Φημες για συναυλιες #2

Το ίδιο ισχύει και για τον Χάνεμαν λοιπόν. Ο ίδιος έχει πει πως η συλλογή του ξεκίνησε από τον πατέρα του (που είναι γεγονός), για τους στίχους έχει κάνει πολλές δηλώσεις και στην τελική συνυπήρχαν με κουβανό drummer και Χιλιανό frontman. Ξαναλέω όμως πως εφόσον αυτά ήταν τα πιστεύω του, τα ίδια ισχύουν.

Ο Αnselmo είναι ένας redneck φασίστας και δε μπορεί να αποτελεί δικαιολογία το κάψιμο. Αν επί 20 χρόνια είναι καμένος, αυτός είναι στην τελική.

Kαι τους Burzum γούσταρα αλλά προφανώς δε θα δώσω ούτε ευρώ για οτιδήποτε έχει σχέση με τον Varg.

Το θεμα με τ Μεταλ ειναι οτι παιζει να ειναι η λιγοτερο πολιτικαλ κορεκτ μουσικη στον κοσμο,αμα αυριο για καποιο λογο καθε band member απτις μπαντες που αγαπαμε εδω και ποσα χρονια επρεπε να δηλωσει ανοιχτα τις πολιτικες του πεποιηθησεις πιστεμενα μπροστα στο γυαλι οι πιο πολλοι πιστευω θα ξενερωναμε τερματα,οποτε ας ειναι οτι θελει ο καθενας τους απτην στιγμη που δεν πεταει την πολιτικη του στην μουσικη του(χωρις βεβαια να το δειχνει κ επι σκηνης,ο Ανσελμο επειδη ειναι τριβλακας εκει πιαστηκε κότσος,παρολαυτα επειδη εχω τσεκαρει πολυ τον τυπο γιατι ειμαι χρονια φαν του δεν πιστευω οτι εχει σοβαρη πολιτικη ατζεντα απλα ειναι πρωην τοξικ αλκοολας με πολυ μαλακια στον εκγεφαλο και αντιδραστικος χωρις λογο)και για να παμε παρακατω,ανοιχτα κατα των φασιστων αλλα οχι καγκουριστικα και εχοντας σαν σταση ζωης και να πουνε κατι μια μπαντα θυμαμαι απο τοτε που ακουω αυτη την μουσικη…τους Sepultura,χωρια μετα τους Grindcorαδες…Γιαυτο και κοσμος που παλια την εψαχνε πολυ με την μουσικη και με την πολιτικη οταν ειμουν εγω εφηβος παρολο που του αρεσε και η μεταλ ξενερωνε με πολλα κ το ριχνε στην punk τοτε

φημες για συναυλιες ειναι το τοπικ παιδες…

Μην ξεχνάμε και τον Jason στο Live Shit στην αρχή του Am I Evil και φυσικά την συλλογή του Lemmy…

Όσο για τις φήμες … Έχει ακούσει κανείς κάτι για Maiden?

ναι καλη φαση θα ειναι.αν ερθει τελικα στο φεστιβαλ.

maiden αλλες 2 φορες πιστευω θα δουμε Ελλαδα

Μόνο καρδούλες…
Τι θα γίνει; ζάχαρη θα μας ρίξουν τελικά;

αφου χωρισε το ζευγος.πανε και οι ζαχαρες πανε και τα αλατια.
αλλα για να δουμε το 19 μηπως παμε στο τεξας και μας βγουν τα ματια…λεω εγω τωρα.

Ουτε καν, πιστευω. Δεν ξαναπαταει το ποδι του εδω ο εν λογω αρχιαπατεωνας.

Μακάρι αλλά δεν έχουν ανακοινώσει απολύτως τίποτα για το 2019. Λες να ανακοινώσουν κανένα tour αργότερα;

Προφανώς άλλη εταιρεία θα τους φέρει και όχι οι ντιντίδες (σε περίπτωση που έρθουν).

Βαλτε wasp σαπορτ στους slayer να ρθω σιγουρα ρε.

Πρώτα να μας πούνε πώς χαιρετάνε και μετά θα το σκεφτούμε!

Πραγματικά σκέφτομαι τι θα γινόταν αν σήμερα έβγαινε ένας δίσκος σαν το Speak English Or Die…

Οn topic Maiden δεν θα έρθουν φέτος @drenie, δε νομίζω το φαμιλυ να αντέχει τόσο πόνο δεύτερη σερί χρονιά :stuck_out_tongue:

Πιο προβλέψιμος και από τους δίσκους των maiden …

Orange Goblin
20/9 Eightball
21/9 Fuzz
15 ευρώ τα πρώτα, 18 τα υπόλοιπα

Αρα 18€

Early bird-προπώληση-ταμείο 15-18-21 είναι για Θεσσαλονίκη μόνο. Για Αθήνα οι τιμές είναι 17-20-23. Και να είμαστε δίκαιοι, έχει μια χαρά early bird. Και θα έχει για μέρες πιστεύω.

Οι τιμες των εισιτηριων για goblin ειναι κ αυτες φημες??? :stuck_out_tongue:

Αναμένουμε κάποια ανακοίνωση μαζί με cure να υποθέσω;