Φημες για συναυλιες #2

Μια φορα αρκετη νομίζω. Θα τα ξανασκαγα μονο με φρουσιαντε.

Τους εχω δει με Φρουσιαντε και ειχαν ΥΠΕΡΓΑΜΗΣΕΙ, αλλα πιστευω ειναι σε μεγαλο βαθμο θεμα Kiedis το συγκεκριμενο.

2 Likes

Πλεον ο Kiedis δινει την εντύπωση οτι βγαινει εκβιαστικά για να τραγουδήσει.
Δεν ξερω τι ακριβώς εχει παιχτεί, και δεν πρεπει να εχει να κάνει με την ηλικία τους.
Παιξε και μια ωρα σαν τους KISS :smile: , αλλα δώστα ολα τουλάχιστον.

Ακομα και ετσι, θα τους ξαναεβλεπα. Το live στο ΟΑΚΑ, τουλάχιστον σε απόδοση ηταν απο τα καλύτερα της τοτε τουρνέ τους. Το καταλαβαινει/ακουει κανείς ανετα απο την αντιστοιχη επίσημη κυκλοφορία (του live της Αθηνας)

Γενικά πάντως το θεμα rock/hard rock live δεν δειχνει να πηγαινει καθολου καλα, ειδικά για τους Ελληνες.

Πλεόν γουσταρουμε μονο βετεράνους (metallica/maiden, pearl jam, foo fighters, KISS και 4-5 αλλους), καποιοι προσφατα απεκλειστηκαν ποικιλοτροπως (Soundgarden, Rush, Motley, Linkin) , πλεον αλλους λεμε οτι δεν τους γουσταρουμε (peppers?, scorpions), ηρθαν θρύλοι και δεν γεμίσαμε ουτε την αρενα στο σταδιο (aerosmith, pearl jam) και τα νεα συγκροτήματα τα θαβουμε επειδη εχουν ακριβό εισιτηριο ή επειδη δεν παιζουν δυο ωρες παρολο που ειναι στα ντουζένια τους (muse, arctic monkeys).

Πρεπει να σταθεροποιησουμε την αποψη μας, γιατί αλλιώς δεν μας βλέπω να βρίσκουμε :smile: (σαν το γνωστό ρητο)

ΥΓ1. Θαψαμε και τον Bon Jovi γιατι επαιξε μονο 2.5 ωρες οταν η Αθηνα ηταν λιοπύρι :stuck_out_tongue:
ΥΓ2. Τελικά κανενα παράπονο δεν υπήρχε μονο στους AC/DC. Ας τους ξαναφέρουμε λοιπον. Ουπς ξέχασα, θα ειναι με τον Axl :stuck_out_tongue:

1 Like

Αν κρίνω από την προσέλευση το '08, ούτε αυτούς πολυγουστάρουμε! :grin: Παίζει να ήταν το live από το οποίο φύγαμε πιο γρήγορα στο τέλος από Μαλακάσα!! Κίνηση μηδέν!

3 Likes

Γιατι αρνείται ο κόσμος να καταλάβει γιατί οι ροκ/μεταλ συναυλίες έχουν με το ζόρι κόσμο?
Οι Aerosmith απο που και ως που να έχουν πολύ κόσμο?
Είμαστε μικρή χώρα, με μικρό κοινό για τέτοιες συναυλίες και 0 αντίστοιχο τουρισμό.

2 Likes

Με 60 και 80 ευρώ εισιτήριο, πόσο κόσμο να έχουν δηλαδή;

Αρενα β ειχε 50. Καλοι οι aerosmith αλλα δεν τη χαρηκα τη συγκεκριμενη.
Χαιλαιτ: toys in the attic

Edit γιατι αναφερθηκαν οι κιςς πιο πανω, ο στανλευ πλεον δε μπορει να τραγουδησει καθολου. Θα το σκεφτω πολυ για του χρονου

em me 3000 ticketa ti kinisi na xei re man?

1 Like

έχω απορία τώρα…Θα ανακοινώσει κάτι αύριο και θα αφορά το καλοκαίρι ή το φθινόπωρο ;;; Ή γίναμε Wacken και τα ανακοινώνουν από τώρα για του χρόνου ;;;:grin:

Peter Murphy τελικά,με Bauhaus σετ

1 Like

Smoke the Fuzz λογικα θα φερει Deafheaven. Aυριο στις 3 η ανακοινωση.

8 Likes

Ρε φερτε Manowar την πανακολα μου. Εχω κλεισει κ γω Μοναχο κ ελπιζω σε Ελλαδα κ ισως καμια Βουλγαρια

3 Likes

ΔΕΤΑΛΕΝΕΕΤΣΙΑΥΤΑ

1 Like

^^

1 Like

Ρε παιδιά για Maiden έχουμε ακούσει κάτι;

18 Likes

Αμαν!

Βγαλανε και δισκαρα αυτοι μολις btw…


False alarm για Deafheaven τελικα

1 Like

Εχει και αυριο ανακοινωση.
ΜΑΣ ΕΧΕΙς ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΕΛΙΝΑ.

1 Like

1 Like