Φημες για συναυλιες #2

Οι Πολωνοι btw κάνανε μεγάλη πρόοδο στα live. Εκεί που πήγαιναν οι μπάντες μια στο τόσο εδώ και λίγα χρόνια σε κάθε τουρ είναι μέσα. Δύσκολο για μας

Ακόμα να ανακοινωθούν οι Riot V για Θεσσαλονίκη;

Δύσκολο για μας να φέρουμε την Ελλάδα δίπλα στη Γερμανία, όντως :stuck_out_tongue:!

3 Likes

Είναι ακόμα άγνωστο το ποιος θα φέρει ποιον και που.
Το μόνο σίγουρο είναι το ριλισ και η πλατεία νερού. Όπου έχει μπει δυνατά και στο χώρο του μεταλ.πιστευω θα έχει 2 μέρες σίγουρα μεταλ.
Η πραιοριτι δεν έχει ακόμα δικό της χώρο για καλοκαίρινα φεστιβάλ. Ίσως βρει κάπου αλλού.
Πάντως θα έχουμε μια γενική εικόνα να για το τι θα έρθει και εδώ, αφού τα ξένα φεστιβάλ ανακοινωνουν πολύ νωρίς τα λαιν απ.
… Αυτά που ήθελα εγώ για του χρόνου είναι να δω… Πριστ με ΚΚ-βασιλια-τομ κιφερ-ρεινμποου

3 Likes

KK??? σε χάνω

K. K. Downing

1 Like

Η high priority έχει υποσχεθεί φεστιβάλ με πάνω από μια μέρα και δυνατά ονόματα.

Ο Λωρης έχει υποσχεθεί δυνατό rockwave και φεστιβάλ ευρωπαϊκών προδιαγραφών στην Κατερίνη.

Το ριλις έχει κάνει δυνατό μπάσιμο και θα φέρει και αυτό πράγμα.

Τέλος το eject με την επιτυχία των cure, madrugada και Florence ποντάρω πως θα φέρει ένα δυνατό alternative όνομα (πχ pearl jam λέω τυχαία ένα όνομα)

Αν συνεχίσουν Ρώσοι και Βούλγαροι τότε του χρόνου θα γίνει χαμος

Η Πολωνία ούτως ή άλλως είναι άπιαστο όνειρο. Εδώ η Ρουμανία να σκεφτείς είναι μίλια μπροστά από Ελλάδα. Στη Ρουμανία φέτος ήρθαν 2 μεγαθήρια, Metallica και Bon Jovi. Για να μην πιάσουμε τις μεγάλες συναυλίες που γίνονται στο Arenele Romane στο Βουκουρέστι. Μόνο φέτος έπαιξαν στο Arenele Romane οι Garbage, Godsmack, Whitesnake, Slayer (εντάξει οι τελευταίοι ήρθαν και από Ελλάδα). Για να μην πιάσουμε προηγούμενες χρονιές που έχουν παίξει στο Arenele Romane οι Korn κτλ. Πάντως ήδη από πέρσι έχουμε κάνει αρκετά μεγάλα βήματα προόδου στην Ελλάδα σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές της κρίσης. Να τα λέμε κι αυτά :stuck_out_tongue:

Ξεχνάς τους limb bizkit :rofl:

Πράγματι οι Ρουμανοι είχαν πράγμα φέτος. Ανεβαίνουμε και εμείς σιγά σιγά πάντως

1 Like

Πολωνία είναι δίπλα σε Γερμανία. Κεντρική Ευρώπη είναι πιο εύκολο

2 Likes

Ναι και οι Limp Bizkit στη Ρουμανία φέτος. Τους ξέχασα όντως!

1 Like

ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΚΕΙ ΕΞΩ;

Για Amon Amarth που λέγατε παραπάνω, με το σερί που έχουν εδώ και κάτι χρόνια παίζει να έχουν κλείσει Academy από χθες

Από τα στάνταρ οι vikings για του χρόνου κατά την γνώμη μου

Παιδια οι Amon Amarth είναι στανταρ. Το θέμα είναι οτι προσωπικά το έχω αποθημένο να τους δω σε ανοιχτό χώρο, εστω co-headliners, να γίνει το σώσε από κάτω. Η μεγάλη σκηνή τους ταιριάζει. Δυστυχώς πολύ πιθανό να τους δουμε σε κλειστό μόνους κατακαλόκαιρο όπως έγινε με LoG

Θέλετε να δείτε Καράβια, κέρατα και ηθοποιούς Vikings ρε χατζημεταλα;;

Κι εγώ :stuck_out_tongue:

3 Likes

axxaxaxaxxa τα εχω δει και σε κλειστο όλο αυτά στην Ολλανδία και έπαθα την πλάκα μου.

Επίσης η μοναδική συνυλία στην Ολλανδία που γινόταν πανικός από κάτω. Στους Metallica πιναν χαλαρα μπυρίτσα και κουνούσαν ρυθμικά κεφαλί. Στην συναυλιάρα Amon Amarth, Dark Tranquility, Omnium Gatherum έγινε το σώσε

1 Like

πωπω να παίξει καμια φάση στυλ μελωδικό τύπου amon amarth,tranquility και κανα 2-3 και ας μην έχει καν τούμπανο ονομα για χεντλαινερ. χαμος θα γίνει.

3 Likes

Αν δε γίνουν πράματα και θάματα δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσει ο ΚΚ. Απλά θα παίξει ο Tipton σε κάποια shows.
Για μένα θα έπρεπε να έκανε ΚΚ και Ripper ένα τουρ μαζί. Και να έκλεινε έτσι το όλο θέμα.

1 Like

οι πιο πολλές φήμες ισχύουν.

3 Likes

Αυτά είναι