Ραδιοφωνικοί σταθμοί

Ποιος ραδιοφωνικος σταθμος παιζει τα τραγουδια που προτιματε;Που σας ενημερωνει καλυτερα για το τι γινεται στην πολη;Καταθεστε τις αποψεις σας…

Εγω προτιμω:red 96.3-atlantis 105.2

Κανέναν…Δυστυχώς δεν υπάρχει σοβαρός rock σταθμός στην Αθήνα. Red και Rock Fm είναι η χαρά της playlist…

Skai μετα τα μεσανυχτα
Ατλαντις οταν ειμαι στο αμαξι (και αμα πετυχω χιπ-χοπ βαζω Φριντομ)

Παντως υπαρχει πολυ παρακμη στο ελληνικο ραδιοφωνο. Κριμα να μην υπαρχει κατι καλο σε ροκ-μεταλ…

Arena fm:):!:

Καλα μεταξύ Red και Rock fm υπάρχει χαώδης διαφορά, όχι ως προς τις μπάντες που παίζουν (που παίζουν τα ίδια πάνω κάτω), αλλά ως προς τα κομμάτια που επιλέγουν. Στο Rock fm μπορει να ακούσεις και κανα κομμάτι παραπάνω, Ο ρεντ έχει κάνει όλα τα συγκροτήματα one hit wonders, άσχετα αν έχουν 20-30 χρόνια στη δισκογραφία.
Στον Ατλαντις τώρα αν εξαιρέσεις κάτι χιπχοπ (έλεος), κάτι άθλια ελληνικά (περισσότερο έλεος), τα πολλά μπίρι μπίρι και κάτι μαργαριτάρια τύπουΤζεθρο Τουλ, Ορετή και ντέους εξ μασίνα που εκτοξεύονται ανηλεώς, μπορεί και να ακούσεις κανα καλό κομμάτι κατα το μεσημεράκι…

για το πρωτο μαυρισμενο συμφωνο πολυ

με το δευτερο πηγε να μου βγει το ματι… ντεους ftw 8)

atlantis fm και aol radio όταν είμαι στο pc

Εγω γουσταρα τρελα τον Livehardrock.com που νομιζω ειναι μονο online σταθμος. Αλλα τους τελευταιους μηνες εχει σταματησει να εκπεμπει κ πλεον εχω μεινει με τις δισκογραφιες μου… :frowning:

Είμαι μέγας φαν του Εν Λευκώ 87.7 που εδώ κ χρόνια είναι παντα σε υψηλά standards ποιότητας… Γιατί ρε παιδιά δεν υπάρχουν καλοί σταθμοί στο ραδιόφωνο; Πρέπει να παίζει καλό rock για να’ναι καλός σταθμός δηλαδή; :wink:

πολύ σωστός :wink:
εγώ το καλοκαίρι είχα βρει έναν με blues και jazz αλλα δεν θυμάμε ποιος ήταν

planet rock…βρετανικος…και βαζει και διαφορετικα απο guns n roses και dust in the wind και moonchild και αν βαλουμε free η eagles ΜΟΝΟ το all right now και το hotel california αντιστοιχα που βαζουν στα ελληνικα ραδιοφωνα

Oχι βεβαιως, απλα καλο ΜΕΤΣΑΑΑΛ πρεπει να βαζει

Εγώ ράδιο ακούω μόνο στο αμάξι και οι σταθμοί που διαλέγω είναι κατά 95% red και το άλλο 5% το μοιράζονται οι rock, galaxy και nitro :stuck_out_tongue:

Γενικώς δεν ακούω καθόλου.

Το καλοκαίρι που χρησημοποιούσα πολύ αμάξι, δυστυχώς είχε χαλάσει το Cd-player ενώ το mp3 μου το ξεχνούσα πάντα αφόρτιστο, όποτε κλασσικά συμβιβαζόμουν κι εγώ με Atlantis…Όταν έβαζε hip hop ή τραγούδια που δεν μ’ άρεσαν εβάζα (κλασσικά και πάλι) Red που ευτυχώς το καλοκαίρι δεν είχε καθόλου παρουσιαστές και είχε και λίγες διαφημήσεις…Γενικά όμως όλα είναι για τον πούτσο.

Ο αταλαντίς παλιότερα (δεν ξέρω για τώρα) είχε μια παρουσιάστρια που ακούγοντας την και μόνο ήθελα να την γνωρίσω…Δεν ξέρω ήταν λίγο μέταλο, φαινόταν και τσαμπουκαλού…

Γενικοτερα δεν ακουω σχεδον καθολου ραδιοφωνο, γιατι εχω παντα και παντου μαζι το i-pod και ηχεια οταν χρειαζεται. Σπιτι βαζω τα cd μου, οποτε… Κανενα δεν με ειχε αφησει ποτε ικανοποιημενο και δεν εκανα τον κοπο να το ψαξω περαιτερω… Ερα σπορ ακουω καμμια φορα αν κατσει η στιγμη, απο μουσικα τιποτα.

Atlantis βέβαια. Είναι το μεσημερακι και το απόγευμα που έχουν εκπομπή οι δυο κοπελιές (Στέλλα-Νάνσυ) και τα σπάνε. Έχουν και απίστευτο χαβαλέ!
Τώρα κάτι Red και κάτι άλλοι είναι ζήτω το trendy rock και τρα λα λα λα τρα λα λα…

Ατλαντις τις μεταμεσονυκτιες ωρες…

http://www.antidrasifm.gr/ όλα τα είδη του ροκ και μέταλ καθημερινά.
Από κει και πέρα κυρίως ενημερωτικούς σταθμούς όπως Flash ή Skai.

Γιατι δεν δοκιμάζετε τον www.rockmachine.gr; νομίζω θα σας καλύψει πλήρως…

Καλύτερα πιστευω θα είναι να ξεχωρίζουμε τους ιντερνετικούς απο τους fm σταθμούς, κυρίως γιατι πολλοί αναφέρουν ότι ακούνε ραδιόφωνο μόνο στο αυτοκίνητο. Και εγω το ίδιο.Τωρα που είμαι στο γραφείο και θα γούσταρα να ακούω κάτι μέσω ιντερνετ απαγορευεται η πρόσβαση, όπως και στο Youtube. Μαλ…κες, ξεροσφύρι την περνάμε ή με κανα σκυλάδικο απο τα διπλανά γραφεία…