Φημες για συναυλιες #2

όχι άλλους ήρωες σε αυτή τη χώρα! μας έχουν σώσει όλοι τους μέχρι τώρα…

χμμμμ, εμένα αυτό το stones άμα σκάσουν πολύ με βολεύει μιας και γλυτώνω τα ? που θα έτρεχα έξω να τους δω, οπότε μπορούν να δοθούν σε τπτ ac/dc ή για κάνα φεστιβαλάκι !!! (ακούς rasputin ??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

Ολα τα ακουει ο rasputin… :stuck_out_tongue: :wink:

οι stones για λιγοτερο απο 7 εκ.ουτε απο τον καναπε δε σηκωνονται.

Θα τους φερει ο Μπουταρης επειδη η Θεσσαλονικη ειναι φετος European Youth Capital.

[B][SIZE=4]Tι γίνεται σήμερα ρε ;[/SIZE][/B]

Ξύπνησα το πρωί και στο πρώτο μου διάβα στο διαδίκτυο έπεσα επάνω σε κατακλυσμό…Rolling Stones, Bod Dylan, Bruce Springsteen ;;;

Το κακό είναι ότι τα γράφει ένα καλός σε αξιοπιστία δημοσιογράφος (Κανελλόπουλος) αλλά σε παντελώς αναξιόπιστη εφημερίδα.

Λέτε να γίνει κανα θαύμα και να βιώσουμε το ιστορικότερο live ever με Rolling Stones; Kαι που θα παίξουν εάν έρθουν; Στο στάδιο ή στο κλειστό του μπάσκετ;

Να έρθουν και οι τρεις μαζί σε ενα καλοκαίρι; Δεν ξέρω αν τους αντεχουμε σα χώρα. Θέλει πολύ promotion το πράγμα.

Περιοδεια των Stones το καλοκαιρι θα υπαρξει σιγουρα συμφωνα με αρκετα σαιτ αφου το προγραμμα τους λεει περιοδεια Φεβρουαριο -Μαρτιο- Απριλιο ,Ασια και Αυστραλια ,ανακοινωση ευρωπαικου τουρ τον Μαρτιο,προβες τον Απριλιο μετα το τουρ και αρχη της ευρωπαικης περιοδειας τον Μαιο.Ολα αυτα τα υποστηριζει το γεγονος οτι αλλαξε ο υπευθυνος των ευρωπαικων συναυλιων των Stones(Andrew Zweck).Σε διαφορα σαιτ υποστηριζετε οτι οι Stones εχουν κλεισει για 2 συναυλιες στην Βιεννη,Παρισι,Ισραηλ.Οσλο,Δουβλινο κ.α και για το Pinkpop της Ολλανδιας.Τωρα αν η Ελλαδα θα ειναι μεσα δεν το ξερει κανενας μας νομιζω ακομα.Για τον Bruce δεν υπαρχει τιποτα ακομα καθως μεχρι και τον Ιουλιο θα ειναι Αμερικη.

o ντύλαν δεν είναι και τόσο φήμη πλέον. το γκρουπ ROCKWAVE FESTIVAL OFFICIAL στο φβ ανέβασε φωτογραφία του.

[SPOILER]
[/SPOILER]

παει ο ενας!

εξακολουθώ να θεωρώ όλο αυτό, το ‘‘τρολαρισμα’’ της δεκαετίας. όλο αυτό είναι, πολύ για να το αντέξει η Ελληνική τσέπη, που μάλιστα έχει κοινό παρονομαστή στο target group που απευθύνεται. μακάρι να γινει έστω και ένα από αυτά. είναι πολύ κρίσιμο να μην γυρίσουμε σε πετρινα χρονια… αλλα δεν μας βλέπω.

έλα παιδιά ο Dylan είναι το μεγάλο όνομα που έλεγαν… οι φήμες για Rolling Stones εμένα προσωπικά μου φαίνονται κουλές (δυστυχώς)

Θα φέρει και Springsteen και Dylan και Rolling Stones ο Αρτέμης Σώρρας, εγκυρες πηγες…

Μπααα, promotion δε θέλει και πολύ. Φράγκα χρειάζονται.

Φράγκα χρειάζονται για να τους κλείσεις. Αν θέλεις όμως να βγάλεις τα λεφτά σου χρειάζεται promotion, και πολύ μάλιστα.

ετοιμαστειτε για το καλυτερο rockwave των τελευταιων ετων!

Το ενα ονομα Bob Dylan ,το αλλο ?

δηλαδη???

Σταματηστε να τροφοδειτε τα κομπλεξ του. Υπομονη.

Dub Trio 4/4 Σαλόνικα, οπότε λογικά 5/4 Αθήνα.

εδιτ:

04/04 Thessaloniki (GR) Block 33
05/04 (GR) venue TBA
06/04 Athens (GR) venue TBA

οπότε λογικά και Λάρισα.

Για μένα το Rockwave Festival έχει απαξιωθεί πάρα πολύ. Καμία σχέση με το φεστιβάλ που ήταν μέχρι και πριν λίγα χρόνια. Κάποτε έφερνε πραγματικά μεγάλες μπάντες. Αν θα είναι το καλύτερο rockwave των τελευταίων ετών θα φανεί σύντομα, αν και δεν το πολυπιστεύω. Όπως και να έχει υπομονή.

Κοιτάξτε το billing των μεγάλων ευρωπαικών φεστιβάλ φέτος (Hellfest, Rock am Ring, Sweden Rock Festival, Rock im Park). Αν φέρουν κάποιους από τους headliners των φεστιβάλ αυτών και στο Rockwave τότε ναι θα μιλάμε για ανάκαμψη. Αλλιώς τα περσινά χάλια θα είναι και φέτος.