Φημες για συναυλιες #2

Οπότε ετοιμασου γαυρακο (σε πειραζω). Στανταρ εμαθα η μια μερα ειναι ρεντ χοτ

2 Likes

Δε μπορω να θυμηθω μεγαλύτερη ξενερα απο συγκροτημα που περιμενα χρονια να δω,ισως να την πλησιάζει των Aic.

1 Like

Σε ευχαριστώ bro.

Πολυήμερο άρα τέλια.

Μακάρι να επανορθώσουν φέτος οι πιπεριές

Oποτε παμε στανταρ μια μερα με πιο “εμπορικες” μπαντες και μια με κλασικ(αν ισχυει για Deep Purple).

Το θέμα είναι να έχει και καλά support. Δεν θα με χαλούσε μια ροκ/hard rock μέρα.

Για τους metallica απίθανο το βλέπω, κρίνοντας από τις εξωφρενικές τιμές των εισιτηρίων στο εξωτερικό.


Το ανεβασανε ινστα. Είναι κατι ή να χαμε να λέγαμε;

3 Likes

Αντίστοιχο μέγεθος μόνο 'tallica

Λογικά άκυρο γιατί μετά ανεβασανε και άλλα

3 Likes

Rammstein δεν είναι η φωτογραφία;;

το εχω πει πολλες φορες, η Μαλακασσα ειναι μια χαρα συναυλιακος χωρος και σε προδιαθετει θετικά, προτιματε δλδ τα απρόσωπα σταδια ή το άψυχο τσιμενταριό στο λιμάνι ?
Το προβλημα ειναι οτι ο διοργανωτης δεν φροντιζει να εχει τις προϋποθεσεις που απαιτουνται (ασφαλεια, ανεση κτλ) , γι’αυτο γκρινιαζουμε πολλοι.
Μακαρι να μπει δυνατα ο Λωρης ξανά , παντα εχει χρονιά/ες πατάτα το rockwave. To 2020 θα πρεπει να ειναι κορυφαιο, αλλιως αν βαλει Ιμαμ Μπαϊλντι και vodka juniors φυγαμε έξω…

4 Likes

Εγώ το κόβω Rammstein

1 Like

Η Μαλακάσα είναι μια χαρά συναυλιακός χώρος για 28.000 κόσμο maximum. Επειδή λέτε για RHCP, αν τους φέρουν στη Μαλακάσα και επειδή προβλέπονται τουλάχιστον 40.000 άτομα στο χωράφι εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να πάω. Μόνο στο ΟΑΚΑ τέτοιες εμπορικές συναυλίες. Είναι θέμα ασφάλειας και είναι θέμα ποιότητας παρακολούθησης του live από τη μεριά του θεατή. Για Deep Purple και Rammstein αν έρθουν εννοείται μέσα.

1 Like

Σιγά μην πανε και 80.000 άτομα στους RHCP.

1 Like

Rhcp για πλάκα πάνω από 30-35 χιλιαδες λέω εγώ.

Αν είναι να φέρουν τπτ δυνατό μακριά από το τελευταίο σκ του Ιουνίου ρεεεε… Έχω γάμο :rofl:

Τριήμερο rhcp, Purple, rammstein θα ήταν όνειρο και με καλά support νομίζω θα ικανοποιησουν σχεδόν απαντες.

Για peppers ισχύει και 30 χιλιάρικα να χει πάλι είναι οριακά. Που θα χει παραπάνω βέβαια γτ τους ξέρει κ η γιαγιά μ

Υγ με τόσους που ακούγονται δεν φέρνεις και κανέναν Κατερίνη να γουστάρουμε ρε Λωρη ή πάει αυτό;

Δεν πιστεύω ότι θα πήγαινε τόσο πολλής κόσμος για RHCP

Αλλά και έτσι να είναι δεν θα απέτρεπε ιδιαίτερα γιατί δεν είμαι μεγάλος φαν και θα ήμουν πολύ πιο χαλαρός από Μεηντεν . Και ίσως έφευγα και λίγο νωρίτερα

Εγω για την ωρα δεν ξερω κατι για πιπεριες. Παντως ειναι ακατάλληλος ο χώρος.
Εκτός και αν βγαλουν μονο 25 με 30.000 μονο εισιτήρια.

1 Like

Μαλλον είναι “να 'χαμε να λεγαμε”. Γενικα ανεβάζει στο ινστα η σελιδα του Rockwave throwback stories (απο monkeys, alt j κλπ).

Για να θυμομαστε. Στην Μαλακασα την ημερα των maiden περσυ ειχε πραγματικά 40.000 κοσμο. Τα 37.000 ηταν με κανονικο εισιτηριο. Αυτα εξαντληθηκαν και παρα ταυτα υπηρχε τεραστια ουρα. Εαν εκλειναν οι Di-dίδες τις πορτες στο sold out ως οφειλαν, θα ηταν σχετικά και οριακά ανθρωπινες οι συνθήκες απο πλευρας πληρότητας χώρου. Ως γνωστοι φραγκοKiller ομως , αυτοι λυπηθηκαν να πεταξουν 200 χιλιαρικα και μαλιστα μαυρα , ετσι αρχισαν να εκτυπωνουν Α4 (αθεωρητα βεβαιως βεβαιως…) και μπηκαν αλλοι 3.000 περιπου και εκει έγινε επικινδυνο το όλο σκηνικό.
Το παραπάνω με τα εξτρα εκτυπωμενα μπορουν να το επιβεβαιώσουν οσοι μπηκαν ετσι (…?)

Συνοψίζοντας λοιπον, το “χωραφι” οπως το λετε πολλοί , με σωστό διοργανωτή και με max 35.000 κοσμο είναι ένας φανταστικός χώρος καλοκαιρινών φεστιβαλ. Ειπαμε όμως, αν…

5 Likes

Και να μην έμπαιναν πάλι επικίνδυνα θα ήταν τα πράγματα. Θα έκαναν ντου