Φημες για συναυλιες #2

Λονδινο ξαναρχονται Οκτωβρη οποτε νεο μινι τουρ απο Νοεμβρη ακουγεται λογικο.

Joe Lynn Turner τέλη Αυγούστου στα Γιάννενα στο κλασικό φεστιβαλάκι του Gakis. τζαμπαντάν λογικά

Έλα ρε! Θα ξαναδούμε κοντό; Καλή φάση!

fixed! εκεί θα είμαστε αν και δεν τον πολυσυμπαθώ ιδιαίτερα. το 2009 με Over The Rainbow μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση η φωνή του. στέκεται πολύ καλά ακόμα νομίζω

Και να φανταστείς ότι μου είχε κακοφανεί που δεν τον είδα live τον Απρίλιο στην Αθήνα

δεν εχασες απολυτως τιποτα

…είπε ο άνθρωπος που με παρακαλούσε να πάω μαζί του πριν το λάιβ για να μην αυτοκτονήσει από τη βαρεμάρα. Όοοοχι private, καθόλου προκατειλημμένος δεν ήσουν για τον Turner :stuck_out_tongue:

[SPOILER]Μεταξύ μας όμως κι εγώ φοβόμουν ότι θα τα σκοτώσει τα κομμάτια γι’ αυτό και δεν είχα σκοπό να πάω in the first place :stuck_out_tongue: τελικά απ’ τα λίγα που διάβασα, καλούτσικα πρέπει να τα πήγε[/SPOILER]

βασικα το ειπα απο την αποψη οτι ηταν σαν ενα καλο προγραμμα dj σε γκλαμομπαρο. μονο διασκευες επαιξε. Καλα ναι αορ για μενα = βασανιστηρια, αλλα εχω παει και σε αλλα λαηβ με ειδη που δε το χω και περασα καλα :stuck_out_tongue:

τελικά παίζει να πάει και προς Σεπτέμβρη κρίνοντας από το ότι μέσα Σεπτέμβρη παίζει στη Βουλγαρία. αλλά Gakis είναι αυτός, πρόπερσι είχε φέρει το Winger 2 φορές σε 3 μήνες από την Αμερική :stuck_out_tongue:

εχει κι αλλους? ημερομηνία?

δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα ακόμα. σε μια συνέντευξη το είπε. συνήθως αυτό το φεστιβάλ το κάνει το πρώτο ΣΚ του Σεπτέμβρη. και έχει 1 “μεγάλο” όνομα και γενικά τοπικές μπάντες. Πέρισυ είχε έρθει ο Barry Barnes, πρόπερσι ο Winger.

Και μετά λένε οτι δεν γίνονται μεγάλες συναυλίες στην Ελλάδα.

Απο το φθινόπωρο θα μας επισκεφτούν και οι Opeth

…κάθε Φθινόπωρο, τα τελευταία χρόνια, είναι φουλ γεμάτο με συναυλίες…άντε να περνάει λοιπόν κιαυτό το Καλοκαίρι:p :slight_smile: :!:

οταν μαθεις, ειδοποιηστε μας, τα του Γακη δυστυχως τα μαθαινουμε με καθυστερηση

Χθες ένας “προμότερ” μου λεγε για Ozzy στην Θεσσαλονίκη τον Νοέμβρη στο κλειστό του ΠΑΟΚ. Ίδωμεν.

Αυτά τα κλειστά έχουν προβληματικό ήχο. Ας θυμηθούμε και τη συναυλία Scorpions - Firewind πριν 4 χρόνια στο κλειστό του ΣΕΦ. Είναι κρίμα να έρθει ο Ozzy (αν έρθει) και να μην έχει η συναυλία τον ήχο που πρέπει.

Εδω δε του βγαινει η φωνη, ο ηχος μας απασχολει?

Πρόσφατα που τον είδα (με τους Sabbath), η φωνή του ήταν πολύ καλύτερη των προσδοκιών.

καποιος φωναξε δυνατα στο αυτι μου για enter shikari των οκτωβρη. να τρελαθω;