Φημες για συναυλιες #2

Αυτό που τα σκίζανε μεγαλη πατατα.μου έχουν χαλάσει ιστορικά εισητηρία.Παντως το εισητήριο για maiden το 99 το είχα μέσα στο παντελόνι και μετά το λάιβ δεν υπήρχε.ειχε εξαφανιστεί είχε λιώσει από τον ιδρώτα και τη τριβή.

1 Like

Εχω γεμισει δυο αλμπουμ φωτογραφιων μονο με εισιτήρια. Ανεκτίμητα!!!

3 Likes

:heart::heart::heart:

Συναυλιακο μου ξεπαρθενιασμα κ πρωτη μπαντα εβερ grip inc

1 Like

Την προηγούμενη μέρα ήσουν εκεί Παντελή ή μόνο μέταλ?

Μόνο μέταλ :stuck_out_tongue:

5 Likes

Οι Pulp θεωρούνται κλεισμένοι για το καλοκαίρι.

3 Likes

Θαναι μεγάλη ανακοίνωση εάν συμβεί.
Λονδίνο παίζουν Ιούλιο με Wet Leg και έγιναν sold out σε λίγες ώρες.

γενικά έχουν λίγα κενά ανάμεσα στις ημερομηνίες που ανακοίνωσαν για τη Μ. Βρετανία…


Σε λιγες μερες θα εχουμε ανακοινωσεις λογικα

6 Likes

Θα πόνταρα άσσο από τα αποδυτήρια για καουμπόιδες που πάνε βόλτα στην κόλαση διαβάζοντας κρυφές γραφές και προετοιμάζουν τον μελλοντικό κόσμο

11 Likes

άσε να σκεφτώ 5 λεπτά μόνος την αντίστροφη μέτρηση προς τον αφανισμό, θέλω να βγω τελικά

9 Likes

χρησμοί mike blackie > 99% ποσταρισμάτων στο φόρουμ

11 Likes

Ελπιζω οι καουμποηδες και οι μελλοντικοι τυποι να μην πανε μαζι. Μονο αυτο.

2 Likes

Ε υπερβολή να παίξουν headliners οι pretty maids

1 Like

Θέλω metal φεστιβάλ με 20.000 κόσμο στην Πλατεία Νερού με headliners Asphyx.

2 Likes

Άρα ξεκινάμε με κολοκύθες λογικά όπως λέγαμε. Σουπερ

1 Like

Αφου ξεκίνησαν οι προσδοκιες για τα καλοκαιρινά φεστιβάλ, καλο θα ειναι να θυμηθούμε κάπου εδώ πως οι Machine Head έβγαλαν προ διμηνου νέο δισκο (δισκαρα βσκ που - προς το παρον- έχει συζητηθεί λιγότερο απ όσο του αναλογεί, imo) , πως το νέο τους line up φαίνεται να ρολαρει αψογα στο σανίδι, κ πως κάποιοι από μας ακόμα δεν ξεπεράσαμε την ακύρωση, λόγω κοβιντ, του λαιβ για τα 25 χρόνια του burn my eyes.

Στην τελική, ο,τι γνώμη κ να εχει ο καθένας/καθεμία για τον Flynn κ την παρεα του ( προσωπικα του έχω μεγάλη αδυναμία του παπαρα), ειναι γεγονός ότι αποτελουν μια από τις κορυφαίες συναυλιακες μπάντες του overground ( κ τις 4 φορές που τους έχω δει ήταν συγκινητικα πωρωτικοι).

Θα ταίριαζαν τρελα για μια από τις μέρες του Release, κ γιατί όχι κ Headliners;
( το θεωρώ πολυ πιο κερδισμενο από τις αρπαχτές του Ανσελμο πχ)

3 Likes

Νομίζω πρόσφατα όμως έχει δηλώσει ότι δεν κάνουν φεστιβαλ, προτιμούν δικά τους σοου.
Συμφωνώ και για το νέο δίσκο και για την χαμένη συναυλία ωστόσο.

1 Like

Ναι ισχύει αυτή η δήλωση, αλλά δεν είναι κ τόσο προσφατη, early 10s την είχε κάνει, την εποχη του (για μένα αδικημένου) Bloodstone & Diamonds.

Κ είχε υιοθετήσει το tour concept του An Evening with Machine Head, όπου έδιναν κάτι επικα δυομισαωρα λαιβ ( σ αυτη την φάση τους πετυχαμε κ εμεις την τελευταία φορά που ήρθαν Αθήνα σ εκείνη την Λαϊβαρα του 15).

Αλλά, αφενός, από τότε εχει περασει πολυς καιρός κ νομιζω οτι το mindset του Flynn ειναι διαφορετικο τώρα, κ αφετέρου, εντάξει, λατρείας είναι, αλλά δεν πετάει κ λίγα παπατζιλικια μέσα στα χρόνια.

Ευκολα θα μπορούσε να γειώσει τέτοιες δηλώσεις κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες πιστευω

( στην τελική μαζί με τα φεστιβάλ, αν δεν κάνω τρελό λάθος, είχε ψιλοξενερωσει κ με τα co-headline πακετα συγκροτηματων τότε, γι αυτό κ στα an evening with συνήθως έβγαιναν μόνοι τους, αλλά λίαν προσφατως μια χαρά βγήκε σε co headline tour με Amon Amarth).

Όπως κ να χει, είπα να πετάξω κ γω το name dropping μου κι αν τυχόν προκυψει, ε γαματο θα είναι!

Κρυφες γραφες => Cryptic Writings => Megadeth???