βασίλη…

καμια σχεση ο ρουσσετος με τον κροκιδη…στο μονο που υπερεχει ο πρωτος ειναι η σκηνικη παρουσια…
και οι dickens zoo πιστευω δεν κανουν για τον βασιλη…

Ναι ρε συ. Ποζεριές! 8) Έχει και πιο μέταλ στυλ ο Ρουσσέτος. Τον Χριστόφορο δεν τον έχω δει λάιβ:(

οντως! τον χριστοφορο ουτε γω τον εχω δει live live αλλα τον εχω δει απο βιντεο και ενταξει…

Tον Κροκιδη τον έχω δει αρκετές φορές live μαζί με τον Παπακωνσταντίνου, αλλά η καλύτερη φορά ήταν όταν είχε βγάλει έναν προσωπικό δίσκο πριν 5 - 6 χρόνια. Εϊχε έρθει για live στην Πανεπιστημιούπολη στην Πάτρα και ήταν πολύ cool. Εκτός από τα δικά του ( το “Σώματα Ασώματα” είναι πολύ ωραίο τραγούδι, από τότε το θυμάμαι χωρίς να το έχω ξανακούσει ) είχε παίξει και μία διασκευή στο Lazy.

Θυμαμαι ειχα δει live τον Παπακωνσταντινου στο Μαρουσι και οταν εκανε ενα διαλειμμα, εμεινε στη σκηνη ο Κροκιδης και επαιξε δικα του πραγματα. Και μου αρεσαν πολυ περισσοτερα απο αυτα με τον Παπακωνσταντινου. :stuck_out_tongue:

παρακολουθωντας την πορεια του κροκιδη απο τοτε που ξεκινησε τη συνεργασια του με τ βασιλη,καταλαβα οτι αυτος ο ανθρωπος χαραμιστηκε σαν κιθαριστας,σα μουσικος κ σα συνθετης εκει περα…κ ειναι κ μεταλλας μεχρι το κοκκαλο κ τ δειχνει στα live του(γ οσους δεν τον εχουν δει…)!