Φημες για συναυλιες #2

Ρε βλέπετε καθόλου τον τίτλο του θρεντ;

[SIZE=7]ΦΗΜΕΣ ΓΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ[/SIZE]’

Τραβάτε ανοίξτε θρεντ “θέλω να δω μέιντεν” και γράφτε ό,τι διάολο σας κατέβει.

Ήμαρτον πια…

[SPOILER]αν δε βαριέται κανας mod ας ρίξει ένα ξεκαθάρισμα[/SPOILER]

Οι maiden παιζει να ρθουν ελλαδα;;;

Ημουν ενα βημα πριν παω να το γραψω στις προτασεις του φορουμ.Δηλαδη ελεος.Γραφονται βασιμες φημες για συγκροτηματα που σχεδον παντα ισχυουν και επιβεβαιωνονται μετα απο διοργανωτες,και χανονται μεσα σε ατελειωτες σελιδες απο παπαριες και απο συζητησεις επι συζητησεων για τους maiden.

Ας γινει επιτελους ενα θρεντ στις συναυλιες μονο για τους μειντεν και συζητηστε ολη μερα για το αν θα ερθουν,για το πως θα πατε εξω να τους δειτε και για το πως η 31 φεβρουαριου ειναι η καταλληλοτερη μερα για το λαιβ καθως υπαρχει κενο μεταξυ 30 και 32.Το 90% του θρεντ ειναι σκευτη κουραση και κλαψουρισμα.

μωρε, καλα ολα αυτα, αλλα μεηδεν θα δουμε;

[SPOILER]:tomato: :tomato: :tomato: :tomato: :tomato:[/SPOILER]

Παντως, για να κλεινει ο mike(blackie) για εξω, ε, μαλλον δεν ερχονται. :frowning:

να δω πως θα κοιμηθω αποψε μ αυτα τα κακα μαντατα

Πωω, τι λες ρε άνθρωπε… Κλείνει ο mike(blackie) για έξω και μάλλον δεν έρχονται… Τέτοια αξιοπιστία βρε παιδί μου… Να μου πείτε αν πάρει πιτόγυρο από το σουβλατζίδικο του κυρ Βαγγέλη και τον πιάσει κόψιμο, να μην περάσω να πάρω…

για Neil Young δεν έκλεισε πάντως για Κων/πολη. να έχω ελπίδες ότι ξέρει κάτι για Αθήνα?? :stuck_out_tongue:

maiden-metallica δε ξαναφερνουν Ελλαδα.γουλιελμος τελος που λενε.οποιος θελει για φρεσκα νεα σημερινα.για αλλες μπαντες.pm

Γιατί το λες αυτό? Έχει παιχτεί κάτι με τα συγκροτήματα αυτά? Ή είναι απλά θέμα χρημάτων? Δηλαδή Green Day ας πούμε οι οποίοι έχουν μεγαλύτερο κασέ από Metallica-Maiden υπάρχει περίπτωση να φέρουν στο μέλλον?

Ναι, ή θα τους φερουν ή δε θα τους φερουν. Αρα υπαρχει περιπτωση.

Κάτι ξέρεις εσύ και δε μας το λες, θες βομβαρδισμό από πμ μου φαίνεται.

Για τη συναυλία των Maiden και για το αν θα έρθουν ή όχι

[SPOILER][/SPOILER]

Έχεις δει πολλές φορές στην Ελλάδα τους green day ή απλά ξέρεις το κασέ τους κ ειπες να τους αναφέρεις;

On topic, για Manu Chao γίνονται προσπάθειες στα πλαίσια του rockwave. Ετσι κι αλλιώς το ρεκόρ προσέλευσης στο terra vibe κρατάει από το 2008 και το εισιτήριο που απαιτεί ειναι παντα σχετικά χαμηλό (τοτε νομίζω ηταν 25 ευρώ με Patti Smith κλπ).

Δεν τους έχω δει. Και με το συναυλιακό Μεσαίωνα που υπάρχει στην Ελλάδα ούτε πρόκειται ποτέ να τους δούμε. Τους ανέφερα απλά και μόνο σαν παράδειγμα πάνω σε ένα σχόλιο που είχε κάνει ένας φίλος πιο πριν. Λες και υπήρχε ποτέ περίπτωση να έρθουν από εδώ οι Green Day με 2 εκατομμύρια ευρώ κασέ. Εδώ οι διοργανωτές δεν μπόρεσαν πριν τρεις μήνες να βρουν 200 χιλιάρικα για να φέρουν τους Nightwish, τι να συζητάμε τώρα…

α ρε δεκαετια του 80 και του 90 που σας χρειαζετε ,που εχετε πιασει τη καραμελα του συναυλιακου μεσαιωνα.

σοβαρά τώρα, πόσο κόσμο νομίζεις ότι θα μάζευαν οι green day στην ελλάδα;

…ολόσωστος:):!:

Προφανώς κάνεις πλάκα για τη δεκαετία του '90 αγαπητέ. Να σου θυμίσω ορισμένες μόνο συναυλίες των ‘90s που μου έρχονται αυτή τη στιγμή στο μυαλό. Motorhead (1990), Alice Cooper (1990) στο γήπεδο της Λεωφόρου στην περιοδεία για τον πιο εμπορικό δίσκο της καριέρας του (Trash). Επίσης Metallica το 1993 στην περιοδεία για το Black Album και ξανά Metallica το 1999 στη Ριζούπολη. Συνεχίζουμε με Iron Maiden το 1995 και 1999. Επίσης Sepultura το 1992 στο Ρόδον. Οι αυθεντικοί Sepultura με τον Max Cavalera στη σύνθεσή τους και με τον thrash υπερδίσκο “Arise” στις αποσκευές τους. Πάμε σε U2 το 1997 στη Θεσσαλονίκη και στη μεγαλειώδη συναυλία των Rolling Stones ένα χρόνο μετά στο Ολυμπιακό Στάδιο. Και να κλείσουμε με Guns N’ Roses το 1993 στο Ολυμπιακό Στάδιο. Οι αυθεντικοί Gunners στην περιοδεία για τα "Use Your Ilusion I και ΙΙ"και όχι το προσωπικό σχήμα του Axl.
Στη δεκαετία του '80 όντως ήταν κάπως χάλια τα πράγματα αλλά μπορούμε να θυμηθούμε Iron Maiden το 1988 στη Νέα Φιλαδέλφεια, Rory Gallagher το 1981 επίσης στη Φιλαδέλφεια και ακόμα Police και Pink Floyd.

το πρόβλημα είναι ότι θες τις ίδιες συναυλίες 20 χρόνια μετά για να θεωρήσεις ότι τα πράγματα πάνε καλά…