Ανασκοπήσεις 2010

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα BUSTED! :stuck_out_tongue:

οκ, γιάννης κοτζιάς.όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι και συνονόματός μου πανάθεμά με…

Ισχύει, και όχι μόνο λόγω ονόματος. Ο δίσκος είναι πραγματικά καλός.
Κατά τα άλλα μια χαρά το αφιέρωμα του Πάνου, παρά τον περιορισμένο χώρο

Εχουμε και Τολη αμα θες, αλλα ειναι σκληρο αγορι, δεν ασχολειται με φλωριες σαν και εμενα:hippy:

Σε ευχαριστω για το feedback σου, για τους Deerhunter το δικιο σου το εχεις, αλλα το οποιο breakthrough τους σε πιο ευρυ κοινο φετος ενιωσα να γινεται και ειπα να τους βαλω εκει. Το Beach House δεν το εχω ακουσει, σορρυ, τωρα προσφατα πρεπει να βγηκε αυτο αν δεν κανω λαθος.

E για να άρεσε στον χόρορ προφανώς πρόκειται για πατατάρα μεγατόνων οπότε τι αγχώνεσαι?

Πάντως είναι από τους πρώτους δίσκους που βγήκαν το 2010 :Ρ

Δεν τελείωσαν πάντως ακόμα οι ανασκοπήσεις. Θέλω να πιστεύω ότι στο τέλος θα υπάρχει κάτι αρκετά ολοκληρωμένο ως προς το σύνολο.

Fyi, οι Mekong Delta (ορθώς ή λανθασμένα είναι σχετικό) μπήκαν σε άλλο κομμάτι.

Σήμερα, έχει κάτι “διαφορετικό” από τα πιο σύνηθη πάντως, ας πω λίγο πιο open-minded in a way…

χαχα σόρυ για την “παρεξήγηση”.τον τόλη δόση πρέπει να λες.και έχεις δίκιο.θυμάμαι και τη λίστα του. :stuck_out_tongue:
πάντως έχεις δίκιο για αυτό που λες για τους deerhunter.οπότε το δέχομαι. 8)
α, και άκου και το beach house.μιας και έβαλες και best coast στη λίστα θα σ’αρέσει.όπως τα λέει ο manos87.αν δεν κάνω λάθος είχε διαρρεύσει από τα τέλη του 2009…

:country:

Nαι οντως, το κοιταξα τωρα, κυκλοφορησε Γεναρη 2010. Μου ξεφυγε, αλλα ενα ακουσμα θα του ριξω αμα ειναι

και πάλι πλήρες είναι το αφιέρωμα που έκανες, απλά τον θεωρώ από τους καλύτερους dream pop δίσκους των τελευταίων ετών.σίγουρα αξίζει να του ρίξεις μια αυτιά.

κατά τα άλλα, ποιος είναι ο συντάκτης που ‘φιμώθηκε’ στην προσπάθειά του να κάνει κριτική στο τελευταίο του kanye west? :stuck_out_tongue:

SPOILERο Nihilst[/SPOILER]

SPOILERξεκίνησε όταν του είπαμε να γράψει 2 πράγματα για το black…[/SPOILER]

Μη τα βγάζεις όλα στη φόρα ρε! :stuck_out_tongue:

Ερώτηση/Απορία:
Παίζει να γίνει ανασκόπηση/αφιέρωμα στις punk/hardcore κυκλοφορίες του 2010;

για glam/pozer hard rock θα γινει αφιερωμα??

όπως ενημερώσαμε και τους facebook φίλους μας κ το γράφω και εδώ, με το αφιέρωμα στο thrash ολοκληρώθηκε η φετινή ανασκόπηση/αφιέρωμα στη χρονιά που πέρασε, με λίστες συντακτών, τοπ 30 του ροκιν, ανασκοπήσεις, καζαμία, βραβεία, αλλά και ειδικη ραδιοφωνική εκπομπή, σε μια πολύ επίπονη προσπάθεια που διαβάστηκε, στηριχθηκε, κριτικαρίστηκε, αγαπήθηκε και τελικά συζητήθηκε από όλους μας. :smiley: ο οποίος άλλωστε ήταν και ο σκοπός της όλης προσπάθειας. :slight_smile:

ελλείψεις πάντα θα υπάρχουν, καθώς η μουσική είναι ατελείωτη, αλλά για πρώτη χρονιά που δοκιμάσαμε κάτι τέτοιο, ελπίζουμε να σας άρεσε. υποσχόμαστε ότι θα επιστρέψουμε του χρόνου, με τόσα και άλλα… τόσα, για να καλύψουμε και πάλι τη χρονιά που θα μας αφήσει. :D:metal::metal:

Until then…:hippy:

:rockon:

εδιτ !!!

μην ξεχάσω ότι έρχεται η λίστα των αναγνωστών και αυτό το… άλλο που ειδικά κάποιοι από εσάς περιμένετε από τον… Δεκέμβρη !!! :slight_smile:

καλή συνέχεια

νταξ απλα
βγηκανε μερικοι πολυ καλοι δισκοι
φετος (hardcore superstar/crashdiet/buckcherry κλπ κλπ)
και δεν μιλαμε και για κανα εξεζητημενο υφος
εξ αλλου εγινε μια αναφορα σε ενα γκρουπ του ειδους (hinder)

anyway…

buckcherry αναφέρονται στο new rock/metal, μαζί με τους Papa Roach ως δύο μπάντες που πηγαίνουν από τον μοντέρνο ήχο στο Sleaze σταδιακά.

Hardcore Superstar και Crashdiet δεν πρόλαβα να ακούσω αρκετά καλά, αν και από όσο άκουσα και από τα 2 δεν εντυπωσιάστηκα.

Ωραία και η τελευταία λίστα, αν και δεν πιστεύω οτι υπάρχει underground μουσική από τα 00’s και μετά, τσεκάρετε το Teeth of the Sea - Your Mercury

Εμένα δε μου είπε και πολλά το περσινό Teeth of the sea σε σύγκριση με τη δισκάρα Orphaned by the ocean

Εμένα μ’άρεσε περισσότερο το Your Mercury, πολύ καλύτερο από το προηγούμενο. Θέλει τις ακροάσεις του βέβαια.