Φημες για συναυλιες #2

Το Heavy by the Sea δεν ηταν τουμπανο δλδ περσι?
Πιστευω οτι συναυλιακα η Ελλαδα ειναι οκ παντως.

Το πρόβλημα είναι ότι:

  1. κάποιος δεν τραβήχτηκε όταν έπρεπε.
  2. με δεδομένο το (1) κάποιοι δεν πατάνε το “ban” button.

Μάθε να απαντάς με επιχειρήματα και όχι με σεξουαλικά υπονοούμενα. To σχόλιο το δικό σου σηκώνει ban button. Αυτά που έγραψες στα επιστρέφω…

To Heavy by the Sea ήταν όντως τούμπανο. Και εννοείται ότι ήμουνα μέσα στο live πέρυσι. Δεν κρίνω όμως από ένα μεμονωμένο πολύ καλό φεστιβάλ. Κρίνω γενικότερα και πιστεύω ότι τα τελευταία 2 χρόνια η Ελλάδα συναυλιακά δεν είναι ok.

Κάνε μου ριπόρτ τότε ότι σε προσέβαλλα επειδή έχεις τριψήφιο αριθμό άσχετων ποστ στο παρόν θρεντ.

οχι και 200 χιλιαρικα οι nightwish.εδω ο bob dylan θελει 100.λαιβ σε gagarin-fuzz-kyttaro κτλ.εκει για 1000-1500 ατομα θα βλεπουμε συνεχεια.μικρομεσαιες μπαντες θα ερχοντε τακτικα.

Γιατί πρέπει ΠΑΝΤΑ να λέμε τα αυτονόητα εδώ μέσα ρε γαμώτο?Γιατί όταν μιλάμε για συναυλίες κάποιοι αναφέρετε τα ίδια 4-5 μεγάλα ονόματα?Τα τελευταία χρόνια παρατηρείται συναυλιακός οργασμός στη χώρα,αντίθετα με ότι πιστεύαμε όλοι λόγω της κατάστασης και ενώ κάποιοι από εμάς κλαίμε κάθε μήνα γιατί δεν μπορούμε να πάμε σε κάθε γαμάτο λάιβ που γίνεται (λόγω έλλειψης χρημάτων) εσείς διαμαρτύρεστε γιατί δεν ήρθαν οι Μέιντεν,οι Μετάλλικα και δεν ξέρω γω ποιοί άλλοι.ΜΗΝ μας ζαλίζεται άλλο τ’αρχίδια πλίζ…
Για το συναυλιακό μεσαίωνα που ειπώθηκε είναι το λιγότερο αστείο.Όλη τη χρονιά γίνονταν 5 λάιβ όλα κι όλα και τα περισσότερα Αθήνα.Φυσικά για μικρότερες μπάντες,ανερχόμενες κλπ ούτε για αστείο…

200.000 οι Nightwish… μάλιστα, το ακούσαμε (διαβάσαμε) κ αυτό.
Μήπως σου ξέφυγε ένα μηδενικό?

Μαθαμε λοιπον οτι το να ερχονται σουπερ-μεηνστρημ μπαντες ηλικιας ανω των 50 συνεπαγεται συναυλιακο διαφωτισμο.

αν κατσει και το dark angel-flots 8α ειναι σουπερ!

Όπως τα λες είναι, μου την έχει δώσει στο κεφάλι το κλασσικό ‘φερτε μειιντεεν ρει!’ Και αν δεν τους φέρουν μας τα ζαλίσουν για συναυλικούς μεσαίωνες και μαλακίες. Ξυπνήστε ρημάδια.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να πω την αληθεια παντως, περσυ που φερανε Del Ray ειναι μεγαλο ονομα και κανει sold out εξω απο μονη της. Το προβλημα ειναι που την χωσανε στο ασχετο φεστιβαλ.
Οκ το Rockwave μπορει να ηταν ενα fail απο μονο του, αλλα δεν ειναι οτι συναυλιακα η Ελλαδα ειναι ανυπαρκτη, μαλλον στο μετριο.

http://www.myrock.gr/news/οι-γερόλυκοι-ξανά-στην-ελλάδα#sthash.kMWkMZ1S.P6160Uwj.gbpl

με ψυχαγωγει αφανταστα ολο αυτο.

Από το fb της CTS

Windhand και γκρεμίζονται τα σύμπαντα!

Τρι 8 Απριλίου - Θεσσαλονίκη @ Eightball Club
Τετ 9 Απριλίου - Αθήνα @ Six D.O.G.S

http://www.rocking.gr/forum/showthread.php?t=29506

slowpoke :stuck_out_tongue:

lol. τώρα το πήρα χαμπάρι #-o Τελείως slowpoke όμως :stuck_out_tongue:

τι φάση;

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???
τξοη΄γνςρόθΗΝΡΑ

Baroness will be not performing on the 12th of September. There will soon be an official announcement of the new date.

αλλά όντως έρχονται???