Νέες Κυκλοφορίες 2011

δεύτερη δισκάρα σερί.-

Μετα το καταπληκτικο Erasing the Remembrance ερχεται στης 13 Μαιου το τριτο αλμπουμ των DOOMRAISER ονοματι MOUNTAINS OF MADNESS και εχουμε μεγαλες προσδοκιες…

track listing:

  1. Mountains of Madness
  2. Phoenix
  3. Re-Connect
  4. Vampires of the Sun
  5. Like a Ghost

Aπό το σάιτ των Draconian:

The new album is called [B]A Rose for the Apocalypse[/B] and deals with a vast dilemma we?re all facing as one species; the horrors and contradictions we?ve created in our ?nature-divorced? system. The title refers to the collapse of this structure, built by mindless human opinion. It also refers to the necessity of its demise. We are trying to capture the gloom of its realization. I don?t know if we?d want to call this a conceptual album, but most songs certainly deal with the same topic in one way or the other. I?ve reached a point in my life when my eyes remain open.

To most of you A Rose for the Apocalypse might appear a darker, more threatening album compared to the previous Turning Season Within. And yes, it is different in several ways, but Draconian remains the same. I have often said that our new work resembles a mix between the old and the new Draconian and will unite fans of both preferences. While listening to this album I feel a lot of history comes together in one place, at least sound-wise.

Our old friend Olof Göthlin contributes with some of his excellent violin skills on the album. Cover and layout is created by the amazing Seth Siron Anton (Paradise Lost, Kamelot, Rotting Christ, Moonspell etc). We sincerely hope we?ve created an album that will make impact on our beloved fans. Thank you for keeping up, sticking by us and maintained your faith in Draconian.

Anders,
DRACONIAN

[B]A Rose for the Apocalypse will be released through Napalm Records at June 23rd. A limited beautiful digi-pack version with one bonus song will be available.[/B]

:D:D

Καινούργιο Lake of Tears??? τώρα το πέτυχα κατα τύχη, δεν είχα ιδέα πως έβγαζαν καινούργιο φέτος.

ω ρε μάνα μου.! πως έγιναν ετσι οι lake of tears…!!! μάλλον είχα καιρό να ασχοληθώ…

λίγο πιο βαρβάτο να ήταν το Midnight Madness και θα το ακούγαμε στο καινούριο Primordial…(για να μην πω και έτσι…)

8O8O8O

Τρεχω !

βασικά μη επηρεαστείς απο αυτό που λεω στο τέλος…τα τραγούδια δεν έχουν τόση ομοιογένειά…ή τουλάχιστον αυτό διαπίστωσα με την πρώτη ακρόαση…
όπως και το σχόλιο για το κομμάτι στο τέλος δεν πάει και για ολο τον δίσκο…απλα μου χτύπησε καπως…

Ή και λίγο νωρίτερα

Ναι ρε.Τι εγινε ? Συλλογη βγαλανε ?

ΠΑΝΙΚΟΣ!!!
cave in με μεγαλη αγωνια μετα το comeback τους με το τρομερο ep
και shels
αμα ειναι επιπεδου ενος υπεραπιστευτου live τραγουδιου που ειχανε κυκλοφορησει
πριν κανα 2 χρονια τοτε θα μιλαμε για ΥΠΕΡΕΠΟΣ!!!

για το Planets of Old λες ,ε ? θέλω να το αγοράσω ρε γαμώτο να δω το dvd…το έχεις δει?

*στην δεύτερη του έκδοση

Καινούριο album από τους US Christmas επίσης στις 31 Μαΐου μετά την περσινή υπερδισκάρα

The Valley Path

Λίγο βιαστική κίνηση μου φαίνεται, αλλά μέχρι τώρα δεν μας έχουν απογοητεύσει στο ελάχιστο. Οπότε περιμένουμε με αγωνία νέα δισκάρα!

Αυτο το νεο Witch Mountain ουτε λινκ για κατεβασμα ουτε λινκ για αγορασμα πφφφφ.Αντε γαμω,το περιμενω σαν τρελος!!!

όσοι πιστοί…

Μαλλον λιγους θα ενδιαφερει αλλα βγαλαν νεο cd οι [B]young widows[/B].Ονομαζεται[B] In and Out of Youth and Lightness[/B] .Η αληθεια ειναι οτι επαθα λιγο σοκ ,γιατι το τελευταιο πραγμα που ειχα ακουσει απο αυτους ηταν κατι math-rock/coreειδες και σε αυτο το σιντι παιζουν μαλλον σκετο ροκ.Αντε με λιγο noise.Δεν με χαλασε καθολου,μιας και τα mathπεριεργα τους τα βαριομουν.Παντως ακουσα και το old wounds[2008] και ηταν πιο κοντα σε αυτο που παιζουν τωρα,αρα ειχαν δειξει την πορεια που θα ακολουθησουν.

Νομίζω το old wounds μου άρεσε περισσότερο.
Στο καινούργιο έχουν ρίξει αρκετά τις ταχύτητες, αν και θα το ξανακούσω.

Λικαρε

[B]Sopor Aeternus - Have You Seen This Ghost?[/B]

Κυκλοφορεί 29 Απριλίου αλλά είναι ήδη εκεί έξω.

Στους ρώσους αμφότερα.