Ραδιοφωνικοί σταθμοί

Χαίρετε παιδιά! Υπάρχει μία εκπομπή στο δημοτικό ραδιόφωνο του Πειραιά, στους 90,4 που παίζει hard rock - metal κάθε Δευτέρα βράδυ 10 - 12, κυρίως από την δεκαετία του 80.

οι καλυτεροι σταθμοι πιστευω (αν και οχι τελοιοι) ειναΙ rock, red, gold και atlantis.

o red αν και παιζει κατι χαζοτραγουδακια πεταει που και που κατι γαματα απο π.χ clash, cars κ.λ.π

τον rock τον εχω βαρεθει αρκετα μπορω να πω

atlantis ειναι το συμβολο της μετριοτητας. οι παρουσιαστες ειναι ελεεινοι και δεν μπορουν να σχηματισουν μια προταση της προκοπης ενω παιζει κατι nu metal που ειναι σκατα (godsmack και αλλες τετοιες βλακειες)

παρ’ ολα αυτα τα μειωνεκτηματα και λογω της ελλειψης καλου ραδιοφωνου αναγκαζομαστε να ακουμε τα παραπανω

εχοντας ζησει 2 χρονια chicago μπορω να πω οτι υπαρχουν φοβεροι σταθμοι που μπορειτε να πιασετε μεσω internet οι οποιοι παιζουν ασταματητα φοβερη μουσικη οπως chicago loop και αλλοι που δεν θυμαμαι

Μου αρέσουν τα δύο της Θεσσαλονίκης(Rock Radio kai 1055) αν και αν φάσεις μου φαίνονται βαρετά.Από μουσική ο Gold είναι καλύτερος αλλά ο Μαστοράκης μου φαίναται απίστευτα γελίος(παρόλο που εκτιμώ το μουσικό γούστο του ).

  • ΕΡΑ Σπορ καμμιά φορά…

Πρεπει να την εχει παρει το αυτι μου καποια φορα, δεν θυμαμαι ποτε.
Γενικα εχω πεσει καποιες φορες σε metal εκπομπες οταν νυχτα στο σκοταδι με ακουστικα ψαχνω τη μπαντα των fm στα τυφλα μπας και πετυχω τιποτα καλο, αλλα ποτε δεν εψαξα ονοματα σταθμων και εκπομπων, και εχω πεσει σε καλες εκπομπες που βαζουν σχεδον απο ολα τα ειδη του metal (οσο ειναι δυνατο αυτο σε μια εκπομπη).

www.musicboxfm.gr

O alpha εχει τις καθημερινες εναν τυπο απο τις 6 μεχρι τις 8. Βαζει πολυ καλη μουσικη:!:

ελληνικό ραδιόφωνο; μόνο διαδικτυακα παίζει να βρεθεί κατι καλό. βαριέμαι εύκολα. ρεντ - ροκ στη διαδρομή σπίτι-δουλεια δουλεια-σπίτι, κ ως εκεί. αλλά ακούω κ εν λευκω, δε σας κρύβω :stuck_out_tongue:

Οι αποηθηκευμένοι σταθμοί στο αυτοκίνητο είναι:

1: 101.3 Δίεση. Γιατί ακούμε κιε έντεχνο κιε δεν ντρεπόμεθα. Και με ένα κλικ πηγαίνουμε ΕΡΑ Σπορ.
2: 96,3 Red FM. Με ένα κλικ πάει Τζακ96.6 και με ενα παραπάνω 69.9 ΡοκΦΜ.
3: 103,7 Δεύτερο Πρόγραμμα. Για ποιοτική ελληνική μουσική σε συγκεκριμένες ώρες όμως. Μάθετε μπαλίτσα.
4: 92,9 Kiss. Όταν είμαστε σε πιο μέηνστρημ mood και ο red παίζει βλακείες
5: 105,5 στο κόκκινο. Αν εξαιρέσεις τα μεγάλα δελτία και τις πολιτικές αναλύσεις, εκεί μπορείς να πετύχεις από Piano Magic και Mogwai μέχρι χασικλίδικα ρεμπέτικα. Και με ένα κλικ πας 105,2 Ατλαντίς
6: 87,7 Εν Λευκώ. Για πιο λάουντζ καταστάσεις και τέτοιες ομορφιές.

Μελετημένο το’χεις :stuck_out_tongue:
Από τον Kiss κάνεις και ένα κλικ κάτω και βρίσκεσαι στον Best. Για μένα πάνε παρεούλα με τον Εν Λευκώ :slight_smile:

Aκριβώς!:wink:
Ο ΡοκΦΜ πάντως έχει φτιάξει πολύ!Αν και πολλές φορές έχω πετύχει να βάζει ακριβώς τα ίδια με τον Ρεντ!

Ραδιόφωνο ακούω μόνο στο αυτοκίνητο, και καμιά φορά καναν ιντερνετικό σταθμό.
Προτιμήσεις:
Ατλαντίς (μεταμεσονύχτια)
Στο κόκκινο
ΝΕΤ (το καλοκαίρι)
Ροκ και Ρεντ άκουγα παλιότερα, αλλά χαλάσανε το πρόγραμμα κι έχω καιρό να τσεκάρω.

βασικα στον sentrafm(103,3) εχει μια εκπομπη whiskey bar λεγεται 3-6 το βραδυ ειναι και βαζει απιθανη μουσκη που επιλεγει ο κοσμος ο οποιος ακουει κυριως ροκ και μεταλ…για τους ξενυχτηδες οτι πρεπει…

Την έχω πετύχει την εκπομπή ! Βαράει κάτι θρασιές !

ε ναι ρε συ. ειναι ο οικονομου απιστευτο αλανι. οσοι θυμουνται ειχε το ιδιο ονομα σε στηλη goal news και εκανε αφιερωματα για μουσικη (κυριως ροκ και μεταλ) αλλα και ταινιες. κορυφη το παιδι.

Ραδιοφωνο κι εγώ μόνο στο αυτοκίνητο…το πρωί Sentra fm, την εκπομπή του Σκουντή που αν και είναι βάζελος τον συμπαθώ, υπάρχει βέβαια και ο Φιλέρης που είναι γαύρος. Το μεσημέρι όταν γυρνάω προλαβαίνω λίγο Μπάμπη στον Σπορ fm και το απόγευμα αν βολτάρω μπορεί ναβάλω και λίγο Atlantis αλλά επειδή παίζει πολύ ελληνικό ροκ και δεν την παλέυω το γυρνάω σε χιτάκια τύπου Village fm και Radio DJ έτσι για να ακούγεται κάτι αλλά και για να δω τι παίζει στο mainstream.

Δε πολυακουω ραδιοφωνο παρα μονο στο mp3 οταν φευγω το πρωι για δουλεια,κι εκει μονο Rock FM.Playlists παιζει κι αυτος αλλα σε σχεση με αλλους που κανουν το ιδιο ειναι πιο κοντινο στ’ακουσματα μου.

Ο Γιαννης Πετριδης ειναι σταθερη αξια στο ελληνικο ραδιοφωνο αλλα δε τον προλαβαινω ρε γαμωτο.

Ελα ρε, δεν το ηξερα, νομιζα οτι θα χει καμια μαλακια… Θα τσεκαρουμε…

λιωνω εν λευκω τελευταια,αλλα κυριως,προσκυναω lastfm.com…δεν πιανεται ισως σαν ραδιοφωνο ακριβως ισως,αλλα τωρα τον ανακαλυψα και εχω μαθει απειρα σχηματα απο κει…

νετ καθε βραδυ 12-2 το προγραμμα του αγρυπνου,red,rock fm,highjack:)