Φημες για συναυλιες #2

Τι ειναι τουτο ρε τύποι;;; έχουμε τέτοια φάση στο ελλάντα;

επαιζαν μπαρμπεκιου το 2004

Ξέρω ότι έκαναν εργασίες, θα ανοίξει από Σεπτέμβριο μάλλον

@spiritcrush τα έργα του 2004 που θα πληρώνουν και τα εγγόνια μας

οντως???καιρο αναρωτιεμαι

Ο Λυκαβηττός υποτίθεται θα λειτουργεί του χρόνου το καλοκαίρι

Μικρό δεν το λες με 10.000 καθήμενους. Είναι και έτσι διαμορφωμένα τα γήπεδα του μπέιζμπολ που ο εκάστοτε διοργανωτής κερδίζει πολύ ωφέλιμο χώρο με τη σκηνή απέναντι από κερκίδα.

Αν εξαιρέσεις 5-10 ονόματα που θα μαζέψουν πάνω από 15-20.000 για μένα τέτοιοι χώροι είναι ιδανικοί.

2 Likes

Είναι 10.000 οι θέσεις; Δεν το πρόσεξα, σουπερ είναι τότε, τόσα χρόνια το σκέφτομαι γι αυτόν τον χώρο, αμαρτία είναι.

σε αυτο του σοφτμπολ στο ελληνικο ειχαν παιξει οι Lynard Skynard. Μια φοα και τελος μετα. Επίσης στο κλειστό ελληνικού οι Maiden και ηταν και γαμω. Τωρα λογικα σαπίζει…

Παιδιά εγώ νόμιζα ότι μιλάγαμε για μεγάλα ονόματα τύπου Bryan Adams

Σε κανένα από αυτά χειμώνα δεν μπορείς να κάνεις “μεγάλη” συναυλία.

Ελληνικό δεν ήξερα ότι είναι τόσο μεγάλο. Αυτό μας κάνει μια χαρά

Γαλάτσι είναι μικρουλη …

Ανοιχτοί χώροι να φαν κι οι κότες …Και Μπιτς βόλεϊ έχουμε ( νομίζω ανοιχτός χώρος είναι)

Βεβαιως και μαλιστα επαιξαν εκει live οι dream theater στην tour του octavarium το 05.

ξέρουμε τι παίζει με το μελλον των helloween οσον αφορά περιοδείες?

1 Like

Και οι QOTSA και νομιζω και οι Megadeth, το ιδιο μαλιστα καλοκαιρι.

Σίγουρα θα κάνουν και άλλες περιοδείες, θα βγάλουν και δίσκο

Ναι ε;δεν το θυμαμαι καθολου.Τους θηατερ τους θυμαμαι απλα γιατι ημουν εκει(και ετσι δυστυχως εχασα την ευκαιρια να δω kansas στον Λυκαβητο… την τρελα μου)

1 Like

Αντε να ξανανοιξει ο Λυκαβηττός γιατί είναι ωραίος χώρος.

Επίσης απ ότι μαθαινω αιωρείται φήμη και για Purple τον χειμώνα

3 Likes

Το μπεηζμπολ γαμαει σαν συναυλιακος χωρος, ειχε γινει και ενα φεστιβαλ εκει (Paradise Lost-Type O Negative- Rotting Christ) και ηταν μια χαρουλα.

2 Likes

Εγώ περιμένω πως και πως να έρθει ο Tom Keifer πάντως. Ελπίζω να τον φέρουν του χρόνου όταν βγει Ευρώπη.
Η παραγωγή των MF θα είναι τεράστια.μεγαλύτερη και από σόλο βασιλιά. Έχει να γίνει χαμός. Απλά δε χάνεται αυτό λαιβ

7 Likes

Ας έρθουν και χωρίς σόου, δεν χάνεται με τίποτα λέμε

3 Likes

Δεν πιστεύουμε μέχρι μα δούμε

από ποιον και για πότε;
είναι στα Βαλκάνια τον Δεκέμβρη πάντως. το σκέφτομαι για Βελιγράδι. από το 2011 έχουν να φανούν…