Φημες για συναυλιες #2

Ε ποιος βαρέθηκε με μια φορά στα δύο χρόνια!

1 Like

Για κανενα ΦΑΝΤΑΣΜΑ δεν ακουγεται τπτ???

3 Likes

Μπα, ακόμα είναι ακριβό το μαλλί. Θα γίνει κάποια στιγμή πάντως.

ειναι ακριβο το μαλλι ΑΚΟΜΑ?? Μα οσο παει ακριβοτερο θα γινεται :stuck_out_tongue:

8 Likes

Κάνα Lione-Turilli θα δούμε; Δεν πιστεύω να είναι και τόσο απαιτητικοί οικονομικά.

Οι Ghost νομίζω ότι είναι αρκετά ακριβοί και δεν έχουν μεγάλο κοινό στην Ελλάδα.
Έχω την εντύπωση ότι είναι light για τους μεταλάδες ενώ οι ροκάδες ενοχλούνται από το image.

εγώ πιστεύω ότι έχουν κοινό

2 Likes

XA. Φτηνοί ΔΕΝ είναι οι Rhapsody. Σε κάποιο φεστιβάλ. Ισώς, με πολλά ερωτηματικά.
Προφανώς θα φέρνουν τους άλλους με 1/3 των απαιτήσεων.

Ghost απλά δεν νομίζω οτι αυξηθηκέ ΤΟΣΟ κατακόρυφα το κοινό Ελλάδα, όσο ΠΧ Αμερική και σε άλλα μέρη.
Δλδ με βάσει τις τιμές δεν θα έχει ΤΟΣΟ κόσμο ώστε να βγεί. Ισως όμως τολμήσει ο Release ? Υποθέτω τα μισά μπήκαν, τα μισά βγήκαν.

1 Like

Τώρα σοβαρά, ποιος ασχολείται ακόμα με τους rhapsody; είτε αυτούς που είδαμε είτε τους άλλους;

1 Like

Σε πόσο μεγάλο κοινό παίζουν έξω οι Rhapsody (του Turilli);
Εδώ λες δεν μπορούν να προσελκύσουν καμιά 500 άτομα;

Έχει παίξει ο Turilli καθόλου στην Ελλάδα;
Οι Rhapsody of Fire σίγουρα έχουν έρθει αρκετές φορές για τον Turilli δεν θυμάμαι. Οπότε ίσως τελικά να έχεις δίκιο για το κασέ τους.
Με εξαίρεση τα 2-3 πρώτα τους, υπάρχει αρκετό κράξιμο για την μπάντα στην Ελλάδα οπότε και το κοινό τους δεν είναι και τόσο μεγάλο σε σχέση με έξω.

ΥΓ: Μια χαρά είναι οι Rhapsody του Turilli για μένα. Σούπερ μπάντα με πολύ δυνατά άλμπουμ και φοβερούς τραγουδιστές.
Οι ROF δεν με ενθουσιάζουν, πολύ generic.

Ιταλία, 1000+. Γενικά 1000ρικά περίπου με οχι τόσο φτηνό εισητήριο.
Ουσιαστικά ο τουρίλι με τον lιone είναι η attraction.
500άρα … ίσως, αν κάνει 400 όμως ? (τυχαία νούμερα) αν σου πούν 2 σοού και εδώ πάνω κάνει 100-200 Σαλονικά + 500 κάτω και θέλει 900 να βγεί και στις δυο ?

Rhapsody full (πριν το κάνουν πανηγύρι), σε ένα απο τα March Metal Days, μετά στο Μοναστηράκι με καποια άλλη μπάντα, και τώρα οι Σταροπολικοί ?
Δεν θυμάμαι, άλλες.
Αν πάρουμε την Ελλάδα, σαν μέτρο σύγκρισης, που έχουν κάνει μπάντες και μπάντες χάλια συναυλίες απο προσελεύσεις… αστό. Εδώ τα Βαλκάνια πλέον έχουν περισσότερο κόσμο, σχεδόν σε όλες τις συναυλίες.

1 Like

δε το βλεπω να φτυνουμε κοκκαλα το καλοκαιρι…ισως σε καμια γειτονικη χωρα μονο.

1 Like

εεεεε ας παιξουν κανα αλλο κομματι :stuck_out_tongue_closed_eyes:

να φανταστω ουτε για slipknot να ελπιζουμε ε?

Όπως είπε και το roxx είναι πολύ νωρίς για να γίνει προγράμματος για εδώ αλλά ναι δύσκολα τα πράγματα.

Alice και βασιλιας

6 Likes

πότε

Καλά αυτό με τον βασιλιά τα τελευταία χρόνια το αναφέρεις συνέχεια και πάντα πέφτεις έξω. Εύχομαι αυτή την φορά να έχεις δίκιο.

4 Likes

Σαν τον Νταβιντς στον Ολυμπιακό πριν πολλά χρόνια κάθε καλοκαίρι στα πρωτοσέλιδα :grin:

Ζε Ρομπέρτο

4 Likes

και Φιγκο και Σαβιολα ( τελικά ήρθε αυτός )