Φημες για συναυλιες #2

η ανακοίνωση του roxx μάλλον αναφέρεται σε όνομα που δεν είχε πάει το μυαλό μου, η αλήθεια είναι, έτσι έμαθα τουλάχιστον. ειπώθηκε εδώ πέρα πάντως και όντως δεν είναι αυτό που θα … ενθουσιάσει. σουηδία μεριά , τα είπε ο @Outshined

1 Like

Europe?

Καλά αμα τόσο χαμός για Europe… τι να πώ. Είχαν έρθει σίγουρα το 07 (κάτω απο Plant και Cornel). Δεν ξέρω άμα είχαν έρθει και πιο παλιά.

Ανυπομονούμε να μάθουμε το όνομα της μετριάτζας που θα δούμε πάλι ενώ κάποιοι ονειρεύονται SOAD, Pearl Jam κλπ

2 Likes

ok άμα ειναι Σουηδία θα ναι μονο In flames ή Europe. Οκ roxx πάλι παραπληροφόρηση ρε πούτση μου, μη hype-άρετε τόσο για ένα κλικ. Δεν είναι δημοσιογραφία αυτό.

1 Like

Καλα εγω το inflames έτσι το πέταξα… λετε ρε τύποι;;;

:disappointed_relieved: :disappointed_relieved: :disappointed_relieved: :disappointed_relieved: :disappointed_relieved: :disappointed_relieved:

όπως έγραψα, έχει αναφερθεί αρκετές φορές τις τελευταίες μέρες. δεν ξέρω πως ανάβει τα τσιγάρα του ο μπλακι, αλλά υποθέτω με φωτιά!

1 Like

οκ το πες… next… απαράδεκτοι οι του roxx. Μη γράφεις όνομα εκπληξη θα ενθουσιάσιε τους περίσσοτερους και τέτοια. Λίγο έλεος δλδ. Γνώμη μου αλλά η μπάνατ έχει πάρω την κάτω βόλτα 10+ χρόνια. Θα πάμε για τα περασμένα μεγαλία. Οκ καλό δ ελέω αλλά οχι τόσο hype για να φτιαχνόμαστε άσκοπα

Έχει πάρει την κάτω βόλτα στην Ελλάδα, σε όλη την Ευρώπη παίζει ψηλά στα φεστιβαλ και έχουν μέχρι και δικό τους στην Σουηδία. Περί ορέξεως βέβαια, θυμάμαι όμως ότι και το 2000, που ήταν στα ντουζένια τους σύμφωνα με τον Έλληνα μεταλλά, δεν είχαν και σουπερ αντιμετώπιση.
Μακάρι να έρθουν και ας είμαστε και 50 από κάτω.

2 Likes

Πέταξα κι εγώ το in flames επειδή ο outshined ανέφερε Σκανδιναβία και θεώρησα ότι κάτι ξέρει

Δεν λέει πουθενά ψέματα το ρεπορτάζ του roxx . Μπάντα απωθημένο είναι για πολλούς . Πριν το καλοκαίρι και headline προφανώς και θα εννοούσε μαγαζί . Παρά πολλά χρόνια από την πρώτη και μοναδικη εμφάνιση τους . Δεν είχε ακουστεί ούτε ως φήμη

Νομίζω σε όλα ταιριάζουν και δεν μας κοροϊδεύει το σαητ στην περιγραφή. Διαβάστε πιο προσεκτικά. Δεν είπε θα πέσουν τα τσιμέντα . Μετρημένα τα έγραψε . Θα αρέσει σε πολλούς . Ούτε καν ενθουσιάσει δεν έχει γράψει

3 Likes

Βασικά γράφουν

Σκάει συναυλιακή ανακοίνωση από το πουθενά με όνομα που θα ενθουσιάσει

Οφφ τόπικ με την μπαντάρα που θα έρθει αλλά τελικά δεν είναι τίποτα σπουδαίο, με τους Nightwish τι στο μπούτσο παίζει θα πει κανείς; (Σάκη Φράγκο όχι εσύ)

2 Likes

παίζουν nightwish?? Με Floor αξίζουν και με το παραπάνω

Λέει πουθενά στο κείμενό ότι έρχεται συναυλιακός σεισμός ξέρω γω;;;

Και ενώ ως συνήθως έχουμε ανοιχτά τα ραντάρ μας για να πιάνουμε όποια συναυλιακή πληροφορία κυκλοφορεί και να σας προετοιμάζουμε κατάλληλα, αυτό που μάθαμε δεν το περιμέναμε με τίποτα.

Δεν έχει να κάνει με οτιδήποτε άλλο σας είχαμε πει και το όνομα έσκασε από το πουθενά, αφού δεν είχε συζητηθεί καθόλου, ούτε ως φήμη.

Είναι όμως βέβαιο, ότι η High Priority (διοργανώτρια του Athens Rocks), φέρνει στη χώρα μας μία μπάντα που αποτελεί μεγάλο απωθημένο για το ελληνικό κοινό, επειδή έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια, από την πρώτη και μοναδική εμφάνιση τους στη χώρα μας.

Δεν μπορούμε να σας πούμε τίποτα παραπάνω προς το παρόν, αλλά είναι σίγουρο ότι στους περισσότερους από εσάς θα αρέσει και μάλιστα πολύ αυτή η ανακοίνωση.

Να διευκρινίσουμε μόνο ότι ο ερχομός δεν μπαίνει στο πλαίσιο κάποιου φεστιβάλ, θα είναι headline εμφάνιση και λογικά θα πραγματοποιηθεί λίγο πριν μπει το καλοκαίρι.

Η συμφωνία έχει κλείσει και η ανακοίνωση δεν αποκλείεται να γίνει μέσα στην εβδομάδα που διανύουμε. Μέχρι τότε λίγη υπομονή ακόμα!

Που λέει ψέματα και το κατηγορούμε ;;;

Όχι, αλλά έγραψες “Ούτε καν ενθουσιάσει δεν έχει γράψει” και έγραψαν ακριβώς αυτό το πράγμα. Έτσι κι αλλιώς εμένα αυτό το “ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΑΔΕ, ΔΕΝ ΣΑΣ ΛΕΜΕ ΠΟΙΟΙ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΘΑ ΑΡΕΣΟΥΝ” μου φαίνεται για το μπούτσο είτε είναι από σάητ είτε σε ποστ του μπλάκι είτε στο φήμες θρεντ, οπότε δατς μη. Δεν είναι δύσκολο να γράψεις “θα αρέσει στους περισσότερους” και μετά να πεις “δεν είπα ψέματα, άρεσε στους 51 και οι 49 ξενέρωσαν” :sweat_smile:

Για Nightwish ρωτάω γιατί ποτέ δεν ακούγεται το όνομά τους σαν φήμη και το μόνο που έχει ακουστεί είναι ότι δεν θέλουν να ακούσουν για ελλάδα μετά το march metal day, που αν ισχύει να βάλουν βέτο και στις πωλήσεις δίσκων τους εδώ πέρα ξέρω γω, αλλά η μόνη πηγή γιαυτό είναι ο Σάκης ο Φράγκος και ένα mail που είδε από τον μάνατζέρ τους. Ο Hietala είπε κάτι σχετικό στο τελευταίο χάμμερ, ότι δεν έχουν πρόβλημα με την χώρα μας κλπ και κάθε φορά που ακούγονται φήμες για ονοματάρες και τελικά σκάνε οι φόλες μένω εγώ με την απορία γιατί δεν θα δούμε ποτέ Nightwish. Ή Coheed and Cambria, ή Alter Bridge κλπκλπ

2 Likes

Σιωπηλός παρατηρητής εδώ. Δηλαδή για να καταλάβω, θα ενθουσiαζόμασταν με Nightwish αλλά όχι με In Flames;

2 Likes

δεν θα πετούσα και απο χαρά αλλά αν ήταν να επιλέξω ανάμεσα στους 2, ναι θα προτιμούσα Nightwish.

1 Like

Δεν έγραψα τίποτα τέτοιο, αλλά αφού ρωτάς, ναι, εγώ σίγουρα.

Εγώ με κανένα απ’ τα δύο . Απλά nightwish θα πήγαινα να δω ενώ in flames δεν το νομίζω

Παρόλα αυτά έχω δει αρκετές φορές ευχολόγια εδώ μέσα για in Flames . Το ότι θα ενθουσιάσει κόσμο δεν είναι καμία παπατζα του roxx .

Για όσους φανεί αδιάφορο για άλλους τόσους θα προκαλέσουν χαρά . Πάντα έτσι γίνεται

4 Likes

Δεν με ενδιαφέρει να παίξω ούτε τον κατήγορο ούτε τον συνήγορο υπεράσπισης για το ροξξ, κλικμπέητ κολπάκια είναι αυτά, όλα θεμιτά.

Αλλά αν είναι “συναυλιακό απωθημένο” οι In Flames που παράλληλα “δεν ακούστηκαν καν ως φήμη”, τότε για SoaD, Helloween reunion και κάτι άλλους πρέπει να γίνεται καθημερινά χαρακίρι ξέρω γω

(εντωμεταξύ πόσο αστείο αν τελικά δεν είναι οι In Flames)

2 Likes