Φημες για συναυλιες #2

χα χα χα χα, ποιοι ειναι ολοι αυτοι που μας βαζετε οτι θα’ρθουν ρε ? χα χα χα χα

Πεστα ρε μαν,Λατρευω τον Hanneman σαν μουσικο ισως πιο πολυ απο καθε κιθαριστα αλλα νταξ ειπαμε…ο τυπος εχει φοτο που κανει χεραιτουρες απτο 95,απλα ηταν πλ πιο εξυπνος απτον Ανσελμο να μην γινεται τελειως λιομιδις πριν τα lives και του φευγουν πανω στην σκηνη

22 ιανουαριου πιασαμε ρε πουστη μου,σαπορτ δεν θα μαθουμε για καμια μερα ???

2 Likes

Γιατί έχουμε μάθει τιμή ή το μέρος?

3 Likes

και οι μετάλικα έχουν χαιρετίσει ναζιστικά και ο Bowie.

Απλά ήταν σε διαφορετικές εποχές και δεν προβλήθηκε ιδιαίτερα. Ο Ανσέλμο έγινε viral ενώ είναι και πιο εύκολος στόχος.

1 Like

ο Ανσελμο ειναι ενας καιλας τοξικ που ανα 5ετια αλλα ελεγε κ εκανε βαση του τι εχει πιει,νομιζω οτι ο Hanneman παντα ειχε πιο σοβαρη ατζεντα γυρω απτα πολιτικα του πιστευω ανεξαρτητα αν δεν βγαιναν ποτε προς τα εξω,ο bowie ειναι ιδια περιπτωση με τον Ανσελμο,για πολλα χρονια καμμενος απο ουσιες κ αλκοολ,για τους Μεταλικα δεν το ξερα αν και οτι κ να κανουν αυτοι οι τυποι σαν προσωπικοτητες παντα αντιπαθεις μ ειναι,Παντως θα μετραγε πολυ για support σε Slayer o Anselmo με σετλιστ Pantera τωρα που χει φτιαξει στυλακι παλι κ ξαναεπιστρεφει η φωνη

οντως Anselmo με σετλιστ Pantera θα ηταν ονειρικο πραγματικα!
Ειχα παει το 2013 λιμανι για Slayer και τον ειχα δει με Down, μεγαλη ταλαιπωρια για τα αυτια μου, ενα συνεχομενο βουητο χωρις νοημα αρχη και τελος. Μετα βεβαια βγηκαν οι θεοι και εστρωσαν παλι …:grinning:

Ποτέ δεν 'εχουν χαιρετήσει ναζιστικά οι Μετάλλικα.Μόνο κάτι ηλίθιες δηλώσεις περί Ιράκ είχε κάνει ο Τζέιμς.

…πού άκουσες ότι επέστρεψε η φωνή του??? Την έχει κάψει σε μη αναστρέψιμο επίπεδο.

2 Likes

προφανώς εξαρτάται από το κόντεξτ της συζήτησης. αν συγκρίνεις με τον τρόπο που τραγουδούσε στο cowboys from hell πχ, προφανώς διαπιστώνεις πως ποτέ δεν πρόκειται να τραγουδήσει ξανά έτσι, δεν δύναται. ωστόσο, χωρίς να έχω παρακολουθήσει την πορεία του τα τελευταία χρόνια, η δική μου εμπειρία είναι η εξής. είδα τους down το 2006 και πρόκειται για τη χειρότερη συναυλία που έχω παρακολουθήσει. ο ανσέλμο ήταν ειλικρινά κομμάτια, ενώ πάσχιζε να ανταπεξέλθει και στα πιο απλά. αντιθέτως, το 13 στην πλατεία νερού, εξεπλάγην. προφανώς έχει (ή είχε) κόψει τα βαριά και φαινόταν σε φόρμα, ενώ η φωνή του ήταν αξιοπρεπέστατη (φυσικά χωρίς κορώνες, ανεβάσματα κτλ κτλ)

Είναι ξεκάθαρο ότι ειρωνεύονται.

Αυτό που λέω εγώ “φωνή του Anselmo” είναι Pantera περιόδου Vulgar Display of Power - Reinventing the Steel, άντε με το ζόρι και το δεύτερο Superjoint Ritual - που εκεί αν και είναι καμμένη προσωπικά μου αρέσει. Από και πέρα, ό,τι έχει κάνει το θεωρώ από απλά κακό έως και για λύπηση. Και μιλάς σε έναν άνθρωπο που “προσκυνάει” τη μουσική των Pantera.

Φυσικά, αλλά εσύ είπες ότι ποτέ δεν έχουν χαιρετήσει ναζιστικά, και εδώ σε διαψευδω :stuck_out_tongue:

1 Like

Και ομως φιλε αμα δεις τα βιντεακια απτις συναυλιες με τους illegals η φωνη του εχει φτιαξει απιστευτα σε σχεση με οτι εχει κανει απτο 10 κ μετα,χωρια οτι ο μαν φενεται φουλ υγιεις

Την άλλη εβδομάδα ανακοινώσεις από Release Athens

3 Likes

Ωραία, να δούμε τα σαπορτ φαντάζομαι

Ενα Powerwolf μαζι με τους Manowar δεν θα ηταν κακο…

6 Likes

Αυτό το τσουβάλιασμα αθωωνει τους νάζι. Σα να λέμε είναι το ίδιο ο Βικερνες με τον Ούλριχ. Ο ένας είναι ένας ιδεολογικά συνειδητοποιημενος μισανθρωπος και ο άλλος καυλαντιζε όντας στη Γερμανία με μια χειρονομία που εκεί διώκονται (το έχει εξηγήσει αναλυτικά ο Ρος Χαφλιν που άλλωστε τράβηξε τη φώτο). Ο Ανσελμο έχει επαναλάβει συχνά πυκνά τα περί White pride και sieg heil, πάνω και κάτω από τη σκηνή, σε βάθος χρόνου.
Ο Bowie ναι, είχε τέτοιες απόψεις πάνω στο κάψιμο του (“ο Χίτλερ είναι ροκ σταρ”) , αλλά όχι απλά ανασκεύασε, αποκυρηξε το φασισμό, συνεργάστηκε με έγχρωμους μουσικούς, επιτέθηκε στο Mtv γιατί δεν έδινε βήμα σε έγχρωμους μουσικούς,αλλα ακόμα και το έργο του ήταν ανάλογα πολιτικό (βλ. Heroes). Ο Χανεμαν δεν είχε εκφραστεί ποτέ δημόσια και το μόνο που του προσαπτεται είναι η συλλογή του. Ο Ανσελμο όχι μόνο δεν απολογήθηκε (για την ακρίβεια είπε ότι αναφέρονταν στο…λευκο κρασί και κατέληξε No apologies from me) πάρα μόνο σχεδόν ένα χρόνο αργότερα όταν του ακύρωσαν περιοδείες, αλλά έκανε τα ίδια ήδη από το 95. Μιλάμε για έναν άνθρωπο που σε βάθος 20ετιας έχει εκφραστεί χωρίς ανάγκη να απολογηθεί. Μόνο που μπαίνει πλάι σε όσους καυλαντιζαν η όσους οντως μια φάση προϊόν εξάρτησης, τον ξεπλένεις.

7 Likes

Το ίδιο ισχύει και για τον Χάνεμαν λοιπόν. Ο ίδιος έχει πει πως η συλλογή του ξεκίνησε από τον πατέρα του (που είναι γεγονός), για τους στίχους έχει κάνει πολλές δηλώσεις και στην τελική συνυπήρχαν με κουβανό drummer και Χιλιανό frontman. Ξαναλέω όμως πως εφόσον αυτά ήταν τα πιστεύω του, τα ίδια ισχύουν.

Ο Αnselmo είναι ένας redneck φασίστας και δε μπορεί να αποτελεί δικαιολογία το κάψιμο. Αν επί 20 χρόνια είναι καμένος, αυτός είναι στην τελική.

Kαι τους Burzum γούσταρα αλλά προφανώς δε θα δώσω ούτε ευρώ για οτιδήποτε έχει σχέση με τον Varg.

2 Likes