Φημες για συναυλιες #2

μακάρι να ισχύει για agalloch…

εγω εχω αρχισει να ψαχνω αεροπλανα και βαπορια παντως.

ααα το ειχα ξεχασει να το πω.Μας το ειπε και ο τουρ μανατζερ των evergray.που ητανε και στους gamma ray.και οπως ολα διχνουν θα ξαναερθει και με τους accept.

ACCEPT… ACCEPT…ACCEPT !!!

Αν και το set list της περιοδείας θα μπορούσε να είναι καλύτερο, εξακολουθούν να είναι μια από τις πιο σταθερά διασκεδαστικές μπάντες Live. Εγγύηση.

οι metal all stars θα ερθουν το 2015.πριν το καλοκαιρι.

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=35508

Ρε παιδιά, ωραίες οι μπάντες που θα φέρουν φέτος. Μιλάμε για πολύ τίγκα σκηνικό, αλλά μήπως ξέρει κανείς αν θα έχουμε την τύχη να δούμε Jex Thoth ή Blood Ceremony; Οι πρώτοι θα είναι και σε τουρνέ με Blues Pills (ως support, ασχολίαστο!) και δεν θα 'ναι καν εδώ. Μήπως; Κανείς;

Blood Ceremony θα γάμαγε

scorpions 50th anniversary world tour 2015-16 ανακοινωνουν.ενταξη πιο στανταρ απο Ελλαδα πεθαινεις νομιζω!

50 χρόνια το κάνουν οι πούστηδες?? αν είναι δυνατόν…

γεια σου ρε συνωνόματε, μια ζωή αγγελιαφόρος καλών ειδήσεων!!! :slight_smile: keep up the good work!

κάποτε θα κάνουν και την 50th farewell tour

Έπεσε πρόσφατα τυχαία στα χέρια μου ο δίσκος Crazy World από αυτούς τους Scorpions που λέτε παραπάνω. Μου άρεσε πολύ. Απίστευτες συνθέσεις, απ’ τους καλύτερους hard-rock δίσκους που έχω ακούσει. Πιστεύω είναι ένα συγκρότημα που θα αφήσει εποχή στη ροκ μουσική. Υπάρχουν κάποια άλλα καλά albums που θα μου προτείνατε να συνεχίσω?

Έχεις πολύ καλό χιούμορ. Βλέπεις και σεφερλη το πρωί;

Δες από 2:37 μέχρι 2:52

Δεν ξέρω αν ήταν τίμιο comeback ή missing the point. Τείνω προς το δεύτερο.

Αυτο θα γουσταρα πολυ να ερθει, θα ηταν ωραια φαση με κομματαρες, παρτυ ατμοσφαιρα κτλ…

Και Scorpions προσωπικα καθολου δεν χαλιεμαι, ασχετα απο τα υπολοιπα περι farewell tour κτλ. Ναι ειπαν κατι και το πηραν πισω, αλλα γουσταρω την μουσικη τους και ειναι παντα καλοι στα live οποτε θα πηγαινα παλι.

…κατι μου λεει ότι το καλοκαιρι οι Scorpions θα περάσουν πάλι από τα μέρη μας
και όπως πάντα, η προσέλευση στη συναυλία δεν είναι υποχρεωτική…

Eιδα αυτο και μου καηκε το μυαλο μεχρι να καταλαβω οτι ακυρωθηκε. FFS.