Φημες για συναυλιες #2

Post του μήνα :lol:

(πάντως όντως, παίδες, για ακούστε το “Only Revolutions” και τα λέμε μετά)

βασικα τζαμπα χαιρομαι, αφου ειμαι σχεδον σιγουρος πως δεν προκειται ναναι στο δικο μας πακετο.

Αλλα μπραβο ρε πουστη στη μπαντα.

Ειναι η πιo hard working μπαντα της δεκαετιας, απο το μηδεν, με αργα, σταθερα βηματα φτασαν να κανουν Headline το μεγαλυτερο φεστιβαλ στον κοσμο αυτη τη στιγμη. Κρατοντας και ενα ηθος απαραμιλλο, και ειναι απλα ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Κινδυνευοντας να γινω καγκουρας στη θεση του Καγκουρα, αλλα απο τους λιγο που τους γνωρισα κιολας, ειναι απλα 3 τυποι, που οντας φιλαρακια απο το δημοτικο ξεκινησαν μαζι, εγιναν οικογενεια (καλα οι 2 ηταν ηδη) και απλα κατεκτησαν τα παντα.

Και ο αλλος αναρωτιεται ποιος μπιφφυ κλαηρο. Θα πεθανω.

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΚΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΡΡΑΒΑΗΜΠ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΚΕΙ.

εδιτ: καλα και ετσι και ερθουν ελλαδα, η χαρα θα ειναι διπλη, γιατι ενω ειχα τικετια να τους δω την προηγουμενη βδομαδα στην πρωτη τους arena tour στο υκ (με δυομιση ωρες σετ) αναγκαστικα να τα πουλησω. μεγαλη πικρα.

καααααααατσε κοζαρε, αμα θες να πεισεις τους βρωμικους για μπιφφυ, θα τους δωσεις τα παλια. και λαου λαου θα ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ.

περάστε από εδώ http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=7875&highlight=Biffy
και μάθετε μπαλίτσα:roll::roll::roll:

Μακάρι να τους δούμε αλλά όπως λέει και ο κύριος χλωμό, βέβαια η ελπίδα πάντα τελευταία πεθαίνει. Για να δούμε:D

αν και δεν εχω επαφή πάντα μου άρεσε όταν έβλεπα κάποιον να χαίρετε τόσο …και ας μην εχω ακούσει νότα… :smiley:

*κάποιοι έχουν ξεχάσει τι είναι η μουσική που ακούμε…

ενα μικρο Best Of πουχα φτιαξει στο γνωστο εκεινο ‘μπλογκ’ αρεσε λεει στον τιτανα Dude, ΨΑΞΟΥ

Παιδιά τώρα σοβαρά είναι επίσημο αυτό που ειπώθηκε για Biffy Clyro? Δώστε κανα link όποιος το πε:-s

edit: χέστε το το βρήκα -> http://www.metalhammer.co.uk/news/biffy-clyro-to-headline-sonisphere-2011/

ντάξει δεν θα ναι σε όλα. Απλά εγώ ελπίζω να γίνει ένα καλό line up (με System Of A Down ή Motorhead ή Iron Maiden ή ακόμα και Slipknot. Ξέρω τι θα μου πείτε) και μια χαμηλότερη τιμή (στο 60αρι ει δυνατόν).

Oxι ρε συ.Σε καμια περιπτωση.Φημες!

μονο τιμιοτητα, μακαρι να ειναι και στο ελληνικο ετσι, να εχω και γω καμια αδεια να τιμησω…

για να στηριξω ημο και να γενικευσω, μια μικρη νικη οχι μονο για τους biffy-οπου απο σποντα τους γνωρισα καλυτερα περισυ και τους λατρεψα- αλλα και για καθε μπαντα αναλογης εμβελειας που βρισκει μπροστα της καθε παλαιολιθικο γκρουπ που θα κανει reunion ή τιποταδες προμοταρισμενους να της κλεινουν το δρομο προς την καταξιωση σε τετοια μεγαλα events-την οποια οι biffy αξιζουν με το παραπανω…

made my night, μπραβο στα παιδια!

(αν και πιστευω ελλαδα θα μας συρουν τιποτα maiden να χαρει η πιτσιρικαρια, αντε κανα μοτορχεντ στη καλυτερη, που λενε και οι αλλοι, να χαρουμε εστω εμεις που δεν τους εχουμε δει ακομα)

τους έχω δει Live μια φορά. Απερίγραπτο χάλι. πρέπει να είναι ότι χειρότερο έχω ακούσει ever. ελπίζω να μην είναι στο ελληνικό πακέτο.

μα την παναγια, στο τσακ ειμαι να πατησω ρηπορτ.

Tι το θελες αυτο το σχολιο;:stuck_out_tongue:

Motorhead με 1000!!:metal:
Maiden?Not my cup of tea

έκανα edit και το επιβεβαίωσα

Δεν είμαι οπαδός αλλά μπράβο τους που θα παίξουν σε τόσο μεγάλο κοινό (στην ακμή τους από ότι κατάλαβα). Αναμένουμε τα υπόλοιπα ονόματα και μετά μιλάμε8).

Όποιοι και να έρθουν, σόνισφηρ = didi και didi = μαλακάσα.

Οπότε καλά να περάσετε. :smiley:

Θα γίνω γραφικός, αλλά ξεκολλάτε την πέτσα σας με τους maiden, ειδικά όσοι τους έχουν δει.

+1 :wink:

εγώ λέω maiden την μία μέρα και την άλλη μοτορχεντ. και μάστοντον που χάσαμε ως σαππορτ. δεν το βλέπω να βγαίνουν σήμερα οι ανακοινώσεις :wink:

Ωραία…περίμενα σαν μαλάκας για να ακούσω για ένα συγκρότημα που δεν το ξέρει η μάνα του…γαμά και το sonisphere και τις μαλακισμένες φήμες τους…
Ο θυσσαυρός ήταν άνθρακας…
Γαμώ και το αγγλικό metal hammer για τις ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΜΑΛΑΚΟΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ…
Μάγκες συγνώμη για το άκυρο της είδησης αλλά έτσι διέδιδε το αγγλικό metal hammer από την προηγούμενη Πέμπτη…

Εγώ ένα θα πω…

Ρε μόρτες/μόρτισσες ας μην αρχίσουμε από τώρα τις φήμες, τα “μακάρι να φέρουν τους…” , τους τσακωμούς, τα βρισίδια κλπ από [B]τώρα[/B]!
'Ημαρτον, ας μην γίνει πάλι ο περσινός χαμός.
Ας περιμένουμε να γίνουν οι επίσημες ανακοινώσεις και βλέπουμε…

Μόνο οι System πια μπορούν να με τραβήξουν στο χωράφι (και αυτοί με μόντα για τζαμπέ εισιτήριο :p) οπότε θερμές ευχές κι από μένα να περάσετε καλά. :smiley: