Φημες για συναυλιες #2

Ο Κ.Λώρης από το τελευταίο rw είχε έναν ολόκληρο χρόνο να κάτσει να δουλέψει τα βασικά και να ελαττώσει τα πολλά προβλήματα των προηγούμενων rw. Αν έχουμε τα ίδια σκατά τότε να αποσυρθεί και να αφήσει αυτούς που μπορούν

2 Likes

Άψογος. Κανεις δεν ξερει πόσος κόσμος ηταν εκεινη την ημέρα, κανεις. Εγω θα γραψω κατι, ημουνα σχετικα μπροστα και είχα την λογική να κάτσω εκεί, να φάω και το ξύλο μου αν και μεγαλος σε ηλικία και αφου έβγαινε ο τεράστιος Eddie στο Iron Maiden μετα να παω στο encore πίσω και πλαγιά να ξεκουραστώ λιγο και να είμαι ετοιμος να την κάνω για το λεωφορείο. Που να φανταστώ οτι ο κόσμος ηταν πίτα, ο ενας πάνω στον αλλο, μεχρι τελειως πίσω πίσω αλλα ακομα και πλαγια περα απο τα διαφορα stands. Τοτε , ήταν που αντιλήφθηκα πως ειχε η κατάσταση, τρομοκρατήθηκα και προσπάθησα βήμα βήμα να φτάσω καπου που να μην έχει αφόρητο συνωστισμό.

1 Like

νιώθω πραγματικα ανακουφισμενος που δεν εγινε κάτι σοβαρό εκεινη την ημερα όσο το σκέφτομαι ρε φιλε. Ημουν μεταξυ πυργου ήχου και σκηνης και η σαρδελοποίηση ήταν απιστευτη, καμία διέξοδος αν συνέβαινε ατύχημα…
Ευτυχως δεν έγινε αλλά δυστυχως πρέπει να γίνει για να ληφθούν μέτρα. Απορώ πάντως με την απληστία … Ο Λώρης έβγαλε απίστευτα λεφτά στο συγκεκριμενο φεστιβαλ και γενικά έχει βγαλει και απο πολλά άλλα άσχετα αν μερικα gigs δεν του βγήκαν στο παρελθόν (τα οποία φωναζαν απο μακριά οτι θα αποτυχουν, αλλα τεσπα…). Το να ξοδεψει μερικά φράγκα όμως για καλύτερη διοργάνωση με 1η προτεραιότητα την ασφάλεια ούτε που συγκινείται το δεξι του αρχίδι…
Γενικά το έχω ξαναγράψει και παλαιότερα. Συμμετειχα στα φεστιβαλ του απο το “rock of gods” στα '90s και δεν βλεπω να κανει σοβαρά βηματα μπροστά ο τύπος παρά την πολύχρονη εμπειρία του στον χώρο. Πάρα πολλά θα μπορουσαν να γίνουν και σας διαβεβαιώ μάλιστα τα περισσότερα με ελάχιστα χρήματα παραπάνω!

4 Likes

Ανακοινώθηκαν Slipknot για Wacken, οπότε καλοκαίρι θα είναι πάλι Ευρώπη! 'Αντε και οι φήμες μεγαλώνουν

1 Like

Ρε γμτ κάτι είπε ο Βραχωρίτης για μεγάλη συναυλία 05.06.2020 αλλά δεν πρόλαβα να ακούσω αν έδωσε κάποιο στοιχείο !!!

Σλιπνοτ παίζει πολύ απ ότι ξέρω.

Αθάνατε Λωρη ανακοινώσεις τις επόμενες μέρες έλεγαν πέρασε μια βδομάδα και τίποτα :rofl:.

2 Likes

Εμένα μου είπαν πρωτο δεκαήμερο Νοεμβρίου θα γίνει η ανακοίνωση

1 Like

Μήπως σου είπανε και το περιεχόμενο αυτής :stuck_out_tongue:;

Ρωτησα αν ισχύει για red hot και μου είπαν μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Νοέμβρη θα ξερετε. Αυτό μόνο.

1 Like
1 Like

Το rockoverdose εγραψε για Alice Cooper σε μεγαλο φεστιβαλ της χωρας.

2 Likes

Red Hot στανταρ (οκ χεστηκαμε λιγο) και μέγας Alice αρκετά πιθανό για Release

1 Like

http://www.mixgrill.gr/ar64875el-poia-ksena-sygkrotimata-tha-erthoyn-stin-ellada-to-2020.html Ρίξτε μία ματιά. Πέρυσι είχαμε πετύχει τα περισσότερα

1 Like

rockoverdose έγραψε επίσης πως maiden μπορεί να παίξουν στο Ισραήλ που είναι εδώ δίπλα. Απορώ πως δεν έχουν αναφερθεί τόσες μέρες σαν φήμη.

Slipknot ξέρω εγώ παίζει από high priority. Τουλάχιστον έτσι είχαν υπονοήσει όταν τους έστειλα dm.
Γενικά το athens rocks σιγή ιχθύος μέχρι τώρα [Υποτίθεται πολυήμερο btw] το ίδιο και το φεστιβάλ στην Κατερίνη που θα τάραζε τα νερά. {Ελπίζω να μην το ακυρώσει ο Λώρης].

2 Likes

Slipknot λογικα AthensRocks προς Αυγουστο μεριά. Maiden δυσκολο και οχι η καλυτερη κινηση αφου μιλαμε παλι για την ιδια περιοδεία, οπότε η προσέλευση θα πεσιε κατυθείαν στο μισο (και κατω). Η Κατερίνη… μάλλον φουντο και για φετος αφου ετοιμαζει δυνατο RW

3 Likes

Ναι, θα έρθουν οι Maiden για την ίδια περιοδεία :expressionless:

Καλά ονόματα δεν αντιλέγω…αλλά πάλι δεν βλέπω κανένα συγκρότημα που θα με κάνει να κάνω το ταξίδι για Αθήνα.

Ισχύει φουλ για Maiden απλώς μου φάνηκε παράξενο που δεν τους ανέφερε κανένας τόσους μήνες.

Κατερίνη κρίμα να εγκαταλείψει ρε σεις φαινόταν καλή προσπάθεια.

Το άρθρο λέει επίσης πως Nick Cave μπορεί να πάει Ηρώδειο. Περίμενα θα ρθει για eject. Ελπίζω να ισχύει και να φέρει το eject κάτι που δεν έχει ξαναφέρει {green day ρεεεεεεεεεεεε}

Elton John Είναι στην Ευρώπη Σεπτέμβριο, τότε γίνονται και οι εκδηλώσεώς στο Ηρώδειο ταμάμ . Του δίνω λίγο παραπάνω από το 30% του αρθρου

είναι ακριβός ο Sir, δεν κατεβαινεί προς τα εδώ, αλλά ποτε δεν ξέρεις. Το Ηρώδειο το γεμίζει άνετα

1 Like

Ακούγονται πάντως RHCP, scorpions και Deep purple για Rockwave. Δεν θα ναι περίεργο το επετειακό φεστιβάλ να μην έχει μέταλ μέρα;

1 Like