Φημες για συναυλιες #2

μην τον συνερίζεσαι, είναι γνωστός για συνεχόμενο σπαμ και ενόχληση των χρηστών :stuck_out_tongue:

Έχει πλάκα που πριν έγραφαν μόνο για maiden και τώρα μόνο τσακώνονται που έγραφαν μόνο για maiden.

Παιδιά, έχει ακούσει κανείς τίποτα για Maiden;

Θα έρθουν, λυσσάξατε. :slight_smile:

σόρυ για το οφφ τόπικ:

οι wolfheart, η νέα μπάντα του Saukkonen (before the dawn, dawn of solace κλπκλπκλπ), ίσως έρθουν Ελλάδα το φθινόπωρο. το ίνφο είναι από την μπάντα που (ίσως) είναι μαζί τους support

Νομίζω είσαι οφφ τόπικ…:stuck_out_tongue:

ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΑΠΠΟΡΤ ΤΟΥΣ ΜΕΗΝΤΕΝ ΛΕΕΙ :’)

Ε, ναι. Τώρα είσαι εντός θέματος. Κυκλοφορεί τέτοια φήμη; :slight_smile:

[SPOILER]Είπαμε να το ρίξουμε λίγο στην πλάκα, μη μας κατηγορείτε. :p[/SPOILER]

Εχουν ερθει αλλες ποσες φορες, φετος τους ξαναθυμηθηκες?

Α, καταλαβα, εισαι μεγαλος οπαδος της μπαντας και θες να πας για να δεις “ο,τι παιξουν”. Φιλε, ο μισος πλανητης ενδιαφερεται για τα πολυ γνωστα τραγουδια των μειντεν. αμα γουσταρες τοσο οσο λες, θα τους εβλεπες κιολας. δεν ηταν μονο το 88 και 08 που ηρθαν οι μειντεν, απλα εσυ περιμενεις ποτε θα παιξουν κατι απο αυτα που σου αρεσουν μονο.

αν καταλαβα καλα τί λαιβ μειντεν θες να δεις την τελευταια ευκαιρια την εχασες το 2005.

δεν τους εχω δει με blaze. οσοι φιλοι μου τους ειδαν, λενε οτι σαν αποδοση ηταν η καλυτερη απ οσες φορες ηρθαν μετα. και ειναι bayley…

εμεις που γουσταρουμε μειντεν (και αντι να κλαιμε τη μοιρα μας, κανουμε χαβαλε με αυτους που την κλαινε σε ενα φορουμ) τους ειδαμε τοσες φορες, Ελλαδα κ εξω. Δε μας κουραζει η συζητηση, εμενα τουλαχιστον. Σκοτωνω το χρονο μου κανοντας πλακα οταν μπαινω σ αυτο το θρεντ. και τελικα, στα δικα μας παπαρια αμα δε θα δειτε φετος μειντεν.

τελευταια ευκαιρια λεει…

[SPOILER]

1ον πες στους φίλους σου να φάνε μια χαλαρόπιτα πρώτα.

2ον Θα συμφωνήσω ότι το 2005 ήταν ότι καλύτερο έγινε.

3ον Σκίζεστε για το αν θα έρθουν ή όχι και μετά από λίγο θα κλαψομουνιάζετε για την τιμή του εισιτηρίου.

4ον Εγώ πάω εξωτερικό και χέστηκα για την ελλαδίτσα σας. Σε όλα.
[/SPOILER]

Μια χαρά ήταν όταν τους είδα με Blaze πάντως, πολύ καλοί. Δεν ήταν το 2005 ό,τι καλύτερο έγινε. Ήταν το 1988 :). Όποιος ήταν εκεί, είναι τυχερός.

Γιαυτό είναι μπαντάρα οι Maiden! Ένα thread [B](Κλικ)[/B] για παρτυ τους:p Που να γινει κατι τετοιο για τα γατακια τους Metallica :roll: :–

[SPOILER]

με τον ατάλαντο μια χαρά δεν ήταν, οπότε καλύτεροι από τις επόμενες φορές σίγουρα δεν ήταν.
για ότι άλλο, στο thread των maiden.
[/SPOILER]

Δε νομίζω να πρέπει να είναι κάποιος μεγάλος οπαδός της - όποιας- μπάντας για να τη δει. Πόσο μάλλον όταν επιλέγει πότε θα τη δει και ξεκαθαρίζει τι θέλει να δει από αυτούς.
Εσύ που είσαι οπαδός, καλά κάνεις και πας και τους βλέπεις. Δε χρειάζεται να επιτίθεσαι σε όποιον εκφράζει άποψη.

Αλλά το να λες ότι με τον Blaze ήταν σε καλή απόδοση (ή σε καλύτερη από κάθε φορά), είναι λίγο κάπως… Ο Bruce με τον Adrian που ήρθαν ένα χρόνο μετά ήθελαν 5 Maiden (εκείνους τους Maiden) στην καθισιά τους.
Το 88 ήμουν 5 χρονών. Τους είδα με Blaze σε 2 περιοδείες. Τους είδα στο reunion. Τους είδα και μία φορά στο εξωτερικό, αργότερα. Το 2005 ήμουν φαντάρος και τους έχασα. Από τις φορές που τους είδα, παρά τα παρατράγουδα και τα starιλικια του Bruce, το 99 ήταν η πιο εντυπωσιακή τους εμφάνιση. Με τον Blaze ήταν σα να βλέπεις μία μπάντα παλαιμάχων…

Ωραια…να και η συγκριση Metallica-Iron maiden.Επιστροφη στα χρονια της 1ης γυμνασιου.

Μα δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

ΝΑΙ! πόσο καιρό έχω να κάνω αυτήν την κουβέντα!:lol:

what he said…8)

εννοειτε αυτο…:stuck_out_tongue:

ποτε θα φερουν οι δικοι μας οι αρκουδεηδες Weidorje, Sbb και Zanocv γαμω;

Δεν ξέρω, αλλά όπως θα γυρνάω σπίτι θα μπω σ’ ένα φαρμακείο να ρωτήσω.