Φημες για συναυλιες #2

Βαρβάτο όνομα οι DP εν έτι 2020 ρε roxx; :sweat_smile::sweat_smile:

Λογικά θα είναι πάνω από μια μέρα θέλω να πιστεύω

@antonis86antoniadis ρολόγια; Για coldplay λες :rofl:

2 Likes

Μπορεί να είναι άχρηστα όμως άρα domenica ξέρω γω

11 Likes

:joy::joy:

Πες της πως πήγα σε κάποια χώρα
που τα ρολόγια δεν έχουν δείκτες
και όλες οι ώρες σημαίνουν τώρα
βάλτε φωτιά κάψτε τις νύχτες… :notes:

Εμένα το μυαλό μου πήγε σε Floyd βασικά. Αλλά ούτε ο Gilmour ούτε ο Waters έχουν ανακοινώσει κάτι για το καλοκαίρι. Οπότε δεν ξέρω!

2 Likes

Πλάκα έκανα ρε. Φυσικά σε Gilmour Waters πήγε το μυαλό μου αλλά δεν υπάρχει ένδειξη περιοδείας.

Η πραγματική ερώτηση για τον μπλακι είναι αν θα φάμε και κόκκινες καυτές πιπεριές σε κάνα χωράφι η αλλού

Μήπως παίζει και ο Τριαντάφυλλος που τα σπάει τα ρολόγια??? Δεν μας νοιάζει να χτυπάνε τα ρολόγια εμείς τις καμπάνες να χτυπάνε θελουμε

1 Like

εσύ πας σε W.A.S.P. τώρα που έχουν γράψει το For Whom The Bell Tolls

1 Like

Μήπως εννοεί Αγγελάκα ή Μποφίλιου; Αυτά δεν ήταν βαρβάτα ονόματα που είχε σε προηγούμενα ροκγουέηβ;

2 Likes

Τότε ο ουρανός θα είχε εντονα λευκό χρώμα

Ναι παιδιά, ο Λώρης σίγουρα θα είναι αυτός που θα ξαναφέρει WASP στην Ελλάδα :joy:!

3 Likes

Χούμορ κάνουμε μαν! Πιο πάνω έγραφα στίχους από Ξύλινα Σπαθιά που το έχουν διαλύσει εδώ και 15 χρόνια. Μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς :stuck_out_tongue:!

Πραγματικά, μετά από αυτούς που ήρθαν τα τελευταία δύο χρόνια και με τα δεδομένα που υπάρχουν για τις μπάντες που περιοδεύουν είμαι πολύ περίεργος για το ποια μπορεί να είναι τα “βαρβάτα ονόματα”.
Εκτός βέβαια κι αν επιλέξουν να μην έχουν metal ημέρα, όπως έχει γίνει στο παρελθόν, οπότε πάμε σε άλλη κατηγορία.
Μακάρι να μας εκπλήξουν ευχάριστα!

Τα ονόματα που ξερω και εγω απο καποιες πηγες ειναι Deep Purple και RHCP… Οι πρώτοι δνε ξερω αν μπορουν να μαζέψουν πανω απο 5.000 εν ετη 2019. Εγω θα παω γιατί βλακωδώς δεν του εχω δει ποτε (οπότε ας δω αυτους που είναι τώρα). RHCP μετλα το μέτριο προς κακό λαιβ του 12 και τα σιγουρα ακριβά εισιτήρια που θα παίζουν … δεν ξερω. Να σκεφτούμε οτι το Athens Rocks δεν εχει κανει κατι ακόμα (πιστεύοτι ότι τους “εκλεψαν” τους Priest).

2 Likes

DP θα πάω Βουλγαρία μάλλον Δεκέμβρη.

RHCP μακάρι να ισχυει πάω περπατώντας Μαλακάσα και δέχομαι κάθε ταλαιπωρία και τιμή τικετου. Τόσο θέλω να τους δω

Υγ αν είχαν χιούμορ οι εμπλεκόμενοι θα έφερναν Purple με Co headliners η special guests rainbow

Υγ2 athens rocks τι φάση; Για βόμβα ακούγαμε αλλά σιγή. Τα μόνα ονόματα που το δικαιολογούν και περιοδεύουν σίγουρα είναι Maiden κ soad. Ίσως φέρουν Maiden

Deep purple άμα κάτσει κ είμαι Αθήνα με ψήνει, τους έχω δει μια φορά όλη κι ολη το μακρινό 2009.
Rhcp ούτε απ έξω, έχω πει πολλές φορές ότι τότε στο οακα είναι μακράν η χειρότερη συναυλία που έχω πάει από πολλές απόψεις.

Προσωπικά το καλοκαίρι έχω χρόνο για 3-4 συναυλίες το πολύ και όπως φαίνεται θα πρέπει να κάνω επιλογή από 7-8 που θα με ενδιαφερουν

1 Like

Δε ξερω για πιπεριές και μελιτζάνες τπτ.
Εγω παντως ξερω οτι χαθηκε ολη η ελπιδα τα τελευταία χρονια με αυτα που γίνονται στον κοσμο. πολέμους κτλ.

3 Likes

Slipknot? All hope is gone?

Αν και το μυαλό μου πήγε και σε Scars on Broadway (ούτε καν) με το World Long Gone…

Μπερδεύτηκα τώρα. Άλλο ένα quizz ήταν; :rofl:

Νόμιζα είπες και κάτι σοβαρό

Edit: https://www.rockrooster.gr/metallica-ellada-2020-pithanothtes/

Ξεχάστε τους Μεταλικα μια και καλή για του χρόνου btw

Μπορεί και Anal Del Rey. Κι αυτή βαρβάτο όνομα είναι από προηγούμενα rockwave.

5 Likes